Lexus má od What Car cenu za spoľahlivosť

Štvrtok, 23 január 2020

Hodnotenie automobilov britskou redakciou What Car? patrí nielen vo Veľkej Británii k významným a sledovaným udalostiam. Tešiť sa z výsledkov ankety What Car za spoľahlivosť sa tento rok môže Lexus.

Lexus-nx-300h
Lexus RX 300h je jedným z predstaviteľov japonskej kvality a spoľahlivosti

Podľa výsledkov ankety tohto britského časopisu ocenenie za spoľahlivosť za rok 2020 získal japonský Lexus. Ocenenie nadväzuje na výsledky, ktoré Lexus dosiahol v prieskume spoľahlivosti What Car? 2019, kde bola značka tretíkrát po sebe najlepšie hodnoteným výrobcom.

Príkladom spoľahlivosti je hybridný prémiový hatchback Lexus CT 200h, ktorý zaznamenal za sledovaných 12 mesiacov 100 % bezporuchovú prevádzku. Úspech Lexusu je potvrdením odolnosti technológie hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, ktorú v súčasnosti používa 96 percent vozidiel Lexus predávaných na trhoch západnej Európy.

O produktoch automobilky Lexus sa pochvalne vyjadril šéfredaktor a majiteľ magazínu What Car? Steve Huntingford: "V poslednom prieskume spoľahlivosti What Car? zaznamenal Lexus čistú sériu víťazstiev a obsadil najvyššie priečky v kategórii vozidiel do 5 rokov s výsledkom prakticky 99 percent, rovnako ako v kategórii vozidiel od 6 do 15 rokov. Skóre 93,3 percenta v poslednej uvedenej kategórii je dôkazom toho, ako dobre táto japonská prémiová značka svoje vozidlá vyrába a prečo si naše ocenenie spoľahlivosti za rok 2020 plne zaslúži."

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.