Lexus má od What Car cenu za spoľahlivosť

Štvrtok, 23 január 2020

Hodnotenie automobilov britskou redakciou What Car? patrí nielen vo Veľkej Británii k významným a sledovaným udalostiam. Tešiť sa z výsledkov ankety What Car za spoľahlivosť sa tento rok môže Lexus.

Lexus-nx-300h
Lexus RX 300h je jedným z predstaviteľov japonskej kvality a spoľahlivosti

Podľa výsledkov ankety tohto britského časopisu ocenenie za spoľahlivosť za rok 2020 získal japonský Lexus. Ocenenie nadväzuje na výsledky, ktoré Lexus dosiahol v prieskume spoľahlivosti What Car? 2019, kde bola značka tretíkrát po sebe najlepšie hodnoteným výrobcom.

Príkladom spoľahlivosti je hybridný prémiový hatchback Lexus CT 200h, ktorý zaznamenal za sledovaných 12 mesiacov 100 % bezporuchovú prevádzku. Úspech Lexusu je potvrdením odolnosti technológie hybridného pohonu s autonómnym dobíjaním, ktorú v súčasnosti používa 96 percent vozidiel Lexus predávaných na trhoch západnej Európy.

O produktoch automobilky Lexus sa pochvalne vyjadril šéfredaktor a majiteľ magazínu What Car? Steve Huntingford: "V poslednom prieskume spoľahlivosti What Car? zaznamenal Lexus čistú sériu víťazstiev a obsadil najvyššie priečky v kategórii vozidiel do 5 rokov s výsledkom prakticky 99 percent, rovnako ako v kategórii vozidiel od 6 do 15 rokov. Skóre 93,3 percenta v poslednej uvedenej kategórii je dôkazom toho, ako dobre táto japonská prémiová značka svoje vozidlá vyrába a prečo si naše ocenenie spoľahlivosti za rok 2020 plne zaslúži."

Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.