Motocykel 2024 sľubuje silné zážitky

Pondelok, 04 marec 2024

Jar sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jazdy na jednostopových strojoch sa nedočkavo pripravujú na otvorenie novej sezóny. Prvou skutočnou chuťovkou pre všetkých obdivovateľov dvojkolesovej techniky bude už o tri dni tradičný motosalón Motocykel 2024 vo výstavných priestoroch Incheba v bratislavskej Petržalke.

1-moto2024

Výstava Motocykel 2024 privíta prvých návštevníkov už vo štvrtok 7. marca. Veľkým lákadlom bude rekordný počet značiek, najočakávanejšie novinky modelov, ale aj ukážky prestavby motocyklov a stroje kategórie veteránov.

V bratislavskej Inchebe sa predstaví komplexná prehliadka motoriek takmer 40 značiek. Pripravený je aj bohatý sprievodný program počas všetkých štyroch výstavných dní.

Výstava Motocykel 2024 sľubuje neopakovateľné zážitky pre všetkých fanúšikov strojov na jednej stope, ktorí si budú môcť zblízka obzrieť modely a najočakávanejšie novinky zo sveta motocyklov rekordného počtu značiek.

Od Aprilie po Yamahu a Zontes

Haly výstavno-kongresového centra počas štyroch dní obsadia stroje značiek Aprilia, Benelli, Bimota, BMW, Brixton, Brough Superior, BRP, CAN AM, CFMOTO, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Husquarna, Jawa.

Budú tu však aj ďalší významní výrobcovia ako Kawasaki, Keeway, Kove, KTM, Kymco, Lambretta, Linhai, Moto Guzzi, Moto Morini, Piaggo, Praga, Segway, Super Socco, Suzuki, SYM, TGB, Triumph, UM, Vanderhall, Vespa, Vmoto, Yamaha a Zontes.

Výzbroj i oblečenie

Ani tento rok nebudú chýbať doplnky pre motorkárov vrátane prilieb, oblečenia a obuvi. Výstava Motocykel 2024 tak bude v porovnaní s vlaňajším ročníkom, ktorý prekonal všetky očakávania, väčšia nielen zastúpením značiek, ale aj svojím rozsahom.

Návštevníci moto výstavy uvidia tiež výrobky slovenských výrobcov a mnoho slovenských výstavných premiér. Horúce novinky chystá vystaviť aj legendárna značka Praga.

Ducati: štyri premiéry

Z vystavovaných značiek uvidia návštevníci desiatky najočakávanejších noviniek. Napríklad taliansky výrobca Ducati ukáže až 4 slovenské výstavné premiéry, a to Hypermotard 698 Mono RVE, Multistrada V4 S Grand Tour, Multistrada V4 RS a DesertX Rally, ale spektrum aktuálnych modelov.

Novinky od Hondy i Suzuki

Viacero premiér chystá aj Honda,pričom hlavnou hviezdou bude nový špičkový model rozširujúcej sa rodiny Hornet – model CB1000. Suzuki ukáže tri novinky: GSX-8R, GSX-S1000GX a V-Strom 800.

Jednostopová elektrmobilita

Značka Vmoto privezie na výstavu Motocykel 2024 novinky zo sveta jednostopovej elektromobility, pričom slávnostne predstaví modely Stash SH a F01 – CITI.

Harley-Davidson – novinky 2024

Harley-Davidson ukáže návštevníkom výstavy štyri úplne nové modely, a to CVO Road Glide ST, CVO Pan America, Street Glide a Road Glide. To sú novinky americkej značky pre modelový rok 2024 – naživo a v absolútnej premiére.

V piatok 8.marca. druhý deň výstavy, budú môcť návštevníci v expozícii Harley-Davidson stretnúť aj autora projektu Public Enemy. Pepa Sršeň bližšie predstaví model, ktorý vychádza z motocykla Harley-Davidson Low Rider™ ST.

Show Customs of Slovakia

Súčasťou výstavy bude aj najväčšia custom show na Slovensku, Customs of Slovakia, ktorá tento rok na Motocykel 2024 prichádza v plnom formáte. V poradí už 14. ročník prinesie to najlepšie z custom scény nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska, Maďarska, Česka a Chorvátska.

Závan histórie

Atmosféru a zážitky doplní expozícia veteránov českej a slovenskej výroby. Návštevníci budú môcť využiť služby barberov a obzrieť si tvorbu tatérov počas obľúbenej tattoo show.

Bez adrenalínu to nejde

Nebudú chýbať zážitky s množstvom adrenalínu, napätia a rýchlosti. Každý deň výstavy spestrí nádielka odvážnych a nebezpečne vyzerajúcich kúskov v podaní českého stuntridera Adama Peschla a jeho Special Brothers Teamu.

Exotila o Maroku

Závan exotiky a slobody prinesie prednáška o jazde na motocykli cez tajomné Maroko, kde sa každá zákruta cesty stáva príbehom. Prednášať bude sólocestovateľ a autor viacerých knižných motosprievodcov Pavol "Škorpo" Škorpík, ktorý na motorke navštívil viac ako 30 krajín.

Zábava a súťaže s Rock-om

Mediálny partner výstavy, rádio Rock, spestrí program výstavy rockovými koncertmi, zábavou a rôznymi súťažami. V sobotu 9. marca od 14-tej do 17-tej hodiny uvedie koncerty kapiel Zoči Voči a Green Day Tribute a najväčšie rockové hity všetkých čias. Programom budú sprevádzať moderátori Rádia ROCK Tomaggio, Ľupka, Sifon a Gza.

V hre je mestský skúter

Každý návštevník so vstupenkou sa navyše bude môcť zapojiť do žrebovania o skvelé ceny. Hlavnou cenou bude štýlový mestský skúter Suzuki Address 125.

Brány výstavy Motocykle 2024 sa zatvoria v nedeľu 10. marca.

2-moto-dievca 3-BMW-NineT-100Years 4-adam-peschl 5-adam-peschel 6-moto-zena 7-motocykel
Autor: inch-red
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.