Lexus hviezdil medzi filmovými hviezdami

Piatok, 16 september 2022

Filmový festival v Benátkach bol okrem prestížnej prítomnosti svetových filmových hviezd aj prestížnou prehliadkou elektrifikovaných modelov Lexus.

1-lexus-rociomunozmorales

Lexus bol už šiesty rok po sebe oficiálnym vozidlom medzinárodného filmového festivalu v Benátkach, La Biennale di Venezia, tento rok jeho 79. ročníka.

Lexus sa počas festivalu delil o červený koberec s najväčšími hviezdami a velikánmi zo sveta filmu, napríklad Julianne Moorovou, Bradom Pittom, Cate Blanchettovou a ďalšími svetovými hviezdami.

V Benátkach predviedol Lexus aj svoje úplne nové veľké SUV, luxusný model RX, ktorý sa koncom roku dostane na trh.

Festival v Benátkach bol aj prestížnou prehliadkou ďalších elektrifikovaných modelov značky Lexus, od plne elektrického crossoveru UX 300e cez kultivovaný sedan ES, až po uznávaný plug-in hybrid NX.

Počas jedenástich festivalových dní mala značka Lexus česť prepravovať svojimi bezemisnými autami najväčšie a najvplyvnejšie osobnosti sveta kinematografie a prezentovať na svetovo významnej scéne svoje "hviezdne" elektrifikované modely.

1-lexus-rociomunozmorales 2-lexus-adrienbrodyandgeorginachapman 3-lexus-timothea
Autor: J. Goldberger, Zdroj: Lexus
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.