Lexus UX, prvé auto s tetovaním

Nedeľa, 22 marec 2020

Lexus predstavil automobil s tetovaním. Navrhla a vytvorila ho popredná umelecká tetovačka Claudia De Sabe z Londýna a využila na to kompaktný model Lexus UX v bielom vyhotovení.

1-lexus-tattoo
Lexus UX, malý mestský crossover, takto vyzerá skrášlený tetovaním

Namiesto tetovacej ihly Claudia De Sabe použila minivŕtačku a pomocou nej znázornila na karosérii motív kapra koi, ktorý predstavuje tradičné japonské umenie a stvárňuje hodnoty šťastia a vytrvalosti. Pomocou vŕtačky odstránila povrchový pigment, aby odhalila podkladový kov a vytvorila komplexný vzor. Potom ručne naniesla päť litrov vysokokvalitného autolaku na zvýraznenie detailov.

Vo finálnej úprave doladila kľúčové prvky a snažila sa dosiahnuť výraznejší 3D efekt. Potom automobil dostal ochranný lak, aby mohol vyraziť do bežnej prevádzky. Celý postup od prvotného nákresu po konečný výsledok si vyžiadal šesť mesiacov.

Tetovaný Lexus UX nenesie žiadnu cenovku, ale odhaduje sa, že práca by stála približne 132-tisíc eur. Svoje umenie premietla Claudia De Sabe na kov namiesto ľudskej pokožky po prvý raz.

"Keď tetujete človeka, musíte premýšľať o svaloch a tkanivách pod pokožkou. V prípade auta záleží na zmenách tvarov karosérie. Lexus UX sa na tento projekt ideálne hodí vďaka svojmu aerodynamickému tvaru. Všetko od kriviek na bokoch karosérie až po tvar okien, všetko je dynamické a krásne," uviedla Claudia De Sabe, ktorej pri práci asistoval jej manžel, pôvodom z Japonska.

1-lexus-tattoo 2-lexus-tattoo 3-lexus-tattoo 4-lexus-tattoo 5-lexus-tattoo 6-lexus-tattoo
(jGold)
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.
Homola
Európsky šampionát cestovných vozidiel TCR pokračuje na okruhu v talianskej Monze. Slovenský pretekár Matej Homola po pódiovom umiestnení v Zolderi sa na Monzu teší a verí v dobré umiestnenie. "Monzu mám veľmi rád, je to okruh ktorý neskutočne dýcha históriou. V súčasnom nastavení nášmu autu okruh v Monze až tak nevyhovuje a dlhých rovinkách kvôli zníženému výkonu trochu strácame. S Monzou máme s tímom BRC výborné skúsenosti, pred sezónou sme tu testovali a dosiahli dobré výsledky,” vraví Homola.Voľné tréningy sú na programe v piatok, v sobotu je kvalifikácia (10,55h a 11,20 h) a prvé preteky (17,15 h), druhé potom v nedeľu (13,00 h). Naživo ich možno sledovať na Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.
Opel-Mokka
Malé SUV nemeckej automobilky Opel Mokka X prichádza teraz v druhej generácii. Svetovú premiéru bude mať vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia s koronavírusom iba pred malou skupinou zástupcov médií v v sídle automobilky, v nemeckom Rüsselsheime. Zato však pri počítačoch, notebookoch alebo na smartfónoch ju budú môcť virtuálne sledovať státisíce či milióny ľudí na celom svete. Svetová premiéra sa uskutoční už dnes 22. septembra o 13,00 hodine. Očakávaný nový Opel Mokka X (na snímke Mokka X súčasnej generácie) prestaví najvyšší šéf automobilky Opel Michael Lohscheller. Tlačovú konferenciu bude možné sledovať dnes od 13,00 hod. na YouTube https://www.youtube.com/opel.