Mercedes najpredávanejšou prémiovou značkou v roku 2022

Piatok, 03 február 2023

Začiatok nového roka je poznačený bilancovaním toho uplynulého. Podľa štatistík registrácií, teda počtu prihlásených a približne aj predaných automobilov bolo podľa Združenia automobilového priemyslu SR registrovaných v prémiovom segmente takmer tritisíc automobilov značky Mercedes-Benz, čo je najviac v tejto kategórii.

1-mercedes-benz
Modely Mercedes-Benz GLE patria na Slovensku medzi najvyhľadávanejšie veľké SUV

Na Slovensku podľa štatistík registrácií nových automobilov prémiového segmentu bolo podľa Združenia automobilového priemyslu SR registrovaných 2998 vozidiel značky Mercedes-Benz. V kategórii osobných vozidiel to bolo 2631 mercedesv, a v kategórii úžitkových prémiových mercedesov 1367 kusov.

V celkovom postavení obsadila značka Mercedes-Benz na slovenskom trhu 8. miesto medzi osobnými a 9. miesto medzi úžitkovými automobilmi.

Značka Mercedes-Benz tak obhájila na slovenskom trhu pozíciu najpredávanejších prémiových automobilov z roku 2021. To aj napriek náročným globálnym trhovým podmienkam spôsobených obmedzenou dostupnosťou viacerých komponentov vo výrobe a následne vozidiel na trhu, a tiež prekážkam v dodávateľskom reťazci.

Mercedes-Benz je na prvom mieste aj v počte registrácií áut prémiového segmentu čisto elektrických automobilov so 188 kusmi, ale aj medzi plug-in hybridnými vozidlami s počtom 208 kusov. To aj napriek tomu, že na Slovensku nie je žiadna podpora štátu pri kúpe elektrifikovaných áut.

2-mercedes-triedaG
Off-roadový model Triedy G s tradičnou karosériou patrí dlhodobo k najvyhľadávanejším modelom značky Mercedes-Benz

Preferencie zákazníkov smerujú k modelom SUV a veľkopriestorovým automobilom. Najobľúbenejším modelom na slovenskom trhu v týchto kategóriách sa v roku 2022 so 461 kusmi stal Mercedes-Benz GLE, z toho 335 zákazníkov sa rozhodlo pre SUV a 126 pre kupé.

Druhé miesto s 280 kusmi patrí modelu GLC. Tretí s počtom 264 registrácií je model Triedy V. Z tohto počtu 16 zákazníkov uprednostnilo jeho obytnú verziu Marco Polo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.