Justin Bieber spojil svoj umelecký rukopis s dizajnom Vespy

Štvrtok, 23 december 2021

Kto je Justin Bieber vie každý kto sa len trochu zaujíma o hudbu. A že Vespu, jeden z najštýlovejších a najpopulárnejších skútrov na svete netreba zvlášť predstavovať, to je viac ako samozrejmé.

1-vespa

Justin Bieber, kanadský spevák, skladateľ a multiinštrumentalista je jedným z najpopulárnejších hudobných umelcov sveta. Okrem iných ocenení získal dvakrát cenu Grammy a mnoho najvyšších ocenení v Amerike, Veľkej Británii a inde vo svete. V roku 2011 ho ako 17-ročného napríklad zaradili medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete.

Že by sa Justin Bieber zamiloval do Vespy? Alebo že by ho taliansky krásavec na dvoch kolesách menom Vespa učaroval svojim dizajnom? Tak či tak, z Talianska prišla správa o spolupráci kanadského speváka s talianskou Vepou.

Na prvý pohľad by to mohlo vyzerať, že spojenie najväčšej svetovej popovej hviezdy a klasickej talianskej značky je náhodné. Ale štýl a dizajn sú pre Justina zdrojom neustálej inšpirácie a Vespa mala vďaka svojim fanúšikom vždy blízko k svetu hudby a k pop kultúre.

"Moji fanúšikovia vedia, ako veľmi milujem šport, či už ide o skateboarding, hokej, basketbal alebo BMX. Odjakživa ma priťahuje kombinácia štýlu, ladnosti a rýchlosť. Som nadšený, že môžem svoj rukopis spojiť s ikonickým talianskym dizajnom značky Vespa," povedal o svojom rozhodnutí spolupracovať s Vespou Justin Bieber.

Bude zaujímavé sledovať v roku 2022 spoluprácu dvoch súčasných svetových ikon, Justina Biebera a Vespy.

1-vespa 2-Justin-Bieber 3-Justin-Bieber 2
Autor: J. Goldberger
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
Prodigy-od-Tachyum
Slovensko na svetovej výstave Expo 2020 Dubaj predstavilo univerzálny procesor Prodigy od slovenskej firmy Tachyum. Ten poháňa superpočítač, ktorý sa svojimi vlastnosťami umelej inteligencie vyrovná podľa svojich tvorcov ľudskému mozgu. "Riešenie spoločnosti Tachyum je prelomové. Procesor Prodigy je nielen rýchlejší, ale aj menej náročný na spotrebu energie. Slovensko má predpoklady byť atraktívnym inkubátorom pre inovatívne firmy ako Tachyum," – povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a EZ Ingrid Brocková pri príležitosti návštevy Slovenského pavilónu. Expo 2020 Dubaj je prvou svetovou výstavou Expo, ktorá sa koná v regióne Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie.
toyota-gr86-flash kopie
Toyota sa neuzatvára do elektrickej bubliny a využije motoristický šport na extrémne testovanie budúcich technológií. Za volant Toyoty GR86 na syntetické palivo z biomasy si sadne aj prezident Toyoty Akio Toyoda a zúčastní sa pretekov v rámci japonskej série Super Taikyu. Ide o najnovší experiment Toyoty, ktorá testuje rôzne druhy palív a pohonov na ceste k uhlíkovej neutralite. Toyota GR86 poháňaná syntetickým palivom bude štartovať vo farbách tímu, ktorý pripravuje aj vodíkovú Corollu Sport. Toyota totiž tvrdí, že budúcnosť sa neobmedzuje len na autá poháňané batériami. Koncern preto vyvíja technológiu vodíkových palivových článkov, dôkazom čoho je druhá generácia modelu Mirai, ktorý dokáže prejsť s plnou nádržou viac ako 500 km.
liqui-moly
Spoločnosť Liqui Moly, ktorej výrobky sú dobre známe aj slovenským motoristom, vyrába a ponúka na trh široký sortiment približne štyritisíc produktov, ako motorové oleje, mazivá, prísady do paliva, autokozmetika, chladiace kvapaliny a rad ďalších produktov. V tomto roku spoločnosť vyrobila najviac výrobkov vo svojej histórii, po prvý raz napríklad vyše stotisíc ton mazív, čo je o 27 percent viac oproti predchádzajúcemu roku. Spoločnosť Liqui Moly vznikla v roku 1957 a svoje produkty vyvíja a vyrába výhradne v Nemecku. Svojou kvalitou patria jej produkty k najlepším a predávajú sa v 150 krajinách sveta. V roku 2020 spoločnosť Liqui Moly hospodárila s obratom 611 miliónov eur.