Škoda v roku 2022 vyrobila takmer trištvrte milióna áut

Streda, 11 január 2023

Česká automobilka zaznamenala v roku 2022 veľmi dobré predajné výsledky a dodala zákazníkom 731 300 vozidiel.

skoda-enyaq

Uplynulý rok bol pre spoločnosť Škoda Auto napriek pretrvávajúcemu nedostatku polovodičov, vojne na Ukrajine, rastúcim cenám energií a surovín i neistote na globálnych trhoch veľmi úspešný. Dodala zákazníkom celkovo 731 300 vozidiel.

Vysoký zostáva aj počet doposiaľ nevybavených objednávok. To dokazuje, že dopyt po vozidlách Škoda je stále vysoký. Narastajúca popularita plne elektrického modelu Enyaq iV ukazuje, že elektrická ofenzíva značky Škoda bola úspešná.

Obľube sa naďalej tešia modely Škoda so spaľovacími motormi. Najpredávanejšia je aj naďalej Octavia, za ktorou nasledujú SUV Kamiq a Kodiaq.

V roku 2022 Škoda výrazne posilnila svoje aktivity aj na významnom a rastúcom indickom trhu. Škoda Auto svoje dodávky na medzinárodné trhy viac ako zdvojnásobila. Kľúčovým krokom k využitiu rastového potenciálu bude aj expanzia na vietnamský trh.

(jGold)
Foto: Škoda Auto
Pridať komentár
Bleskovky
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.