Pneumatiky Continental pre ťažké traktory

Piatok, 17 marec 2023

Spoločnosť Continental už dlhšie rozširuje výrobu aj v oblasti poľnohospodárskych pneumatík podľa svojej stratégie Vision 2030.

continental

V rámci tejto stratégie a programu uviedla na trh doteraz svoju najväčšiu traktorovú pneumatiku VF Tractor Master rozmeru VF900/60 R 42. Pneumatika má priemer 2,147 metra, váži 450 kilogramov a jej index nosnosti je 189 D (10 300 kg).

Continental vyvinul túto agropneumatiku špeciálne pre to, aby mohla uniesť hmotnosť ťažkých poľnohospodárskych strojov s výkonom vyšším ako 300 konských síl.

Benjamin Hübner, produktový manažér Continental: "Tento vývoj vyžaduje špičkový výkon nielen od strojov, ale aj od používaných pneumatík. Preto vyvíjame a testujeme naše poľnohospodárske pneumatiky v úzkej spolupráci s výrobcami poľnohospodárskych strojov a našimi zákazníkmi."

Primárnym cieľom trendu, ktorý smeruje k veľkým strojom, je umožniť poľnohospodárom pracovať efektívnejšie a hospodárnejšie. Continental v rámci tohto trendu uviedol v roku 2022 na trh päť nových rozmerov pneumatík VF Tractor Master s rozmermi 650/60 R 34; 650/65 R 42; 710/75 R 42; 650/65 R 34 a 710/60 R 34.

Pneumatiky VF Tractor Master spájajú v sebe účinnosť a ochranu pôdy. Technológia VF umožňuje plynulý prechod z poľa na cestu bez potreby upravovať nastavenie tlaku v pneumatikách. Širšia plocha dezénu zároveň minimalizuje vplyv ťažkých strojov na pôdu pri práci na poli.

(janGold)
Foto: Continental
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring