Mercedes-Benz triedy T: Päť hviezdičiek Euro NCAP

Pondelok, 11 júl 2022

Mercedes-Benz triedy T, kompaktný van štuttgartskej značky, získal v bariérovom teste spoločnosti Euro NCAP päť hviezdičiek za bezpečnosť. Je to najlepšia známka v roku 2022.

Merc-triedyT

Novinka automobilky Mercedes-Benz, kompaktný van triedy T, ktorá sa tento mesiac dostáva aj na slovenský trh, získala v teste Euro NCAP vo všetkých štyroch kategóriách – bezpečnosti cestujúcich, bezpečnosti detí, ochrany chodcov a asistenčných systémov päť hviezdičiek.

V ochrane a bezpečnosti detí je Mercedes-Benz triedy T lídrom v segmente kompaktných vanov. Trieda T je štandardne vybavená systémom iSize pre tri detské sedačky a detskými poistkami na oboch posuvných dverách. S príslušnou výbavou majú aj elektrické okná vzadu detskú poistku. Na ochranu všetkých pasažierov je na palube štandardne sedem airbagov.

Aj počet asistenčných systémov vodiča je pre túto kategóriu mimoriadne rozsiahly. Má asistent rozjazdu do kopca, asistent jazdy pri bočnom vetre, asistent sledovania pozornosti Attentiom Assist, aktívny asistent brzdenia s funkciou podpory prejazdu križovatkou, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent sledovania povolenej rýchlosti.

Všetky asistenčné systémy triedy T sú súčasťou sériovej výbavy nového modelu. Na prianie si zákazník môže zvoliť napríklad aktívny asistent parkovania s kamerou pre cúvanie, asistent stabilizácie prívesu a vysokovýkonné svetlomety s LED.

Nemecká značka sa môže popýšiť okrem Triedy T aj s 5-hviezdičkovým hodnotením modelu Citan Tourer, ktorý optimálne vyhovuje potrebám komerčnej osobnej dopravy.

Cena modelu Mercedes-Benz triedy T na Slovensku začína od 22 772 eur a už od tohto mesiaca je u autorizovaných obchodných partnerov značky. Citan Tourer začína na sume 21 318 eur (s DPH).

(janGold)
Foto: Mercedes-Benz
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.