Hyundai: vlastný pavilón na Expo 2012

Piatok, 11 máj 2012

Skupina Hyundai Motor zverejnila fotografie svojho výstavného pavilónu pre svetovú výstavu Expo 2012 Yeosu Korea. Slávnostné otvorenie pavilónu pre verejnosť bude 12. mája 2012 a svetová výstava bude trvať tri mesiace.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq a výstavný pavilón Expo 2012 spája unikátna architektúra

Hyundai bude na svetovej výstave zastúpený pavilónom Hyundai Motor Group s plochou 1398 m², ktorý bude najväčší z pavilónov súkromných spoločností. Expozícia poskytne verejnosti pohľad na to, ako Hyundai realizuje svoju víziu Spoločne pre lepšiu budúcnosť.

Vychádzajúc z koncepcie pomenovanej Vision Gate predná fasáda pavilónu vyjadruje uzatvorený okruh recyklácie v rámci Hyundai Motor Group, ktorý spája päť hlavných oblastí činnosti – výrobu ocele, výrobu automobilov, konštrukciu&inžiniering, výrobu náhradných dielov a logistiku. Zadnú stenu pavilónu tvorí štylizované písmeno H a symbolizuje spoločnosť Hyundai.

Pavilón je rozdelený na štyri principiálne oblasti označené Connecting (spájanie), Growing (rast), Innovating (inovácia) a Gathering (zhromažďovanie), ktoré znázorňujú víziu spoločnosti Hyundai Motor v jej rozličných podobách.

Hyundai i-oniq Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
Kona-Electric
Hyundai Kona Electric prekročil ku koncu júna tohto roku hranicu stotisíc predaných kusov tohto elektrického modelu. Predajný úspech kompaktného elektrického SUV podčiarkujú aj mnohé významné ocenenia, ktoré Kona EV od uvedenia na trh v roku 2018 získal. Kórejská automobilka plánuje do roku 2025 predávať ročne 560 000 elektrických modelov a zužitkovať tak globálny úspech modelu Kona Electric.
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.