Mark Adams ocenený za dizajn Opel Mokka

Štvrtok, 09 september 2021

Viceprezident spoločnosti Opel pre dizajn Mark Adams je podľa magazínu Automotive News Europe jednou zo 17 ocenených osobností Eurostar 2021.

1-Opel-Mokka

Mark Adams je podľa Automotive News Europe jednou zo sedemnástich najdynamickejších vedúcich činiteľov automobilového priemyslu. Víťazi ocenenia sa stretli v predvečer otvorenia autosalónu IAA v Mníchove.

Marka Adamsa ocenili za pokrokový dizajn nového modelu Opel Mokka. Podľa magazínu Automotive News Europe Mark Adams so svojím tímom odštartoval modelom SUV Mokka radiálnu zmenu dizajnu značky Opel.

Nový Opel Mokka je modelom, ktorý priťahuje mimoriadnu pozornosť a zmení vnímanie značky. Udeľovanie ocenení Eurostar vedúcim osobnostiam automobilového priemyslu sa konalo už po 24-tý krát. Všetci ocenení preukázali pozoruhodnú mieru flexibility a talentu, a pomáhajú automobilovému priemyslu pri vstupe do novej éry rozmachu.

1-Opel-Mokka 2-Mark-Adams
(jGold)
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
across
Japonská automobilka Suzuki očakáva v účtovnom roku 2021 sedempercentný medziročný nárast konsolidovaných tržieb - na celkových okolo 26,09 miliardy eur. Predpoveď pritom zohľadňuje nejasný výhľad ohľadom pokračovania nedostatku polovodičov. Automobilka predpokladá, že sa jej výdavky na výskum a vývoj medziročne zvýšia o 336,12 milióna eur na 1,46 miliardy eur. Výsledok týchto snažení vidieť aj na Slovensku, napríklad v podobe mildhybridných modelov. Ním je napríklad prvý plug-in hybrid nabíjateľný z bežnej elektrickej zásuvky, športovo-rodinné SUV Suzuki Across s čisto elektrickým dojazdom až 75 kilometrov, s benzínovým štvorvalecom s objemom 2,5 litra a dvomi elektromotormi so systémovým výkonom 225 kW/306 k (0 až 100 km/h za 6 sekúnd, kombinovaná spotreba adekvátna len 1 l/100 km).
maxim-repak
Vo francúzskom Magny Cours sa cez víkend uskutočnilo piate podujatie seriálu Yamaha R3 European Cup ako súčasť podujatí World Superbike. V pretekoch sa predstavil aj 15-ročný Slovák Maxim Repák, ktorý na predchádzajúcich pretekoch v českom Moste bol dvakrát druhý. V prvej jazde doplatil na chybu súpera a po páde z prvého miesta preteky nedokončil. V druhej jazde znovu bojoval v čelnej skupinke. Výsledkom bolo tretie miesto, ktoré ho udržalo v boji o celkové víťazstvo v seriáli, keď na priebežne prvého Španiela Juliana Girala stráca len desať bodov. O celkovom víťazovi sa rozhodne 18. septembra v španielskej Barcelone.
skoda-flotila
V rámci stratégie udržateľnosti firma Prodcen/DHolandia pristupuje k zmene svojho vozového parku na elektrický pohon, keď zaradila doň prvých sedem plne elektrických modelov Škoda Enyaq iV. Na Slovensku bude tak prvou čisto elektrickú flotilou, ktorá využíva elektromobily na firemné účely. Okrem lákavého pomeru ceny a výkonu zaujal firmu elektrický Enyaq iV nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu a veľkým dojazdom. Firma sa na prechod na zelenú mobilitu pripravovala už dlhšie, a to vytvorením uceleného systému nabíjania pre elektromobily s 12 stojanmi, ktoré čerpajú energiu z inštalovaných solárnych panelov na streche svojich výrobných hál.