Nová Dacia Sandero príde na Slovensko s cenou Good deal 2020

Sobota, 02 január 2021

Automobily značky Dacia patria medzi najpredávanejšie nielen u nás, ale aj v Európe. Od roku 2017 sú modely rumunskej značky fungujúcej pod Renaultom číslom jeden v predaji súkromnej klientele v Európe, vo Francúzsku už od roku 2016. A nie je to iba kvôli cene!

Dacia-Sandero

V septembri minulého roku prestavila Dacia model Sandero tretej generácie. Práve tento model, jedno z cenovo najdostupnejších áut kategórie malých automobilov, získal v hodnotení Automobil Awards 2020 ocenenie Good deal 2020 (dobrý obchod).

Ocenenie Good deal 2020 získal model Sandero vďaka modernému dizajnu a vzhľadu, ktorý sa zákazníkom páči, ale aj vďaka cene, za ktorú sa v Európe i vo svete predáva. Faktom je, že Dacia Sandero má vo svojom segmente bezkonkurenčnú cena, čo Sanderu mohlo dopomôcť k zisku ocenenia Good deal. Tretia generácia Sandero vyniká však aj dizajnom i priestranným interiérom.

Vďaka modernému a asertívnemu dizajnu ponúka nové Sandero prepracovanú kabínu, nové materiály, dômyselné vyhotovenie a nové a originálne vybavenie. Nový model Dacie ponúka tiež nové benzínové motory najnovšej generácie či motor ECO-G (benzín + LPG), ktorý vyvoláva úsmev na tvári ekológov.

Nové Sandero viac než kedykoľvek predtým definuje to podstatné vo vozidle stvárnenom v modernom duchu, ktoré ostáva verné esencii Dacia, tomu, prečo je značka v európskom i svetovom automobilovom svete tak úspešná.

Nová platforma dodáva Sanderu ešte väčšiu priestrannosť, pohodlie, bezpečnosť a radosť z jazdy. Nová Dacia Sandero zodpovedá skutočným potrebám zákazníkov a je stelesnením DNA značky Dacia. V modernom štýle a za dobrú cenu!

Nová Dacia Sandero obohatí slovenský trh už v januári 2021.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."