Podľa J.D. Power je Lexus najspoľahlivejšou značkou

Štvrtok, 11 marec 2021

Podľa americkej analytickej spoločnosti J.D. Power, ktorá každý rok hodnotí spoľahlivosť automobilov, je japonský Lexus absolútnym víťazom medzi automobilovými značkami pre rok 2021.

lexus-rx7

Prieskum meria počet problémov hlásených užívateľmi daného modelu v treťom roku jeho používania. Lexus mal index 81 problémov na 100 automobilov a umiestnil sa najvyššie spomedzi všetkých značiek zaradených do prieskumu. To mu zabezpečilo aj víťazstvo medzi výrobcami prémiovej triedy.

Druhé miesto pripadlo Porsche s indexom 86. Model 911 sa stal najspoľahlivejším automobilom tohtoročného prieskumu. Ocenenie získal druhýkrát za posledné tri roky. V uplynulom roku patril titul najspoľahlivejšieho automobilu Lexusu ES.

Lexus získal aj ocenenia vo vybraných segmentoch. V kategórii prémiových kompaktných automobiloov zvíťazil sedan Lexus ES. Lexus GX má prvenstvo v kategórii stredne veľkých prémiových SUV. Model RX sa v tejto kategórii umiestnil na treťom mieste. Menší model NX sa stal druhým najspoľahlivejším autom medzi kompaktnými prémiovými SUV.

Dobré výsledky má aj Toyota, ktorá obsadila v absolútnom poradí štvrté miesto. Jej modely sa ukázali ako najlepšie v kategóriách. Sedan Toyota Avalon zvíťazil medzi veľkými osobnými autamobilmi. Sienna je najlepším minivanom a Tundra vyhrala v segmente pick-upov s veľkým výkonom. Prius, Corolla, RAV4 a Highlander sa umiestnili na stupňoch víťazov vo svojich kategóriách.

Spoločnosť J.D. Power poukazuje na neustále sa zvyšujúcu spoľahlivosť automobilov. V tomto roku bol priemer na trhu 121 problémov na 100 automobilov je najlepší výsledok v histórii prieskumu a lepší o 10 % v porovnaní s minulým rokom.
Autor: J. Goldberger
Foto: Lexus
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.