Podľa britského prieskumu je Lexus najspokojnejší

Utorok, 02 jún 2020

Japonský výrobca áut sa v britskom prieskume spokojnosti Honest John Satisfaction Index umiestnil na prvom mieste ako najlepšia značka.

1-Lexus-nx-300

V rebríčku britského Best Car Brand sa automobily japonskej značky Lexus umiestnili na prvom mieste a získali podľa respondentov Honest John Satisfaction Index titul najlepšej značky automobilov. Prieskumu spokojnosti sa zúčastnilo viac ako 10-tisíc majiteľov áut. Hodnotili spoľahlivosť vozidla, komfort jazdy, spotrebu paliva, kvalitu výroby, pohodlie a bezpečnosť.

V hlasovaní respondenti hodnotili aj jednotlivé modely. Tu získal ocenenie Lexus NX. Hodnotili ho ako najpohodlnejšie auto a umiestnilo sa v celkovom hodnotení 10 najlepších modelov s indexom spokojnosti 91,8 %. Titul najlepšieho výrobcu získala značka Lexus aj v prieskume Express 2020 Driver Power Survey. Modely RX, IS a CT obsadili prvé miesto vo svojich kategóriách.

V prieskume zaznamenala dobré výsledky aj sesterská Toyota. Modely Prius a Yaris získali prvé a druhé miesto v rebríčku desať najspoľahlivejších automobilov. Model Prius sa umiestnil aj medzi najlepšími modelmi a crossover C-HR zasa v rebríčku desať najkomfortnejších automobilov.

1-Lexus-nx-300 2-Toyota-prius 3-Lexus-ux-250h
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.