Mercedes-Benz Citan dodávkou roka 2022

Streda, 24 november 2021

Prestížny titul dodávka roka 2022 (Van of theYear) si toto ocenenie medzinárodnej poroty už po štvrtý odnáša automobilka Mercedes-Benz. Tentoraz titul získal kompaktný model Citan, spolu s Renaultom Kangoo.

mercedes-citan

Víťazov ankety vyhlasuje medzinárodná odborná porota. Víťazný Citan presvedčil spomedzi ďalších 14 nominovaných dodávok svojou všestrannosťou, výnimočnými jazdnými vlastnosťami a variabilitou vnútorného priestoru.

Marcus Breitschwerdt, vedúci divízie Mercedes-BenzVans: "Teší nás, že náš nový Mercedes-BenzCitan získal ocenenie International Van of theYearAward 2022".

Nový Citan je kompletne nanovo vyvinutý automobil pre profesionálov a dopĺňa portfólio značky. Skriňová dodávka aj osobná verzia Tourer ponúkajú zákazníkom široké možnosti využívania a vysoký stupeň funkčnosti s vysokým jazdným komfortom a overenými bezpečnostnými štandardmi Mercedes-Benz.

Mercedes-Benz Citan pri kompaktných vonkajších rozmeroch presvedčí tiež veľkosťou vnútorného priestoru. Upúta svojim vzhľadom, vysokou úrovňou bezpečnosti a robustnosťou. Citan sa navyše dodáva aj v osobnej verzii Tourer, aj ako skriňové vozidlo. Disponuje s úspornými a výkonnými benzínovými aj naftovými motormi s výkonmi od 55 kW/75 k do 96 kW/131 k.

Medzi silné stránky nového Citanu patrí mimoriadne bohatá bezpečnostná výbava s prvkami zvyšujúcimi bezpečnosť vodiča a ostatných účastníkov cestnej premávky. K tomu sa pridáva aj špičkový intuitívny infotainment MBUX schopný učiť sa, ktorý disponuje hlasovým asistentom Hey Mercedes.

Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
1-mini-pre-radost
Brit Nicholas Nico Martin vytvoril netradičný charitatívny projekt, keď so svojím elektrickým Mini roznáša v predvianočnom čase radosť ľuďom v Británii. Od 25. novembra precestuje celé Spojené kráľovstvo, aby s elektrickým Mini pokrytým 2000 LED svetielkami šíril radosť. Jeho cesta má aj charitatívny rozmer. Chce počas nej vyzbierať čo najviac peňazí pre organizácie MS Trust a Duchenne UK, ktoré sa venujú pacientom so sklerózou multiplex a so svalovou dystrofiou a aj pre britskú Alzheimerovu spoločnosť. David George, riaditeľ Mini Veľkej Británie: "Sme poctení, že môžeme byť súčasťou Nicovho fundraisingového projektu. Je to úžasný nápad, ktorý spojí ľudí, rozosmeje ich a zároveň získa financie pre úžasné charitatívne ciele."
1-Toyota-Mirai
Úmysel Japonska orientovať svoju ekonomiku na vodík začína mať konkrétne podoby. V minulom roku spustili do prevádzky výskumné a výrobné zariadenie Fukushima Hydrogen Energy Research Field, ktoré už dodávalo vodík na okruh Suzuka pomocou nákladných automobilov na biopalivá. Nákladné autá poháňané palivovými článkami zasa slúžili na prevoz vodíka dovážaného z Austrálie. Testovací program realizujú spoločne Toyota a spoločnosti Kawasaki Heavy Industries s ďalšími dvomi partnermi. Použitie nákladných áut na vodík a nákladných automobilov na biopalivá je spôsob, ako čo najrýchlejšie znížiť emisie CO² v dopravnom priemysle.
Haico-Van-Der-Luyt
Autom roka v Nemecku (GCOTY) v kompaktnej triede sa stal nový Peugeot 308. Vyhral v konkurencii 11 vozidiel od 9 výrobcov. Porota ocenila, že zákazníci si budú môcť vybrať modely s benzínovými, naftovými ako aj dvomi plug-in hybridnými pohonmi. Ďalšími dôvodmi pre ocenenie kompaktného hatchbacku sú moderné technológie, digitálny a individuálne nastaviteľný displej prístrojovej dosky Peugeot i-Cockpit, ako aj nový dizajn s novým logom Peugeot. Nový model Peugeot 308 sa v Nemecku predáva za cenu od 23 200 eur. Ocenenie Auto roka v Nemecku udeľuje porota zložená z 20 motoristických novinárova z viacerých krajín Európy, je nezávislá od akéhokoľvek vydavateľstva alebo automobilky.Šéf automobilky Haico Van Der Luyt s ocenením GCOTY