Pohľad Timo Glocka na BMW Individual

Štvrtok, 11 marec 2021

Najexkluzívnejšou formou radosti z jazdy je podľa BMW pocit zo zvezenia sa s automobilmi tejto značky, ktoré vznikli v oddeleniach divízie BMW Individual Manufaktur.

bmw-individual

Vznik divízie BMW Individual Manufaktur spadá do roku 1992 a od samotného začiatku sa zameriavala na maximálnu kvalitu a na to, aby sa splnila každá požiadavka zákazníkov. Platí to od samotného počiatku činnosti divízie BMW Indvidual až doteraz.

Poslaním BMW Individual je plniť individuálne želanie zákazníkov nad rámec úprav, ktoré poskytuje zákazníkom globálny výrobca. Tie, ktoré sú nad rámec ponuky výrobcu. Divízia BMW Individual má na to, aby zhmotnila aj najnemožnejšie priania zákazníka. To je realita, ktorá preslávila značku i samotnú odnož značky.

V halách v meste Garching neďaleko Mníchova sa zákazníci stávajú tvorcami svojho vlastného vozidla. Interiéru či exteriéru, alebo zlatých kľučiek či rodinných erbov na opierkach hlavy. To sú bežné požiadavky a každá sa dá splniť.

V oddeleniach divízie vám splnia každé vaše želanie. Aj najnemožnejšie, ktoré potom zhmotnia do výsledku, ktorý uchváti každého. Podmienkou je len to, aby úpravy neovplyvňovali bezpečnostné štandardy, vlastnosti značky, alebo právne predpisy.

Svet možností divízie Individual sa rozhodol spoznať aj bývalý pilot formuly 1, neskôr a ešte aj dnes továrenský jazdec automobilky BMW Timo Glock. Počas svojej návštevy BMW Individual spoznal možnosti divízie. Skúsený automobilový pilot sa poučil o pracovných procesoch na oddeleniach, od spracovávania surovín až po hotové špeciálne edície.

Záver svojej návštevy v BMW Individual Manufaktur Timo Glock zhrnul stručne takto: "Tu je možné všetko. S BMW si môžete splniť akýkoľvek automobilový sen. Je úplne fascinujúce s akou vysokou mierou remeselnej zručnosti tu všetko vzniká.”

Timo Glock natočil počas svojej návštevy v BMW Individual sériu videí, na ktorých vo viacerých epizódach predstavuje zaujímavé oblasti, aktivity a projekty spoločnosti BMW. Dostupné sú na viacerých kanáloch spoločnosti BMW Group a divízie BMW Motorsport (napríklad https://b.mw/Timos_Discovery_4), alebo na sociálnych sieťach Timo Glocka.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.