Mercedes-Benz G: Polmiliónta off-roadová ikona

Utorok, 25 apríl 2023

Auto do každého počasia, na rozbitú cestu, do každého terénu, ale aj komfort na asfalt, to je Mercedes-Benz G. Pre niekoho je to obyčajná hranatá krabica, pre milovníka výnimočných vecí často nedostižný cieľ. Jednoducho – ikona na pohľadanie.

1-mercedesG

Mercedes-Benz G sa začal vyrábať v roku 1979 a odvtedy už 44 rokov píše svoju úspešnú históriu. Za ten čas sa vyrobilo 500 000 exemplárov, posledný kus z tejto polmilióntej série legendárneho modelu zišiel z výrobnej linky v rakúskom Grazi 19. apríla tohto roku. Off-roadová ikona, model Mercedes-Benz G, tak mohol začať oslavovať.

Ikona štuttgartskej značky, off-roadový Mercedes-Benz G s číslom 500 000 zišiel z výrobnej linky v Grazi, kde sa hviezda Mercedesu vyrába. Model Triedy G, fanúšikmi často označovaný ako najlepšie terénne auto na svete, píše svoju úspešnú históriu ďalej. Za kultové postavenie a popularitu vďačí "géčko" jedinečnej kombinácii svojho dizajnu a schopnosti suverénne sa pohybovať v teréne.

Predlohou pre klasický vzhľad tohto unikátneho exempláru bol model Mercedes-Benz 280 GE, po ktorom prebral ikonické dizajnové prvky, napríklad nezameniteľnú agávovú zelenú farbu karosérie, alebo vzor čalúnenia. Trieda G sa však blíži aj k inému výročiu, k 45. výročiu výroby, ktoré bude v roku 2024. Model zostane však ďalej verný svojmu charakteru, a to aj v súčinnosti s prebiehajúcou modernizáciou. Mottom naďalej zostane technický pokrok, nezmenený vzhľad a charakter.

Výnimočnosť modelu G ocenil predseda predstavenstva spoločnosti Mercedes-Benz a šéf produktovej divízie terénnych vozidiel Emmerich Schiller: "Sme hrdí na toto číslo, ktoré zároveň zdôrazňuje exkluzivitu triedy G. Trieda G je všetkým, len nie masovým produktom. Plne elektrický model triedy G predstavíme v roku 2024, čo posunie hranice v oblasti jazdy v teréne. Tešíme na budúcnosť ikony terénnych vozidiel."

1-mercedesG 2-mercedesG 3-mercedesG
Autor: J. Goldberger
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5