Mercedes-Benz G: Polmiliónta off-roadová ikona

Utorok, 25 apríl 2023

Auto do každého počasia, na rozbitú cestu, do každého terénu, ale aj komfort na asfalt, to je Mercedes-Benz G. Pre niekoho je to obyčajná hranatá krabica, pre milovníka výnimočných vecí často nedostižný cieľ. Jednoducho – ikona na pohľadanie.

1-mercedesG

Mercedes-Benz G sa začal vyrábať v roku 1979 a odvtedy už 44 rokov píše svoju úspešnú históriu. Za ten čas sa vyrobilo 500 000 exemplárov, posledný kus z tejto polmilióntej série legendárneho modelu zišiel z výrobnej linky v rakúskom Grazi 19. apríla tohto roku. Off-roadová ikona, model Mercedes-Benz G, tak mohol začať oslavovať.

Ikona štuttgartskej značky, off-roadový Mercedes-Benz G s číslom 500 000 zišiel z výrobnej linky v Grazi, kde sa hviezda Mercedesu vyrába. Model Triedy G, fanúšikmi často označovaný ako najlepšie terénne auto na svete, píše svoju úspešnú históriu ďalej. Za kultové postavenie a popularitu vďačí "géčko" jedinečnej kombinácii svojho dizajnu a schopnosti suverénne sa pohybovať v teréne.

Predlohou pre klasický vzhľad tohto unikátneho exempláru bol model Mercedes-Benz 280 GE, po ktorom prebral ikonické dizajnové prvky, napríklad nezameniteľnú agávovú zelenú farbu karosérie, alebo vzor čalúnenia. Trieda G sa však blíži aj k inému výročiu, k 45. výročiu výroby, ktoré bude v roku 2024. Model zostane však ďalej verný svojmu charakteru, a to aj v súčinnosti s prebiehajúcou modernizáciou. Mottom naďalej zostane technický pokrok, nezmenený vzhľad a charakter.

Výnimočnosť modelu G ocenil predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz a šéf produktovej divízie terénnych vozidiel Emmerich Schiller: "Sme hrdí na toto číslo, ktoré zároveň zdôrazňuje exkluzivitu triedy G. Trieda G je všetkým, len nie masovým produktom. Plne elektrický model triedy G predstavíme v roku 2024, čo posunie hranice v oblasti jazdy v teréne. Tešíme na budúcnosť ikony terénnych vozidiel."

1-mercedesG 2-mercedesG 3-mercedesG
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.