Lexus CT končí edíciou Cherished Touring

Nedeľa, 08 máj 2022

Japonský Lexus pripravil svoj model CT na rozlúčku s jeho výrobou. Hatchback Lexus CT sa začal vyrábať v roku 2011 ako vstupný model do sveta prémiových áut.

lexus-ct

V októbri tohto roku sa výroba Lexusu CT skončí. Tak, ako sa na prémiovú značku patrí, mimoriadnou rozlúčkovou edíciou, modelom pomenovaným Cherished Touring. Zvyčajne to býva jedinečne vybavený model, čím sa demonštruje jeho výnimočnosť pre značku.

Ak autá špeciálnych edícií majú pútať pozornosť a demonštrovať svoju jedinečnosť, Lexus CT Cherished Touring je iný. Jeho dizajnéri zvolili napríklad namiesto výrazných farieb jemnú eleganciu. Nová verzia hybridného hatchbacku prichádza do japonských showroomov Lexus s cieľom zapôsobiť svojou eleganciou.

Orem toho sa Lexus v rozlúčkovom modeli CT Cherished Touring zameral na detaily. Preto mriežka chladiča, kryty predných hmlových svetiel a ozdobné lišty zadného nárazníka sú lakované strieborným lakom.

Špeciálna edícia modelu Lexus CT je dostupná v šiestich farebných konfiguráciách karosérie, vrátane dvoch dvojfarebných variant. V oboch prípadoch je strecha v strieborná Sonic Titanium a kontrastuje s bielou Sonic Quartz alebo čiernou Graphite Black Glass Flake.

Interiér má čierne čalúnenie s početným bordovým spestrením na sedadlách a obložení dverí, ale aj dodatočným prešívaním v rovnakej farbe. CT Cherished Touring má štandardné vyhrievanie sedadiel a volantu, stierače s dažďovým senzorom a balík aktívnej bezpečnosti Lexus Safety System+.

Pod kapotou pracuje štandardný hybridný pohon s benzínovým motorom s objemom 1,8 litra s výkonom 136 koní. Lexus oceňuje model špeciálnej edície CT Cherished Touring na 4,22 milióna japonských jenov, čo je v prepočte približne 32 800 eur.

Lexus CT Cherished Touring sa v japonských showroomoch predáva už teraz, na európsky trh sa s veľkou pravdepodobnosťou nedostane.

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.