Monopost F1 AlphaTauri putoval po Slovensku

Štvrtok, 28 december 2023

Motoristická verejnosť a fanúšikovia formuly 1 sa len málokedy a výnimočne dostanú do bezprostrednej blízkosti monopostov, ktoré sú súčasťou seriálu majstrovstiev sveta F1. To je výsadou vybratých akreditovaných novinárov na podujatiach majstrovstiev sveta. Priblížiť sa k monopostu Alpha Tauri na čerpacej stanici Orlen v Bratislave a zblízka si pretekársky špeciál mohol každý, kto sa na tejto čerpačke zastavil.

1-alpha-tauri
Ku komplexnosti monopostu Alpha Tauri chýbal už len jazdec, buď Yuki Tsunoda, alebo Daniel Ricciardo

Túto príležitosť mali motoristi Bratislavy a Košíc. Kto prechádzal v hlavnom mesta Slovenska okolo čerpacej stanice Orlen, ktorá leží pri výjazde na diaľnicu D1v smere z Bratislavy na Brno, mohol vidieť v blízkosti čerpacích stojanov v "zasklenej krabici" monopost talianskej stajne Scuderia Alpha Tauri a podrobne si zblízka prezrieť každý jeho detail.

O týždeň neskôr to bolo tak aj na Moldavskej ceste v Košiciach, kam pretekársky monopost previezli z Bratislavy. Aj tu bol monopost F1 k prezretiu pre každého, kto sa na čerpacej stanici Orlen zastavil.

Vystavovaný monopost Alpha Tauri ešte minulú sezónu brázdil trate svetových okruhov formuly 1 na celom svete. Teraz absolvoval postupne predvádzanie v Nemecku, Česku, Maďarsku, Slovensku a Poľsku.

Reálny pretekársky monopost Alpha Tauri, v ktorého kokpite síce teraz nesedeli ani Austrálčan Daniel Riciardo či Japonec Yuki Tsunoda, ale zasvätený fanúšik pretekov najrýchlejších áut na svete si ich tam vedel živo predstaviť.

Výstavná lahôdka sa konala vďaka partnerstvu skupiny Orlen so stajňou Scuderia Alpha Tauri. Podiel na nej má Orlen, spoločnosť, ktorá vlastní rovnomenné čerpacie stanice v Maďarsku, Poľsku, Nemecku, Slovensku, Česku a na Litve. Rovnako aj Scuderia Alpha Tauri, ktorá je súčasťou Red Bullu a účastníkom najprestížnejšieho automobilového seriálu formuly 1.

1-alpha-tauri 2-alpha-tauri 3-alpha-tauri
Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.