Maťo Homola úspešný aj v Maďarsku

Streda, 03 máj 2023

Slovenský automobilový pretekár Matej Homola začal tohtoročnú sezónu európskeho šampionátu TCR vo veľmi dobrej forme. Potvrdil to už na prvých pretekoch v prvej polovici apríla na nemeckom okruhu v Oscherslebene, a aj teraz na maďarskom Hungaroringu, kde obsadil štvrté a tretie miesto. Naďalej zostáva na čele celkovej klasifikácie.

homola-hungaroring
Matej Homola a jeho Hyundai Elentra na maďarskom okruhu Hungaroring

Homola ukázal už v kvalifikácii skvelú výkonnosť a zajazdil najrýchlejší čas spomedzi všetkých jazdcov. Štvrté miesto v sobotňajších pretekoch ovplyvnili problémy so spojkou a z toho prameniace horšie štarty. Napriek tomu preteky sám jazdec považuje za úspešné, aj keď si trúfal na lepšie umiestnenie a väčší zisk bodov do celkového hodnotenia.

Problémom v sobotňajších pretekoch bola aj kolízia hneď v prvej zákrute po štarte, ktorá odsunula nášho pretekára na ôsmu pozíciu. Z tohto prepadu sa však Homola rýchlo spamätal a v priebehu ďalších kôl sa dokázal predrať na piate miesto.

Pred ním na štvrtom mieste jazdiaci Švajčiar bol tak rýchly na rovinkách, že na každej rovinke získaval náskok až 100 metrov. Po pretekoch však Švajčiara diskvalifikovali pre nevyhovujúce technické predpisy. Homola tak skončil na štvrtom mieste.

Do nedeľňajších pretekov Homola štartoval zo štvrtého miesta. Auto vyzeralo byť v poriadku, Homola však opäť zle odštartoval a prepadol sa na ôsme miesto. Už v prvom kole mal však niekoľko kontaktov s jazdcom na šiestom mieste, čo výrazne poškodilo jeho auto. Napriek tomu sa dokázal prebojovať na štvrté miesto.

Homolou tímový partner, ktorý viedol preteky a aj do cieľa došiel na prvom mieste, dostal trest 10 sekúnd za skrátenie šikany a získanie neoprávnenej výhody. Vďaka tomuto Homola skončil tretí a na pódiu.

Svoje vyznanie po pretekoch okomentoval takto: "Oba preteky boli veľmi náročné, hlavne psychicky. Hoci som zajazdil kvalifikáciu najlepšie zo všetkých, ani do jedných pretekov som nedokázal poriadne odštartovať a o umiestnenie som musel bojovať zo všetkých síl. Je síce z toho slušná dávka bodov, ale nie som tu kvôli štvrtým miestam, chcem víťaziť! Stále som lídrom šampionátu, za čo úprimne ďakujem hlavne môjmu tímu."

Najbližšie preteky seriálu TCR budú 20. a 21. mája na rýchlom rakúskom okruhu Red Bull Ring.

Autor: J. Goldberger
Foto: (hom)
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.