Hyundai: vlastný pavilón na Expo 2012

Piatok, 11 máj 2012

Skupina Hyundai Motor zverejnila fotografie svojho výstavného pavilónu pre svetovú výstavu Expo 2012 Yeosu Korea. Slávnostné otvorenie pavilónu pre verejnosť bude 12. mája 2012 a svetová výstava bude trvať tri mesiace.

Hyundai i-oniq
Koncept Hyundai i-oniq a výstavný pavilón Expo 2012 spája unikátna architektúra

Hyundai bude na svetovej výstave zastúpený pavilónom Hyundai Motor Group s plochou 1398 m², ktorý bude najväčší z pavilónov súkromných spoločností. Expozícia poskytne verejnosti pohľad na to, ako Hyundai realizuje svoju víziu Spoločne pre lepšiu budúcnosť.

Vychádzajúc z koncepcie pomenovanej Vision Gate predná fasáda pavilónu vyjadruje uzatvorený okruh recyklácie v rámci Hyundai Motor Group, ktorý spája päť hlavných oblastí činnosti – výrobu ocele, výrobu automobilov, konštrukciu&inžiniering, výrobu náhradných dielov a logistiku. Zadnú stenu pavilónu tvorí štylizované písmeno H a symbolizuje spoločnosť Hyundai.

Pavilón je rozdelený na štyri principiálne oblasti označené Connecting (spájanie), Growing (rast), Innovating (inovácia) a Gathering (zhromažďovanie), ktoré znázorňujú víziu spoločnosti Hyundai Motor v jej rozličných podobách.

Hyundai i-oniq Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion Hyundai Exhibition Pavilion
Autor: janGold
Pridať komentár
Bleskovky
1-EcoTank
Ak ste doteraz napĺňali nádržku ostrekovača svojho auta z plastových fľaší či bandasiek, odteraz sa to môže zmeniť. Zmenu prináša slovenský ekologický vynález EcoTank. Stáva sa v Európe čoraz viac dostupným riešením tankovania kvapaliny do ostrekovačov. Vďaka jeho používaniu na sieťach čerpacích staníc v Európe sa odľahčilo životné prostredie o viac ako 80 ton plastového odpadu. Praktickú a zároveň ekologickú službu môžu využívať vodiči na viac ako 400 inštalovaných stojanoch až v desiatich krajinách Európy a v priebehu najbližších mesiacov pribudnú tri ďalšie trhy. Víziou spoločnosti EcoTank pre tento rok je počet nainštalovaných zariadení viac ako zdvojnásobiť.
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.