S Vespou PicNic bezpečne do nového roku 2023

Sobota, 24 december 2022

Krásu a radosť zo života môže umocniť napríklad aj vianočný darček, pokiaľ by sa dal zohnať, v podobe milého a praktického skútra Vespa. Model PinNic sa už nový pravdepodobne obstarať nedá, ale výber iných rovnako príťažlivých skútrov tohto modelového radu je na trhu dostatok.

1-vespa

Taliansky výrobca jedného z najobľúbenejších skútrov sveta posunul model Vespa v lete tohto roku novou špeciálnou edíciou PicNic s unikátnym košíkom, piknikovou dekou a dvojfarebným sedadlom ešte viac ako doteraz do životného štýlu nielen Talianov, ale každého kto má rád výlety do prírody na dvoch kolesách.

Vespa vždy predstavovala radosť zo života a špičkovou úrovňou technológií určovala trendy, pričom vždy zostala verná svojmu jedinečnému a nadčasovému dizajnu tohto unikátneho skútra.

Platí to hlavne o modeli Primavera, vždy mladého a sviežeho ducha, ktorý vďaka svojmu originálnemu štýlu a nízkej hmotnosti je kráľom preplnených ulíc európskych miest. Od šesťdesiatych rokov reprezentuje alternatívny a moderný spôsob dopravy v mestách preťažených autami.

Vespa PicNic je vybavená elegantným piknikovým košom vyrobeným z dreva prepleteného ratanom, ktorý obsahuje praktickú odnímateľnú chladiacu tašku, ochranný poťah proti dažďu a štýlovú deku. Deka je vyrobená z vodeodolného materiálu a má integrované kožené pásky, ktoré možno použiť ako popruh na nosenie.

Kôš a deku zdobí logo Vespa PicNic a na ich prepravuje model vybavený chrómovaným predným a zadným nosičom,ktorý je v rámci tejto špeciálnej verzie súčasťou štandardnej výbavy, rovnako ako hnedý kožený pás, ktorý slúži na pripnutie zloženej deky a zároveň ako rukoväť na jej ľahké nosenie.

Model PicNic, ktorý je k dispozícii vo farebných vyhotoveniach Verde PicNic a Grigio PicNic s elegantnou grafikou na bočných paneloch, má aj špeciálne dvojfarebné sedlo, ktorého béžovú sedaciu časť dopĺňa tmavohnedý zadný pruh s tkaným vzorom a ozdobený svetlosivý lem.

Lásku k detailu preukazuje Vespa s talianskou vlajkou na prúžku sedla. Pogumované pásy stúpačiek, veko batérie a lamely v ozdobnej kravate ladia v rovnakom svetlohnedom odtieni sedla.

Farebný súlad finalizujú ráfiky kolies v sivej metalíze s lešteným okrajom.Rovnako, ako každá špeciálna edícia skútrov Vespa, je aj tento rad označený štítkom na veku odkladacieho priestoru.

Edičný model PicNic bol v predaji od augusta tohto roku v sieti predajcov značky Vespa vo verziách Primavera 50 a 125 za cenu 4599 eur a 5699 eur.

1-vespa 2-Vespa 3-Vespa
Autor: J. Goldberger
Foto: Vespa
Pridať komentár
Bleskovky
el-nabij-siet
Mercedes-Benz plánuje vybudovať globálnu vysokovýkonnú nabíjaciu sieť v Severnej Amerike, ale aj v Európe, Číne a na ďalších kľúčových trhoch, spolu viac ako 10 000 vysokovýkonných rýchlonabíjacích miest. Prvé nabíjacie parky sa začnú stavať už tento rok v USA a Kanade, potom v ďalších kútoch sveta. Cieľom je vybudovať celú sieť do konca desaťročia. Spoločnosť chce dovtedy dodávať plne elektrické autá všade tam, kde to dovolia podmienky trhu. Zákazníci značky Mercedes si priamo vo vozidle môžu rezervovať nabíjací stojan. Rýchlonabíjacie uzly vybuduje nemecká spoločnosť v dôležitých mestách, metropolitných oblastiach a v blízkosti hlavných dopravných tepien.
waltteri-bottas
Jazdec tímu Alfa Romeo formuly 1 Valtteri Bottas bol v uplynulých dňoch hosťom Slovenska. Pozvala ho k nám spoločnosť Orlen Benzina, ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť čerpacích staníc. Fínsky jazdec sedlal v tohtoročnej sezóne seriálu F1 monopost Alfa Romeo. Počas svojej desaťročnej úspešnej kariéry v kráľovskej disciplíne automobilového športu nazbieral na pretekoch Grand Prix F1 desať víťazstiev a spolu až 67 umiestnení na stupňoch víťazov. Orlen Benzina, ktorá Bottasa k nám pozvala, je súčasťou nadnárodnej spoločnosti Orlen, najväčšej energetickej spoločnosti v strednej a východnej Európe s takmer tromi tisíckami čerpacích staníc. Na Slovensku pôsobí od roku 2019. Bottas k návšteve Slovenska povedal: "V roku 2023 sa mám na čo tešiť a nemôžem dočkať až sezóna opäť začne. Som rád, že som navštívil krásne Slovensko s naším partnerom Orlen a stretol som sa s fanúšikmi, ktorí nás podporovali počas celej sezóny."
bmw-i4
V ankete Flotila roka 2022 organizovanej v Českej republike v kategórii čisto elektrických modelov sa víťazom stalo BMW i4. Za víťaza ho vybralo 150 fleetových manažérov českých firiem, ktorí sa v Hradci Králové zúčastnili testovacích jázd. Víťaz BMW i4 porazil dvanásť ďalších nominovaných čisto elektrických modelov. BMW i4 týmto víťazstvom nadväzuje na sériu predchádzajúcich úspechov, z ktorých najvýznamnejším na českom trhu bol zisk titulu Auto roka 2021/22 v Českej republike.