Renault Austral ocenený titulom Autobest 2023

Štvrtok, 15 december 2022

Renault Austral, nový hybridný crossover francúzskej automobilky, si spomedzi šiestich finalistov ankety Autobest 2023 odnáša ocenenie Best Buy Car of Europe 2023, ktoré mu prisúdila porota zložená z novinárov 31 krajín sveta. Ocenený Renault Austral nahrádza v ponuke značky model Kadjar.

renault-austral
Renault Austral, víťaz ankety Autobest 2023

Porota zložená z 31 novinárov z rovnakého počtu krajín zvolila v ankete Autobest 2023 model Austral za jej víťaza. Podľa nej model Austral najlepšie spĺňa kritériá európskych spotrebiteľov. Rok predtým dostal Austral ocenenie Smartbest 2023.

Smartbest 2023 získal nový model Austral za dokonalosť multimediálneho infotainmentu OpenR Link prepojeného s Google Automotive Services, vďaka čomu je Austral najlepšie prepojeným autom v Európe.

Predaj modelu Austral sa začal v novembri 2022 v Španielsku a potom aj vo Francúzsku. Francúzska automobilka sa ním usiluje získať späť vedúce postavenie značky Renault v segmente C-SUV. Zameriava sa na zákazníkov, ktorí hľadajú výrazné vozidlo vyjadrujúce status.

Nový Austral ponúka to najlepšie z technológie za pomoci 32 jazdných doplnkov, ďalej pokročilý systém Renault 4Control a multimediálnu obrazovku OpenR Link. Tá obsahuje to najlepšie zo služieb a aplikácií Google a plne hybridný motor E-Tech s výkonom 200 koní.

Radosť zo zisku ocenenia Autobest 2023 komentoval prevádzkový riaditeľ spoločnosti Renault Fabrice Cambolive: "Nové SUV segmentu C je dokonalou syntézou toho najlepšieho zo sveta mestských áut a mimoriadne účinného hybridného motora schopného prekonať dlhé vzdialenosti bez nabíjania. S OpenR Link a Google Automotive Services ponúka Austral tie najlepšie služby, konektivitu a aplikácie."

Autor: J. Goldberger
Foto: Renault
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.