Po prerušení výroby mladoboleslavská automobilka obnovila výrobu elektrického modelu Enyaq iV. Výrobu museli prerušiť kvôli nedostatočným dodávkam súčiastok.

enyaq kopie
Škoda Enyaq Coupé iV je druhým plne elektrickým modelom českej automobilky

Spočiatku bude z liniek schádzať približne tisíc vozidiel týždenne, výroba sa však bude postupne zvyšovať. Dôvodom pre prerušenie výroby boli obmedzené dodávky káblových zväzkov od dodávateľov.

Teraz sú dodávky potrebných súčiastok opäť zabezpečené a výrobu automobilka obnovuje. Dlhodobým cieľom je zachovanie plnej výrobnej kapacity, čo však závisí od dostupnosti súčiastok.

Po obnovení výroby sa počíta s týždňovou kapacitou 1000 vozidiel Enyaq iV, počas nasledujúcich dvoch mesiacov sa výroba bude postupne zvyšovať. V dlhodobom horizonte sa v závode v Mladej Boleslavi denne vyrobí až 370 automobilov Enyaq iV a Enyaq Coupé iV.

Plne elektrický Enyaq iV vychádza z modulárnej elektrifikovanej platformy (MEB) koncernu Volkswagen. Vozidlo sa vyrába v hlavnom výrobnom závode spoločnosti v Mladej Boleslavi.

Prvé SUV značky Škoda s plne elektrickým pohonom predstavuje pre českú automobilku zatiaľ najväčší krok v realizácii svojej stratégie elektromobility.

aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.