Koronavírus: Zabúdajme na dezinfekciu v aute

Utorok, 28 apríl 2020

Svet postihnutý pandémiou koronavírusu prijímal postupne opatrenia na ochranu ľudí pred nákazou a následkami, ktoré sú hrozivé. Na verejnosti na svoju ochranu nosíme rúška a často si umývame ruky. Ale čo interiér auta v ktorom cestujeme? Potrebuje dezinfekciu?

Image

Popri nosení rúška a dôkladnom umývaní rúk by sme nemali zabúdať ani na čistenie predmetov, s ktorými denne prichádzame do kontaktu. Okrem mobilného telefónu, kľúčov či peňaženky, je takým predmetom aj auto.

Pripravili sme si pre vás pár tipov a rád ako sa účinne postarať o dezinfekciu interiéru vozidla, aby ste tak mohli ochrániť zdravie nielen seba, ale aj ostatných.

Servisy majú pár tipov a rád ako sa účinne postarať o dezinfekciu interiéru vozidla, aby sme tak mohli ochrániť zdravie nielen seba, ale aj ostatných.

Základnú dezinfekciu interiéru si môžeme urobiť sami. Stačí mať štandardnú tekutú dezinfekciu na báze alkoholu. Nanesiete dezinfekciu na utierku a potriete všetky časti interiéru, ktoré chytáte ako vodič rukami. Po tom čo odhodíte znečistenú utierku do koša, si dôkladne umyte a prípadne dezinfikujte vaše ruky.

Najdokonalejšia dezinfekcia je ozónom. Neodolajú mu vírusy, baktérie ani pliesne, ktoré by mu odolali. Po aplikácii ozón nezanecháva žiadne stopy a nespôsobuje žiadne alergické alebo dýchacie problémy, ktoré môžu vytvárať chemické dezinfekčné prostriedky. Má vysokú účinnosť, dostane sa na miesta, kde bežné sprejové dezinfekcie nemajú šancu. Ozón je navyše schopný odstrániť aj ťažko identifikovateľné zdroje zápachu, napríklad po cigaretách. Viac informácií o dezinfekcii ozónom si môžete pozrieť na priloženom videu.

Video

https://www.youtube.com/watch?v=w2ZpSJxxDEI

(jGold, zdroj BestDrive)
Foto: BD
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.