Rolls-Royce: Historicky najvyšší obrat

Nedeľa, 19 január 2020

Rolls-Royce je vo svete automobilov pojem. Rolls-Royce je hviezdna značka medzi automobilmi. Rolls-Royce je klenot, Rolls-Royce je britská automobilka kaučovaná nemeckým BMW.

1-Rolly-Royce-Cullinan
Roll-Royce Cullinan, prepychové SUV luxusnej britskej značky predstavil výrobca v roku 2015

České zastúpenie britskej značky Rolls-Royce v Prahe, ktoré pokrýva aj slovenskú ambicióznu klientelu najluxusnejších automobilov na svete, oslavuje svoje výsledky za kalendárny rok 2019. Dosiahlo historicky najvyšší obrat predaja, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o 40 percent. Vysoký podiel na ňom má celý modelový rad, pričom kľúčovým je prvé SUV Rolls-Royce Cullinan, ale hlavne vlajková loď Phantom, podieľajúca sa na raste jednou pätinou, a program na zákazkové vozidlá Bespoke.

Karel Kadlec, riaditeľ zastúpenia Rolls-Royce Motor Cars v Prahe: "Pohľad na výsledky roku 2019 nás napĺňa pocitom hrdosti. Očakávania zákazníkov Rolls-Royce sú extrémne vysoké, a je pre nás poctou, že sme v Čechách a na Slovensku dosiahli historicky najvyšší objem predaja. Výsledok potvrdzuje, že soška Spirit of Ecstasa na maske chladiča modelov Rolls-Royce je najvyšším symbolom úspechu."

Pri oslavách úspechu predstavil pražský Rolls-Royce špeciálnu edíciu modelu Ghost s označením Zenith Collector‘s Edition. Toto majstrovské dielo zákazkového programu Bespoke bolo celosvetovo obmedzené na 50 vyrobených kusov a je pomyselnou bodkou za érou vlády modelu Ghost, ktorá trvala 11 rokov. Posledný Ghost súčasnej generácie opustil výrobnú linku v Goodwoode na konci roka 2019."

2-Rolly-Royce-Cullinan
SUV luxusného modelu Rolls-Royce Cullinan so soškou Spirit of Ecstase

Od udelenia oprávnenia v roku 2016 odovzdalo pražské obchodné zastúpenie zákazníkom v Čechách a na Slovensku viac ako 100 modelových skvostov Roll-Royce, pričom podiel vozidiel predaných v Českej republike a na Slovensku je približne polovičný.

V týchto dňoch potvrdil výrobca najluxusnejších automobilov na svete, že rok 2019 je historicky druhým najrekordnejším rokom. Na globálnej úrovni sa v uplynulom roku predalo 5152 áut značka Rolls-Royce, čo je o 25 percent viac ako v roku 2018.

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-SX4-S-Cross
V rebríčku počtu predaných osobných áut na Slovensku v roku 2019 sa Suzuki medzi 39 značkami umiestnila s počtom 3709 predaných vozidiel na veľmi peknom jedenástom mieste. Pričinili sa o to hlavne modely SUV Vitara a SX4 S-Cross. Modernizovaná Vitara v segmente SUV obsadila podľa štatistiky registrácií Zväzu automobilového priemyslu šieste a SX4 S-Cross ôsme miesto. O úspech v celkovej predajnosti modelov Suzuki v roku 2019 sa postarali tiež modely Swift a Ignis. Novou posilou značky v roku 2020 budú nový hit, malý off-road Jimny, a trvalka značky Swift.
Benzina-Tank
Benzina rozširuje svoje služby na Slovensku o Tank Kartu Business. Umožní firmám a podnikateľom okrem čerpania pohonných látok využívať aj rad benefitov, a to od zvýhodnenej ceny až po jednoduché vyúčtovanie a správu tankovacích kariet. Je to ďalší krok v stratégii Benziny, ktorá sa po rokoch vrátila znovu na Slovensko a má vo svojej sieti už desať čerpacích staníc. V pláne má tiež zavedenie karty Tank Karta Easy pre bežných motoristov. Marek Zouvala, riaditeľ siete čerpacích staníc Benzina: "Firmy a podnikatelia potrebujú šetriť každý cent. Preto sme pre nich pripravili nástroj na znižovanie prevádzkových nákladov aj administratívy. Tank Karta Business je nielen efektívnym riešením pre pohodlné tankovanie so zľavou, ale tiež vhodným nástrojom ako si ušetriť starosti a zjednodušiť účtovníctvo."
Elektrické-roznášky
Spoločnosť DPD začala doručovať zásielky v centre hlavného mesta prostredníctvom cyklokuriéra. Ide o pilotný projekt, ktorý má šancu rozšíriť sa aj do iných miest. Spoločnosť tiež výrazne rozširuje svoje doručovanie zásielok flotilou elektrických dodávkových automobilov, a to nielen v Bratislave, ale po celom Slovensku. Doručovanie elektrickou dopravou v mestách je jedným zo spôsobov, ako spoločnosť DPD podporuje svoj záväzok doručovať všetky zásielky do cieľa bez uhlíkovej stopy.