Mazda3 najkrajším autom sveta 2020

Piatok, 10 apríl 2020

V pridruženej ankete Svetové auto roka hlasovala odborná porota zložená z najlepších dizajnérov sveta aj o najkrajšie auto sveta - World Car Design of the Year 2020, ktorá víťazstvo prisúdila japonskej Mazde3.

1-Mazda3
Mazda 3, víťaz ankety o najkrajšie auto sveta - World Car Design of the Year

Mazda3 získala ocenenie dizajn roku 2020 - World Car Design of the Year, inak povedané, vyhlásili ju za najkrajšie auto sveta roka 2020. Vybrala ju odborná porota , ktorá volila aj Svetové auto roka 2020. Výsledky mali byť oznámené v týchto dňoch na autosalóne v New Yorku, ktorý však kvôli koronavírusu preložili na neskorší termín, takže ich oznámili virtuálne.

Odborná porota zložená z najlepších dizajnérov, v ktorej boli napríklad Ian Callun, šéfdizajnér Jaguaru, alebo Gordon Murray, autor McLarenu F1, volila súbežne s anketou Svetové auto roka v pridruženej ankete aj najkrajšie auto roka 2020 (World Car Design of the Year). Porota prisúdila víťazstvo japonskej Mazda3.

Ocenenie pre Mazdu prišlo v roku, keď si japonská automobilka pripomína 100 rokov založenia spoločnosti. Po Mazde MX-5, ktorá rovnaké ocenenie dostala v roku 2016, je nová Mazda3 druhým autom japonskej značky ovenčenej týmto ocenením.

Mazdu3 uviedla automobilka z mesta Hirošima na trh v roku 2019 a bola prvým automobilom, ktorým sa Mazda prezentovala v priekopníckom dizajnovom jazyku Kodo. Dizajnom, ktorý je inšpirovaný tradíciou japonského umenia a krásou priestoru.

1-Mazda3 2-Mazda3
Autor: J. Goldberger
Foto: Mazda
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.