Podľa britského prieskumu je Lexus najspokojnejší

Utorok, 02 jún 2020

Japonský výrobca áut sa v britskom prieskume spokojnosti Honest John Satisfaction Index umiestnil na prvom mieste ako najlepšia značka.

1-Lexus-nx-300

V rebríčku britského Best Car Brand sa automobily japonskej značky Lexus umiestnili na prvom mieste a získali podľa respondentov Honest John Satisfaction Index titul najlepšej značky automobilov. Prieskumu spokojnosti sa zúčastnilo viac ako 10-tisíc majiteľov áut. Hodnotili spoľahlivosť vozidla, komfort jazdy, spotrebu paliva, kvalitu výroby, pohodlie a bezpečnosť.

V hlasovaní respondenti hodnotili aj jednotlivé modely. Tu získal ocenenie Lexus NX. Hodnotili ho ako najpohodlnejšie auto a umiestnilo sa v celkovom hodnotení 10 najlepších modelov s indexom spokojnosti 91,8 %. Titul najlepšieho výrobcu získala značka Lexus aj v prieskume Express 2020 Driver Power Survey. Modely RX, IS a CT obsadili prvé miesto vo svojich kategóriách.

V prieskume zaznamenala dobré výsledky aj sesterská Toyota. Modely Prius a Yaris získali prvé a druhé miesto v rebríčku desať najspoľahlivejších automobilov. Model Prius sa umiestnil aj medzi najlepšími modelmi a crossover C-HR zasa v rebríčku desať najkomfortnejších automobilov.

1-Lexus-nx-300 2-Toyota-prius 3-Lexus-ux-250h
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
Homola
Európsky šampionát cestovných vozidiel TCR pokračuje na okruhu v talianskej Monze. Slovenský pretekár Matej Homola po pódiovom umiestnení v Zolderi sa na Monzu teší a verí v dobré umiestnenie. "Monzu mám veľmi rád, je to okruh ktorý neskutočne dýcha históriou. V súčasnom nastavení nášmu autu okruh v Monze až tak nevyhovuje a dlhých rovinkách kvôli zníženému výkonu trochu strácame. S Monzou máme s tímom BRC výborné skúsenosti, pred sezónou sme tu testovali a dosiahli dobré výsledky,” vraví Homola.Voľné tréningy sú na programe v piatok, v sobotu je kvalifikácia (10,55h a 11,20 h) a prvé preteky (17,15 h), druhé potom v nedeľu (13,00 h). Naživo ich možno sledovať na Facebooku TCR Europe a na www.tcr-series.tv.
Opel-Mokka
Malé SUV nemeckej automobilky Opel Mokka X prichádza teraz v druhej generácii. Svetovú premiéru bude mať vzhľadom na pretrvávajúce opatrenia s koronavírusom iba pred malou skupinou zástupcov médií v v sídle automobilky, v nemeckom Rüsselsheime. Zato však pri počítačoch, notebookoch alebo na smartfónoch ju budú môcť virtuálne sledovať státisíce či milióny ľudí na celom svete. Svetová premiéra sa uskutoční už dnes 22. septembra o 13,00 hodine. Očakávaný nový Opel Mokka X (na snímke Mokka X súčasnej generácie) prestaví najvyšší šéf automobilky Opel Michael Lohscheller. Tlačovú konferenciu bude možné sledovať dnes od 13,00 hod. na YouTube https://www.youtube.com/opel.
Šikyňa
V talianskej Faenze sa konalo posledné podujatie série troch pretekov seriálu majstrovstiev sveta. Slovák Richard Šikyňa v triede MX2 na KTM 250 obsadil v prvej jazde 14. miesto a získal 7 bodov, druhú po páde a technických problémoch nedokončil. V priebežnom hodnotení seriálu má 52 bodov a patrí mu 21. priečka. Richard Šikyňa: "Preteky sa mi príliš nevydarili. Teraz mám 2 týždne čas do ďalších pretekov. Verím, že sa mi podarí dostať sa v Mantove tam, kde patrím." Nie veľmi spokojný bol aj Šikyňov manažér Peter Kolek: "Zo série troch podujatí vo Faenze nie som z Rišových výkonov nadšený. Nevyšla mu ani jedna kvalifikácia. Aj keď ukázal, že dokáže odštartovať do desiatky a vie udržať tempo, jazdecké chyby ho stáli veľmi dôležité body do priebežného hodnotenia."