Rolls-Royce: Historicky najvyšší obrat

Nedeľa, 19 január 2020

Rolls-Royce je vo svete automobilov pojem. Rolls-Royce je hviezdna značka medzi automobilmi. Rolls-Royce je klenot, Rolls-Royce je britská automobilka kaučovaná nemeckým BMW.

1-Rolly-Royce-Cullinan
Roll-Royce Cullinan, prepychové SUV luxusnej britskej značky predstavil výrobca v roku 2015

České zastúpenie britskej značky Rolls-Royce v Prahe, ktoré pokrýva aj slovenskú ambicióznu klientelu najluxusnejších automobilov na svete, oslavuje svoje výsledky za kalendárny rok 2019. Dosiahlo historicky najvyšší obrat predaja, ktorý v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol o 40 percent. Vysoký podiel na ňom má celý modelový rad, pričom kľúčovým je prvé SUV Rolls-Royce Cullinan, ale hlavne vlajková loď Phantom, podieľajúca sa na raste jednou pätinou, a program na zákazkové vozidlá Bespoke.

Karel Kadlec, riaditeľ zastúpenia Rolls-Royce Motor Cars v Prahe: "Pohľad na výsledky roku 2019 nás napĺňa pocitom hrdosti. Očakávania zákazníkov Rolls-Royce sú extrémne vysoké, a je pre nás poctou, že sme v Čechách a na Slovensku dosiahli historicky najvyšší objem predaja. Výsledok potvrdzuje, že soška Spirit of Ecstasa na maske chladiča modelov Rolls-Royce je najvyšším symbolom úspechu."

Pri oslavách úspechu predstavil pražský Rolls-Royce špeciálnu edíciu modelu Ghost s označením Zenith Collector‘s Edition. Toto majstrovské dielo zákazkového programu Bespoke bolo celosvetovo obmedzené na 50 vyrobených kusov a je pomyselnou bodkou za érou vlády modelu Ghost, ktorá trvala 11 rokov. Posledný Ghost súčasnej generácie opustil výrobnú linku v Goodwoode na konci roka 2019."

2-Rolly-Royce-Cullinan
SUV luxusného modelu Rolls-Royce Cullinan so soškou Spirit of Ecstase

Od udelenia oprávnenia v roku 2016 odovzdalo pražské obchodné zastúpenie zákazníkom v Čechách a na Slovensku viac ako 100 modelových skvostov Roll-Royce, pričom podiel vozidiel predaných v Českej republike a na Slovensku je približne polovičný.

V týchto dňoch potvrdil výrobca najluxusnejších automobilov na svete, že rok 2019 je historicky druhým najrekordnejším rokom. Na globálnej úrovni sa v uplynulom roku predalo 5152 áut značka Rolls-Royce, čo je o 25 percent viac ako v roku 2018.

Autor: J. Goldberger
Foto: Autor
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.