Motocykel 2024 sľubuje silné zážitky

Pondelok, 04 marec 2024

Jar sa nezadržateľne blíži a fanúšikovia jazdy na jednostopových strojoch sa nedočkavo pripravujú na otvorenie novej sezóny. Prvou skutočnou chuťovkou pre všetkých obdivovateľov dvojkolesovej techniky bude už o tri dni tradičný motosalón Motocykel 2024 vo výstavných priestoroch Incheba v bratislavskej Petržalke.

1-moto2024

Výstava Motocykel 2024 privíta prvých návštevníkov už vo štvrtok 7. marca. Veľkým lákadlom bude rekordný počet značiek, najočakávanejšie novinky modelov, ale aj ukážky prestavby motocyklov a stroje kategórie veteránov.

V bratislavskej Inchebe sa predstaví komplexná prehliadka motoriek takmer 40 značiek. Pripravený je aj bohatý sprievodný program počas všetkých štyroch výstavných dní.

Výstava Motocykel 2024 sľubuje neopakovateľné zážitky pre všetkých fanúšikov strojov na jednej stope, ktorí si budú môcť zblízka obzrieť modely a najočakávanejšie novinky zo sveta motocyklov rekordného počtu značiek.

Od Aprilie po Yamahu a Zontes

Haly výstavno-kongresového centra počas štyroch dní obsadia stroje značiek Aprilia, Benelli, Bimota, BMW, Brixton, Brough Superior, BRP, CAN AM, CFMOTO, Ducati, Harley-Davidson, Honda, Husquarna, Jawa.

Budú tu však aj ďalší významní výrobcovia ako Kawasaki, Keeway, Kove, KTM, Kymco, Lambretta, Linhai, Moto Guzzi, Moto Morini, Piaggo, Praga, Segway, Super Socco, Suzuki, SYM, TGB, Triumph, UM, Vanderhall, Vespa, Vmoto, Yamaha a Zontes.

Výzbroj i oblečenie

Ani tento rok nebudú chýbať doplnky pre motorkárov vrátane prilieb, oblečenia a obuvi. Výstava Motocykel 2024 tak bude v porovnaní s vlaňajším ročníkom, ktorý prekonal všetky očakávania, väčšia nielen zastúpením značiek, ale aj svojím rozsahom.

Návštevníci moto výstavy uvidia tiež výrobky slovenských výrobcov a mnoho slovenských výstavných premiér. Horúce novinky chystá vystaviť aj legendárna značka Praga.

Ducati: štyri premiéry

Z vystavovaných značiek uvidia návštevníci desiatky najočakávanejších noviniek. Napríklad taliansky výrobca Ducati ukáže až 4 slovenské výstavné premiéry, a to Hypermotard 698 Mono RVE, Multistrada V4 S Grand Tour, Multistrada V4 RS a DesertX Rally, ale spektrum aktuálnych modelov.

Novinky od Hondy i Suzuki

Viacero premiér chystá aj Honda,pričom hlavnou hviezdou bude nový špičkový model rozširujúcej sa rodiny Hornet – model CB1000. Suzuki ukáže tri novinky: GSX-8R, GSX-S1000GX a V-Strom 800.

Jednostopová elektrmobilita

Značka Vmoto privezie na výstavu Motocykel 2024 novinky zo sveta jednostopovej elektromobility, pričom slávnostne predstaví modely Stash SH a F01 – CITI.

Harley-Davidson – novinky 2024

Harley-Davidson ukáže návštevníkom výstavy štyri úplne nové modely, a to CVO Road Glide ST, CVO Pan America, Street Glide a Road Glide. To sú novinky americkej značky pre modelový rok 2024 – naživo a v absolútnej premiére.

V piatok 8.marca. druhý deň výstavy, budú môcť návštevníci v expozícii Harley-Davidson stretnúť aj autora projektu Public Enemy. Pepa Sršeň bližšie predstaví model, ktorý vychádza z motocykla Harley-Davidson Low Rider™ ST.

Show Customs of Slovakia

Súčasťou výstavy bude aj najväčšia custom show na Slovensku, Customs of Slovakia, ktorá tento rok na Motocykel 2024 prichádza v plnom formáte. V poradí už 14. ročník prinesie to najlepšie z custom scény nielen zo Slovenska, ale aj z Poľska, Maďarska, Česka a Chorvátska.

Závan histórie

Atmosféru a zážitky doplní expozícia veteránov českej a slovenskej výroby. Návštevníci budú môcť využiť služby barberov a obzrieť si tvorbu tatérov počas obľúbenej tattoo show.

Bez adrenalínu to nejde

Nebudú chýbať zážitky s množstvom adrenalínu, napätia a rýchlosti. Každý deň výstavy spestrí nádielka odvážnych a nebezpečne vyzerajúcich kúskov v podaní českého stuntridera Adama Peschla a jeho Special Brothers Teamu.

Exotila o Maroku

Závan exotiky a slobody prinesie prednáška o jazde na motocykli cez tajomné Maroko, kde sa každá zákruta cesty stáva príbehom. Prednášať bude sólocestovateľ a autor viacerých knižných motosprievodcov Pavol "Škorpo" Škorpík, ktorý na motorke navštívil viac ako 30 krajín.

Zábava a súťaže s Rock-om

Mediálny partner výstavy, rádio Rock, spestrí program výstavy rockovými koncertmi, zábavou a rôznymi súťažami. V sobotu 9. marca od 14-tej do 17-tej hodiny uvedie koncerty kapiel Zoči Voči a Green Day Tribute a najväčšie rockové hity všetkých čias. Programom budú sprevádzať moderátori Rádia ROCK Tomaggio, Ľupka, Sifon a Gza.

V hre je mestský skúter

Každý návštevník so vstupenkou sa navyše bude môcť zapojiť do žrebovania o skvelé ceny. Hlavnou cenou bude štýlový mestský skúter Suzuki Address 125.

Brány výstavy Motocykle 2024 sa zatvoria v nedeľu 10. marca.

2-moto-dievca 3-BMW-NineT-100Years 4-adam-peschl 5-adam-peschel 6-moto-zena 7-motocykel
Autor: inch-red
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.