Rolls-Royce Phantom (Rose Phantom): Ohromujúce umelecké dielo

Piatok, 03 január 2020

Kto nemá hlboko do vrecka, vymýšľa si veci, ktoré by iného ani nenapadli. Štokholmský podnikateľ s výnimočnou láskou ku kvetom si objednal nový Rolls-Royce Phantom a prial si, aby sa posádka ponorila do kvetinovej scenérie. Dizajnérov a remeselníkov výrobcu luxusných automobilov tak postavil pred novú výzvu a výsledkom je svätostánok naozajstného luxusu, kráľovstvo kvetín vytvorené z milióna stehov.

1-Rolls-Royce-Phantom
Rolls-Royce Phantom ako Rose Phantom pre švédskeho podnikateľa

Torsten Müller Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce: "Ružový Phantom je príťažlivé zosobnenie súčasnosti značky Rolls-Royce. Naši výnimoční remeselníci s týmto vozidlom dosiahli niečo, čo môžeme označiť ako úžasné." Potom dodáva: "Keď sa pozerám na diela ako toto vozidlo, napĺňa ma pocit hrdosti, že takéto schopnosti sa nikde na svete nedajú zopakovať. Toto je nepochybne jeden z najvýznamnejších modelov Rolls-Royce Phantom tejto generácie.”

Ieuan Hatherall, dizajnér oddelenia Bespoke v značke Rolls-Royce, čerpal prvotnú inšpiráciu v Ružovej záhrade, ktorá sa nachádza v priestoroch domova značky Rolls-Royce v meste Goodwood v anglickom grófstve West Sussex. Ružová záhrada je jediným miestom na svete, kde rastie ruža Phantom Rose. Exkluzívne pre značku Rolls-Royce ju vyšľachtil britský šľachtiteľ ruží Philip Harkness.

Ieuan Hatherall dodal: "Ružová záhrada v plnom kvete predstavuje až nadprirodzenú krásu. Objednávateľ požadoval, aby sme mu vytvorili rovnaký očarujúci a úžasný pocit. Množstvo kvetov, ktoré pozdvihne dušu a v pokojnom interiéri Ružového Phantomu oslávi výnimočnosť prírodnej krásy.”

Na exteriéri Rose Phantom je aj pávia modrá farba Peacock Blue, ktorú dopĺňa ďalšia modrá Charles Blue. Dizajnu sa prispôsobili aj kolesá, ktoré zdobí úzky prúžok modrej farby. Ruža Phantom Rose sa tu predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia.

V interiéri sa zasa ruža Phantom Rose predstavuje vo viacerých štádiách kvitnutia. Scénu dotvára a osvetľuje známa hviezdna obloha značky na čalúnení strechy.

2-Rolls-Royce-Phantom
Interiér Rose Phantom. Dominuje mu modrá farba Charles Blue a osvetľuje preslávená hviezdna obloha značky na čalúnení strechy.

Zadné sedadlá čalúnené jemnou teľacou kožou dostali opačný farebný motív ako exteriér. Dominuje im honosná modrá farba Charles Blue doplnená linkami pávej modrej farby. Zadné sedadlá tak predstavujú najlepšie miesto na obdivovanie palubnej dosky modelu Rolls Royce Phantom, ktorá vytvára samostatnú galériu a stala sa stredobodom interiéru.

K celému dielu Ružového Phantomu objednávateľ dodal: "Všade som chcel mať kvety a ruže. Stalo sa z toho ohromujúce umelecké dielo.”

Autor: J. Goldberger
Foto: Rolls-Royce
Pridať komentár
Bleskovky
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.
Land-cruise
Podľa amerického portálu iSeeCars.com je Toyota Land Cruiser najspoľahlivejším autom na americkom trhu. Portál analyzoval z hľadiska životnosti 15,8 milióna jazdených áut. Ukázalo sa, že Toyota Land Cruiser poskytuje najväčšiu záruku, že auto prekoná minimálne 320 000 km. Toľko malo na tachometri až 15,7 % jazdených áut tohto modelu. Druhé miesto patrí modelu Sequoia (9,2 %), čo je terénne vozidlo väčšie ako je Land Cruiser postavené na platforme pick-upu Tundra. Prvé miesto má Toyota aj medzi všetkými preverovanými značkami. Na druhom mieste medzi značkami je Honda s podielom 1,6 %. Na ďalších sú americké GMC, Chevrolet a Ford. Land Cruiser navrhli tak, aby vydržal najmenej 25 rokov.
Šikyňa-Holandsko
Po úvodných pretekoch seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v Anglicku sa pretekári so svojimi tímami presunuli do holandského Valkenswaardu, dejiska druhého podujatia majstrovstiev sveta. Jediný slovenský jazdec Richard Šikyňa z MX Slovakia v Holandsku nebodoval. Zdravotný stav, ku ktorým sa v druhej jazde pridali aj technické problémy, mu neumožnili dokončiť ani jedny nedeľňajšie preteky a tak sa z Holandska vracia bez bodového zisku. V hodnotení seriálu klesol z priebežného 19. na 27. miesto. V najbližších dňoch bude najdôležitejšie, aby sa Richard Šikyňa vyliečil a stihol sa pripraviť na ďalšie preteky v Argentíne, ktoré budú už o dva týždne.