Mercedes-AMG C 63 S E Performance má slovenské ceny

Piatok, 16 jún 2023

Nedávno predstavený supervýkonný Mercedes z dielne AMG má slovenské ceny a záujemcovia o jeho kúpu si ho už môžu objednávať.

1-merccedes-amg63se
Mercedes-AMG C 63 S E Performance, verzia sedan

Nový Mercedes AMG C 63 S E Performance sedan si na Slovensku možno odteraz objednať za cenu 114 132 eur. Vo verzii kombi sa cena tohto výkonného mercedesa začína na sume 115 506 eur.

Mercedes-AMG C 63 S E Performance využíva technológie formuly 1. Svoj najvyšší systémový výkon 500 kW/680 k a maximálny krútiaci moment 1020 Nm prenášajú na cesty najmodernejšie technológie z motoristického športu.

Hybridné pohonné ústrojenstvo kombinuje 2,0-litrový turbomotor AMG s elektromotorom umiestneným na zadnej náprave, čo vo vodičovi evokuje veľmi emotívny jazdný zážitok.

Elektromotor v závislosti od jazdného programu a podľa aktuálnej potreby zvyšuje výkon a krútiaci moment s cieľom dosiahnuť komfortný alebo na výkon zameraný pocit z jazdy.

2-merccedes-amg63se
Mercedes AMG C 63 S E Performance kombi

Zaujímavé sú technické parametre nového mercedesa, ako kombinovaná spotreba paliva 6,9 l/100 km, kombinované emisie CO2 156 g/km a kombinovaná spotreba elektrickej energie 11,7 kWh/100 km).

Mercedes-AMG C 63 S E Performance umožňuje aj čisto elektrické jazdenie. Elektrické hnacie ústrojenstvo aj vysokovýkonný akumulátor s napätím 400 V sú výsledkom vlastného vývoja športovej divízie AMG.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-AMG
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5