Lexus predal v Európe pol milióna SUV

Nedeľa, 29 december 2019

Lexus ako luxusná značka automobilky Toyota má u európskych zákazníkoch svoje trvalé miesto. Dôkazom toho je aj stály záujem o jej modely, v ostatnom čase najmä o luxusné SUV.

1-Rx450h
Lexus RX 400h ako full hybrid môže jazdiť na čisto elektrický pohon

V týchto dňoch si Lexus pripomína pol milióna predaných SUV na európskych trhoch. Ide o medzník v histórii značky, keď na prelome storočia uviedla svoj koncept luxusného SUV RX 300.

Ku koncu novembra 2019 predal Lexus v Európe od roku 2000 viac ako 501-tisíc nových SUV. Súčasný Lexus RX štvrtej generácie je s počtom takmer 275-tisíc predaných kusov v tohto regióne najpredávanejším modelom značky. RX sa zároveň môže pochváliť titulom prvého luxusného SUV s hybridným pohonom na svete, a to vďaka uvedeniu variantu RX 400h v roku 2005.

Lexus svoju hybridnú technológiu s autonómnym dobíjaním neustále zdokonaľuje a považuje ju za základ vývoja nových generácií SUV vrátane stredne veľkého NX, ktorý ponuku značky obohatil v roku 2014, resp. nového kompaktného UX z roku 2019. Rad modelov SUV značky Lexus čoskoro obohatí nový model UX 300e, prvý Lexus na čisto elektrický pohon.

2-Rx450h
Interiér modelu RX 400h prekypuje luxusom a špičkovou úrovňou výbavy

Zákazníci si cenia hybridné modely Lexus pre ich kultivovanosť, osvedčenú spoľahlivosť, jazdné schopnosti a hospodárnosť. Hybridné Lexusy dnes môžu jazdiť 50 až 70 % času v upchatých centrách miest na čisto elektrický pohon.

Takmer polovicu z 500-tisíc predaných SUV značky Lexus tvoria hybridné modely, pričom ich pomerné zastúpenie voči variantom s klasickým pohonom postupne rastie.

(janGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
skoda-scala-monte-carlo
Škoda rozširuje ponuku nového kompaktného modelu Scala a mestského crossoveru Kamiq o verziu Monte Carlo. Monte Carlo odkazuje na úspešnú pretekársku históriu značky Škoda. Výrazné čierne dizajnové prvky a čierny nápis Škoda na zadnej strane dodávajú vozidlám ešte športovejší vzhľad. Nová Škoda Scala vo verzii Monte Carlo začína na cene 18 100 eur a cena kompaktného SUV Kamig Monte Carlo sa odvíja od ceny 19 690 eur. Záujemcovia si môžu model Scala a Kamiq vo verzii Monte Carlo nakonfigurovať online, alebo si ho objednať u predajcov. V Škode veria, že verzie Monte Carlo zdôraznia športový a dynamický charakter vozidiel modelov Scala a Kamiq, tiež že veľké kolesá a zvučný názov oslovia zákazníkov, ktorí ocenia štýl a emocionálny a lifestylový dizajn oboch modelov.
World-Endurance
Goodyear bude od úvodných pretekov sezóny 2020 dodávať pre Svetový pohár cestovných automobilov najnovšiu generáciu svojich pretekárskych pneumatík Goodyear Eagle F1 SuperSport vo verziách bez dezénu i do dažďa. Značka Goodyear je tak oficiálnym dodávateľom pneumatík pre World Touring Car Cup (WTCR). Na základe oficiálneho výberového konania FIA bude Goodyear partnerom seriálu po dobu najbližších troch rokov, v sezónach 2020 až 2022. V sezóne 2020 bude desať pretekov na troch svetadieloch – v Maroku, Maďarsku, Nemecku, Slovensku, Portugalsku, Španielsku, Číne, Južnej Kórei a Macau. Záverečné preteky sezóny sa uskutočnia v Malajzii. Každé podujatie pozostáva z troch samostatných pretekov, takže spolu bude súčasťou pretekárskeho kalendára sezóny tridsať napínavých pretekov.
Auto-komunikuje
Budem mať na najbližšom semafore zelenú ak budem pokračovať v jazde touto rýchlosťou? Odpoveď na túto otázku už od technológie, ktorú pripravuje SEAT-u v spolupráci s ministerstvom dopravy, magistrátom Barcelony a spoločnosťou ETRA úspešne prepája vozidlá so semaformi a centrálnym dispečingom riadenia premávky, takže vodiči dostávajú informácie o aktuálnej situácii. Projekt okrem toho umožňuje informácie o nehodách na diaľniciach zasielať rovno do vozidiel bez nutnosti využívať na to premenlivé informačné tabule. Automobily a infraštruktúra sú navzájom prepojené pomocou cloudu mobilným dátovým pripojením s reakčnou dobou 300 milisekúnd. Projekt prepája vozidlá so semaformi a informačnými panelmi prostredníctvom platformy DGT 3.0 a vodiči dostávajú v predstihu upozornenie o statuse najbližších semaforov, aby mohli podľa toho prispôsobiť rýchlosť jazdy. Dopravné informácie sa zobrazujú v reálnom čase na displejoch v automobiloch.