Opel Vivaro-e Medzinárodnou dodávkou roka 2021

Pondelok, 28 december 2020

Nový plne elektrický Opel Vivaro-e získal cenu Medzinárodná dodávka roka 2021.

Opel-Vivaro-e

Za dodávku roka ho vybrala odborná porota zložená z 24 novinárov a vydavateľov nezávislých magazínov, ktoré sa venujú ľahkým úžitkovým vozidlám.

Vivaro-e je v ponuke v troch dĺžkach a s viacerými variantmi karosérie. Opel ho ponúka s kapacitou lítio-ióntového akumulátora 75 kWh a dojazdom 330 kilometrov, alebo s kapacitou 50 kWh a dojazdom 230 km.

Dodávkový Vivaro-e ponúka mimoriadne širokú škálu asistenčných systémov pre vodiča, čo uznala aj porota, ktorá rozhodovala o udelení ceny.

Model Vivaro-e je okrem projekčného displeja vybavený asistenčným systémom udržiavania vozidla v jazdnom pruhu, rozšíreným systémom rozpoznávania dopravných značiek, systémom sledovania únavy vodiča, systémom upozorňujúcim na hroziacu čelnú zrážku a systémom automatického núdzového brzdenia.

"Sme hrdí na to, že nové Vivaro-e bolo zvolené za Medzinárodnú dodávku roka 2021. Vivaro-e predstavuje v trhovom segmente malých úžitkových automobilov nové štandardy a stojí na čele elektrifikácie tohto portfólia,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Opel Michael Lohscheller.

Spoločnosť Opel už v minulosti získala cenu Medzinárodná dodávka roka. V roku 1999 si cenu odniesol model Astra Van, v roku 2002 prvá generácia modelu Vivaro a v roku 2019 model Combo.

Autor: J. Goldberger
Foto: Opel
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."