Škoda Enyaq iV do predaja už aj na Slovensku

Štvrtok, 20 máj 2021

Prvý elektromobil značky Škoda, model Enyaq iV, oficiálne vstupuje už aj na slovenský trh. Slovenskí zákazníci ho nájdu v predajných priestoroch autorizovaných predajcov.

skoda-enyaq-iV

Oficiálny predaj sa na Slovensku začína od 25. mája. Pre značku Škoda je tento krok vstupom do éry elektromobility, nadväzuje však aj na úspechy v podobe významných medzinárodných ocenení za dizajn a bezpečnosť.

Záujemcovia o nový elektromobil Enyaq iV si nový model českej automobilky môžu pozrieť v v sieti autorizovaných predajcov, absolvovať testovaciu jazdu a oboznámiť sa s možnosťami nabíjania.

Škoda Enyaq iV je prvým sériovým plne elektrickým modelom českej automobilky. Spája v sebe veľký vnútorný priestor a prejde na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov.

Škoda Enyaq iV je v ponuke vo variantoch s tromi rôznymi kapacitami batérie v piatich výkonových verziách. Základné vyhotovenie Enyaq iV 50 (109 kW/148k) začína na cene 34 590 eur. Najvyšší výkon ponúka Enyaq iV80 (150kW/204k).

Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom pomerne veľký priestor pre cestujúcich a batožinu. Má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu.

Autor: J. Goldberger
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
across
Japonská automobilka Suzuki očakáva v účtovnom roku 2021 sedempercentný medziročný nárast konsolidovaných tržieb - na celkových okolo 26,09 miliardy eur. Predpoveď pritom zohľadňuje nejasný výhľad ohľadom pokračovania nedostatku polovodičov. Automobilka predpokladá, že sa jej výdavky na výskum a vývoj medziročne zvýšia o 336,12 milióna eur na 1,46 miliardy eur. Výsledok týchto snažení vidieť aj na Slovensku, napríklad v podobe mildhybridných modelov. Ním je napríklad prvý plug-in hybrid nabíjateľný z bežnej elektrickej zásuvky, športovo-rodinné SUV Suzuki Across s čisto elektrickým dojazdom až 75 kilometrov, s benzínovým štvorvalecom s objemom 2,5 litra a dvomi elektromotormi so systémovým výkonom 225 kW/306 k (0 až 100 km/h za 6 sekúnd, kombinovaná spotreba adekvátna len 1 l/100 km).
maxim-repak
Vo francúzskom Magny Cours sa cez víkend uskutočnilo piate podujatie seriálu Yamaha R3 European Cup ako súčasť podujatí World Superbike. V pretekoch sa predstavil aj 15-ročný Slovák Maxim Repák, ktorý na predchádzajúcich pretekoch v českom Moste bol dvakrát druhý. V prvej jazde doplatil na chybu súpera a po páde z prvého miesta preteky nedokončil. V druhej jazde znovu bojoval v čelnej skupinke. Výsledkom bolo tretie miesto, ktoré ho udržalo v boji o celkové víťazstvo v seriáli, keď na priebežne prvého Španiela Juliana Girala stráca len desať bodov. O celkovom víťazovi sa rozhodne 18. septembra v španielskej Barcelone.
skoda-flotila
V rámci stratégie udržateľnosti firma Prodcen/DHolandia pristupuje k zmene svojho vozového parku na elektrický pohon, keď zaradila doň prvých sedem plne elektrických modelov Škoda Enyaq iV. Na Slovensku bude tak prvou čisto elektrickú flotilou, ktorá využíva elektromobily na firemné účely. Okrem lákavého pomeru ceny a výkonu zaujal firmu elektrický Enyaq iV nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu a veľkým dojazdom. Firma sa na prechod na zelenú mobilitu pripravovala už dlhšie, a to vytvorením uceleného systému nabíjania pre elektromobily s 12 stojanmi, ktoré čerpajú energiu z inštalovaných solárnych panelov na streche svojich výrobných hál.