Renault Austral ocenený titulom Autobest 2023

Štvrtok, 15 december 2022

Renault Austral, nový hybridný crossover francúzskej automobilky, si spomedzi šiestich finalistov ankety Autobest 2023 odnáša ocenenie Best Buy Car of Europe 2023, ktoré mu prisúdila porota zložená z novinárov 31 krajín sveta. Ocenený Renault Austral nahrádza v ponuke značky model Kadjar.

renault-austral
Renault Austral, víťaz ankety Autobest 2023

Porota zložená z 31 novinárov z rovnakého počtu krajín zvolila v ankete Autobest 2023 model Austral za jej víťaza. Podľa nej model Austral najlepšie spĺňa kritériá európskych spotrebiteľov. Rok predtým dostal Austral ocenenie Smartbest 2023.

Smartbest 2023 získal nový model Austral za dokonalosť multimediálneho infotainmentu OpenR Link prepojeného s Google Automotive Services, vďaka čomu je Austral najlepšie prepojeným autom v Európe.

Predaj modelu Austral sa začal v novembri 2022 v Španielsku a potom aj vo Francúzsku. Francúzska automobilka sa ním usiluje získať späť vedúce postavenie značky Renault v segmente C-SUV. Zameriava sa na zákazníkov, ktorí hľadajú výrazné vozidlo vyjadrujúce status.

Nový Austral ponúka to najlepšie z technológie za pomoci 32 jazdných doplnkov, ďalej pokročilý systém Renault 4Control a multimediálnu obrazovku OpenR Link. Tá obsahuje to najlepšie zo služieb a aplikácií Google a plne hybridný motor E-Tech s výkonom 200 koní.

Radosť zo zisku ocenenia Autobest 2023 komentoval prevádzkový riaditeľ spoločnosti Renault Fabrice Cambolive: "Nové SUV segmentu C je dokonalou syntézou toho najlepšieho zo sveta mestských áut a mimoriadne účinného hybridného motora schopného prekonať dlhé vzdialenosti bez nabíjania. S OpenR Link a Google Automotive Services ponúka Austral tie najlepšie služby, konektivitu a aplikácie."

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.