Lexus predal v Európe pol milióna SUV

Nedeľa, 29 december 2019

Lexus ako luxusná značka automobilky Toyota má u európskych zákazníkoch svoje trvalé miesto. Dôkazom toho je aj stály záujem o jej modely, v ostatnom čase najmä o luxusné SUV.

1-Rx450h
Lexus RX 400h ako full hybrid môže jazdiť na čisto elektrický pohon

V týchto dňoch si Lexus pripomína pol milióna predaných SUV na európskych trhoch. Ide o medzník v histórii značky, keď na prelome storočia uviedla svoj koncept luxusného SUV RX 300.

Ku koncu novembra 2019 predal Lexus v Európe od roku 2000 viac ako 501-tisíc nových SUV. Súčasný Lexus RX štvrtej generácie je s počtom takmer 275-tisíc predaných kusov v tohto regióne najpredávanejším modelom značky. RX sa zároveň môže pochváliť titulom prvého luxusného SUV s hybridným pohonom na svete, a to vďaka uvedeniu variantu RX 400h v roku 2005.

Lexus svoju hybridnú technológiu s autonómnym dobíjaním neustále zdokonaľuje a považuje ju za základ vývoja nových generácií SUV vrátane stredne veľkého NX, ktorý ponuku značky obohatil v roku 2014, resp. nového kompaktného UX z roku 2019. Rad modelov SUV značky Lexus čoskoro obohatí nový model UX 300e, prvý Lexus na čisto elektrický pohon.

2-Rx450h
Interiér modelu RX 400h prekypuje luxusom a špičkovou úrovňou výbavy

Zákazníci si cenia hybridné modely Lexus pre ich kultivovanosť, osvedčenú spoľahlivosť, jazdné schopnosti a hospodárnosť. Hybridné Lexusy dnes môžu jazdiť 50 až 70 % času v upchatých centrách miest na čisto elektrický pohon.

Takmer polovicu z 500-tisíc predaných SUV značky Lexus tvoria hybridné modely, pričom ich pomerné zastúpenie voči variantom s klasickým pohonom postupne rastie.

(janGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.
BMW-kopie
Značke BMW udelili slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z programu Slovak Superbrands cenu Slovak Superbrands Award 2020. Automobilka tak potvrdila, že patrí do skupine elitných značiek. Ocenenie je potvrdením kvality a uistením priaznivcov a zákazníkov značky pri ich nákupných rozhodnutiach. Program Superbrands vznikol pred viac ako dvadsiatimi rokmi vo Veľkej Británii. Marketingoví a komunikační odborníci si stanovili dva ciele: uviesť do pozornosti mimoriadne silné značky a prezentovať ich ďalším spoločnostiam, ktoré by sa rady rozvíjali a učili. Odvtedy získal program celosvetové uznanie a dnes je Superbrands uznávaný ako rešpektované ocenenie v 90. krajinách na piatich kontinentoch. Komisia Brand Council ma pri udeľovaní cien kľúčovú úlohu, preto sa jej členmi môžu stať len poprední, vysoko uznávaní experti.