Toyota Aygo v top verzii JBL Edition

Streda, 07 október 2020

Toyota Aygo zo segmentu mini je ideálnym malým automobilom do mestskej premávky. S malými rozmermi si mestské vozidlo s litrovým motorom a štvormiestnym interiérom rovnako ako v úzkych mestských uličkách hravo poradí aj s jazdou mimo mesta.

1-Toyota-Aygo

Aygo pod kapotou s trojvalcovým atmosférickým motorom s výkonom 51 kW, čo je 70 konských síl, a troj- alebo päťmiestnou karosériou, na mini s pomerne priestranným a veľmi hodnotným interiérom, pomerne slušným kufrom a nenáročnosťou na množstvo palivo prichádza v limitovanej top verzii JBL Edition.

Mestskú Toyotu Aygo na ulici ťažko prehliadnete. Jej štýl, inšpirovaný japonskými manga a anime, navyše zvýrazňuje dvojfarebná karoséria a LED svetlá. V novej top verzii JBL Edition dostala grafitovo-oranžovú podobu. Zvukový systém JBL, ktorým je vybavená, mení toto autíčko na koncertnú sálu na kolesách.

JBL Edition odlíšime od iných verzií Toyoty Aygo veľmi ľahko – spojenie sivého laku Electro Grey s oranžovou strechou aj spätnými zrkadlami doteraz v ponuke tohto auta plného fantázie nebolo. Efekt umocňujú 15-palcové čierne hliníkové disky. Oranžové akcenty oživujú interiér.

Aygo v tejto verzii vyzerá originálne, ale jeho najväčšou prednosťou je audio systém, vyvinutý spoločnosťou JBL v spolupráci s Toyotou. Šesťkanálový zosilňovač s výkonom 600 W vytvára poslucháčovi atmosféru klubu alebo koncertnej sály.

Sada reproduktorov pozostáva z dvoch 25-milimetrových výškových tweetrov, umiestnených na hornej časti palubnej dosky, dvoch 150 mm širokopásmových reproduktorov v spodnej časti predných dverí a 160 mm subwoofera v kufri.

Systém využíva technológiu GreenEdge, ktorá o polovicu znižuje spotrebu energie pri zachovaní silného a plného zvuku. Vďaka integrácii multimediálneho systému auta so smartfónom cez Apple CarPlay alebo Android Auto je možné využívať vlastné aplikácie a hudobné knižnice.

1-Toyota-Aygo 2-Toyota-Aygo 3-Toyota-Aygo
(red-gold)
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.