Racing Fuel 102 Plus, nový benzín s výnimočnými vlastnosťami

Streda, 12 jún 2024

Spoločnosť Slovnaft rozširuje distribúciu tzv. pretekárskeho paliva, čo je 102 oktánový motorový benzín označený ako Racing Fuel 102+, na ďalšie čerpacie stanice.

1-racing-fuel102
Slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko je jedným z tých, čo na svojich tréningových jazdách používa nový Racing Fuel 102+

Po minuloročnom uvedení tohto paliva na niektoré čerpacie stanice Slovnaftu, teraz ich distribuuje na jedenásť miest, kde si záujemcovia môžu tento benzín načerpať do nádrží svojich strojov.

Palivo vyvinul Slovnaft pôvodne pre profesionálnych motoristických športovcov. Využíval ho počas svojich tréningov aj slovenský motocyklový jazdec Štefan Svitko.

Motorový benzín Racing Fuel 102+ si už počas minuloročnej sezóny získal priazeň špecifickej cieľovej skupiny nad očakávania. To motivovalo Slovnaft k tomu, aby tento rok zaradil palivo do ponuky až na jedenástich čerpacích staniciach naprieč celým Slovenskom.

Vysokooktánový benzín disponuje výnimočnými vlastnosťami a siahajú po ňom predovšetkým majitelia športových áut a motocyklov. Toto vysokooktánové palivo sa používa najmä na motocyklových podujatiach a počas tréningov.

Zloženie benzínu Racing Fuel 102+ prevyšuje výkon bežne dostupných palív. Zaisťuje maximálny výkon motora, aj stabilitu výkonu. Energetická účinnosť a vyššie oktánové číslo, ktoré dosahuje 102 a viac oktánov, sú jeho kľúčové výhody. Tiež vysoký podiel kyslíka v palive má vplyv na optimálne spaľovanie a výkon motora.

Benzín Racing Fuel 102+ je vhodný pre automobily aj motocykle a jeho použitie prispieva k riadenému spaľovaniu v motore, čím sa predchádza termodynamickému klepaniu a nekontrolovanému spaľovaniu paliva. Výrobca ho odporúča pre klasické atmosférické motory, ale aj pre preplňované motory s turbodúchadlom.

Použiť ho možno aj na športových motoristických podujatiach pri ktorých sa nevyžaduje regulácia paliva v súlade s požiadavkami medzinárodnej automobilovej federácie FIA.

Hoci je nový benzín na stojanoch čerpacích staníc označený ako E10, neobsahuje žiadnu biozložku v podobe bioetanolu či metanolu. Bioetanol v tomto palive nahrádza ETBE (etyl-terc-butyl-éter), ktorý poskytuje vyššiu výhrevnosť a nižšie emisie.

Vďaka ETBE, ktoré neviaže vodu z okolitého prostredia, je motor lepšie chránený proti korózii, a palivo je možné skladovať omnoho dlhší čas v porovnaní s bežnými palivami s biozložkou.

Nové palivo je dostupné na čerpacích staniciach Slovnaft vo všetkých regiónoch Slovenska. V Bratislava je to na Bajkalskej pri Troch vežiach, natankuje ho aj v Banskej Štiavnici, Brezne, a v Dunajskej Strede je to na Galantskej ceste.

V Košiciach vysokooktánový benzín načerpáte na sídlisku Luník, v Nitre na Pasienkoch, v Prešove na ul. Svobodu, vo Svite na ulici Hlavná, v Trenčíne je to Žemberov dom. Ďalším miestom je čerpačka v Trnava na ulici Nitrianska a v Žiline na ulici Vysokoškolákov.

Palivo je dostupné aj vo vybraných krajinách siete Skupiny MOL, napríklad v Maďarsku na troch miestach a v Českej republike na deviatich čerpacích staniciach značky MOL.

1-racing-fuel102 2-racing-fuel102 3-racing-fuel102
(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
veronika-hammond
Novou generálnou riaditeľkou spoločnosti BMW Slovenská republika sa od 1. septembra 2024 stane Veronika Hammond. Na tejto pozícii nahradí Olivera Rademachera, ktorý po takmer piatich rokoch úspešného pôsobenia na Slovensku zaujme pozíciu riaditeľa spoločnosti BMW v Rumunsku. Veronika Hammond, rodáčka z Nemecka, má dlhoročné skúsenosti v automobilovom priemysle. V spoločnosti BMW pôsobí viac ako 25 rokov, kde získavala skúsenosti v rôznych pozíciách. Pred nástupom do funkcie obchodnej riaditeľky pre importérske trhy v juhovýchodnej Ázii a Tichomorí so sídlom v Singapure v roku 2018 viedla obchodný región Východné Nemecko. Veronika Hammond vyštudovala sociálne vedy na Univerzite Paula Valeryho vo francúzskom Montpellieri.Veronika Hammond
produkcia-VW-passat
Bratislavský závod Volkswagen Slovakia pozastavuje na dva týždne výrobu vozidiel z dôvodu letnej odstávky. Ide o pravidelnú letnú odstávku, počas ktorej čerpajú jeho zamestnanci celozávodnú dovolenku. Výroba vozidiel začala postupne vybiehať tento týždeň. Úplne sa zastaví od 15. do 28. júla. Martinský závod pokračuje plynule vo výrobe komponentov aj počas letných prázdnin. V nasledujúcich dvoch týždňoch bude v nasadení v priemere približne 1700 zamestnancov externých firiem, ktorí sa budú venovať aj výmenám a úpravám zariadení, inštalácii nových technológií či prestavbám na výrobných linkách naprieč celým podnikom. Pred odchodom na dovolenku vypláca Volkswagen Slovakia zamestnancom 13. plat vo forme dovolenkovej odmeny. Zamestnanci využívajú tiež zákonný príspevok na rekreáciu na Slovensku do výšky 700 eur.
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.