Lexus CT končí edíciou Cherished Touring

Nedeľa, 08 máj 2022

Japonský Lexus pripravil svoj model CT na rozlúčku s jeho výrobou. Hatchback Lexus CT sa začal vyrábať v roku 2011 ako vstupný model do sveta prémiových áut.

lexus-ct

V októbri tohto roku sa výroba Lexusu CT skončí. Tak, ako sa na prémiovú značku patrí, mimoriadnou rozlúčkovou edíciou, modelom pomenovaným Cherished Touring. Zvyčajne to býva jedinečne vybavený model, čím sa demonštruje jeho výnimočnosť pre značku.

Ak autá špeciálnych edícií majú pútať pozornosť a demonštrovať svoju jedinečnosť, Lexus CT Cherished Touring je iný. Jeho dizajnéri zvolili napríklad namiesto výrazných farieb jemnú eleganciu. Nová verzia hybridného hatchbacku prichádza do japonských showroomov Lexus s cieľom zapôsobiť svojou eleganciou.

Orem toho sa Lexus v rozlúčkovom modeli CT Cherished Touring zameral na detaily. Preto mriežka chladiča, kryty predných hmlových svetiel a ozdobné lišty zadného nárazníka sú lakované strieborným lakom.

Špeciálna edícia modelu Lexus CT je dostupná v šiestich farebných konfiguráciách karosérie, vrátane dvoch dvojfarebných variant. V oboch prípadoch je strecha v strieborná Sonic Titanium a kontrastuje s bielou Sonic Quartz alebo čiernou Graphite Black Glass Flake.

Interiér má čierne čalúnenie s početným bordovým spestrením na sedadlách a obložení dverí, ale aj dodatočným prešívaním v rovnakej farbe. CT Cherished Touring má štandardné vyhrievanie sedadiel a volantu, stierače s dažďovým senzorom a balík aktívnej bezpečnosti Lexus Safety System+.

Pod kapotou pracuje štandardný hybridný pohon s benzínovým motorom s objemom 1,8 litra s výkonom 136 koní. Lexus oceňuje model špeciálnej edície CT Cherished Touring na 4,22 milióna japonských jenov, čo je v prepočte približne 32 800 eur.

Lexus CT Cherished Touring sa v japonských showroomoch predáva už teraz, na európsky trh sa s veľkou pravdepodobnosťou nedostane.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.