Svetová premiéra BMW XM Mystique Allure v Cannes

Štvrtok, 16 máj 2024

BMW tretí rok po sebe pôsobí ako oficiálny automobilový partner filmového festivalu v Cannes.

bmw-xm-allure
Hviezda svetového modelingu Naomi Calmbell pri svetovej premiére nového BMW XM Mystique Allure na filmovom festivale v Cannes

Podpora nemeckej automobilky filmovému festivalu v Cannes spočíva v prvom rade v exkluzívnej kyvadlovej doprave, ktorú zabezpečuje viac ako 200 vozidiel, vrátane plne elektrických modelov BMW i7, BMW iX a BMW i5, ako aj plug-in hybridných BMW XM. Účastníci a hostia vďaka tomu získajú zážitok z prémiovej mobility bez lokálnych emisií.

Súčasťou filmového festivalu bohatým na najočakávanejšie filmové premiéry je aj vysokovýkonné vozidlo BMW, ktoré sa svojou jedinečnosťou nepodobá na žiadne iné. Aj to je 77. filmový festival v Cannes, ktorý sa začal uprostred tohto týždňa, hostí svetovú premiéru modelu BMW XM Mystique Allure.

Nový model inšpirovaný britskou supermodelkou Naomi Campbell spája progresívny luxus s extravagantným vzhľadom. Vznikol s použitím výnimočných materiálov zo sveta haute couture (vysoká móda) a dostal jedinečný zvuk navrhnutý v spolupráci so skladateľom filmovej hudby Hansom Zimmerom.

Zvuk sa počas jazdy premieta do zvukovej scenérie jazdy bez lokálnych emisií. V plne elektrickom režime pohonného systému M Hybrid sprevádza každý pohyb akcelerátora emocionálne pútavý zvuk, ktorý nenapodobiteľne predstavuje výnimočný výkon vozidla a jeho vizuálnu príťažlivosť.

Nové BMW XM Mystique Allure predstavuje prvé vozidlo v histórii značky, ktoré vzniklo s použitím materiálov z módneho priemyslu. Exteriér vozidla inšpirovaný Naominou obľúbenou farbou, sa môže pochváliť hlboko nasýteným ultramarínovým odtieňom, ktorý podčiarkuje lesklý matný povrch.

Dizajn s bohatým zamatom a trblietkami hladko prepája interiér s exteriérom. Používa pri tom vysoko módne materiály od výrobcov luxusných textílií. Bohatá a žiarivá matná metalíza vďaka kovovým flitrom plynule mení farbu odtieňa od intenzívnej fialovej, až po hlbokú ultramarínovú. Všetky povrchy vo vnútri automobilu, vrátane M Lounge v zadnej časti, pokrýva fialový zamat.

Autor: J. Goldberger, Zdroj: BMW
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring