Škoda Care Connect: Praktická služba na cesty

Sobota, 29 august 2020

Asistenčná služba Škoda Care Connect pomáha majiteľovi českej značky na cestách, je dostupná všade a nepretržite prostredníctvom Call centra. Pomáha a poradí vodičom škodoviek nepretržite prostredníctvom už celých desať rokov.

1-Scala-interior

Okrem systému eCall, ktorý je v krajinách Európskej únie povinný od roku 2018 v každom novom vozidle, ponúka možnosť väčšina vodičov vozidiel Škoda (okrem Citygo-e iV) požiadať na cestách o radu či pomoc. Prostredníctvom tlačidiel pre Infolinku a Pomoc na ceste je možné nadviazať kontakt s pracovníkom v zákazníckom call centre.

Takým je napríklad automatické tiesňové volanie eCall, ktoré je od roku 2018 povinnou súčasťou každého nového vozidla predaného v EÚ. Služby digitálneho pripojenia Škoda Connect poskytujú v aktuálnych modeloch značky aj ďalšie funkcie, ktoré spadajú do proaktívnych služieb v rámci Care Connect. Tie vodičovi dajú odpoveď na všetky otázky týkajúce sa jeho vozidla. Ide najmä o funkcie Infolinka a Pomoc na ceste, ktorých tlačidlá sú umiestnené v stropnom module vedľa červeného tlačidla núdzového volania.

Ak sa potrebuje vodič dozvedieť viac o funkcii vozidla alebo službe Škoda Connect, stačí stlačiť tlačidlo pre spojenie s infolinkou. Prostredníctvom zabudovanej eSIM sa vytvorí spojenie s infolinkou Škoda. Takou môže byť napríklad otázka, či je možné do vozidla natankovať palivo kategórie E10. Pracovníci infolinky hovoria spravidla okrem úradného jazyka danej krajiny aj anglicky.

Keď je vodič v zahraničí, je možné jazykové bariéry ľahko prekonať a na želania prepojiť s call centrom v jeho krajine. Týka sa to aj otázok o prípadnej poruche vozidla. Po stlačení tlačidla Pomoc na ceste bude vodič spojený s odborným pracovníkom, ktorý poradí. Ak nie je možné pokračovať v jazde, zaistí Call centrum odtiahnutie do servisu.

Služby Care Connect, ktorými značka Škoda poskytuje vodičovi podporu v mnohých situáciách, zostávajú zdarma už počas desať rokov.

1-Scala-interior 2-Kodiaq-SOS

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.
Homola-Spa
Nevyspytateľné počasie trápilo slovenského automobilového pretekára v ďalších pretekoch európskeho seriálu na belgickom okruhu v Spa-Francorchamps. Nesadlo mu počasie, keď v prvý deň pretekov pred víkendom čakal, že trať po daždi vyschne a bude dobré nasadiť "suché" pneumatiky. Do druhých pretekov o deň neskôr, naopak, obul pneumatiky do mokra a trať okruhu rýchlo vyschla. "Myslel som si, že je to dobrá voľba. Žiaľ, od druhého kola prestalo mrholiť, trať začala vysýchať a moje pneumatiky po pár kolách úplne odišli. Každým kolom som už šiel len dozadu," povedal po druhých pretekoch sklamaný Homola. Dva omyly a tak v prvých pretekoch bolo 15. miesto a v druhých bol dvanásty. Po predposlednom kole v Belgicku je Matej Homola na 8. priečke priebežného hodnotenia šampionátu. O dva týždne čakajú slovenského pretekára záverečné preteky seriálu v španielskej Jarame.
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."