Toyota Aygo v top verzii JBL Edition

Streda, 07 október 2020

Toyota Aygo zo segmentu mini je ideálnym malým automobilom do mestskej premávky. S malými rozmermi si mestské vozidlo s litrovým motorom a štvormiestnym interiérom rovnako ako v úzkych mestských uličkách hravo poradí aj s jazdou mimo mesta.

1-Toyota-Aygo

Aygo pod kapotou s trojvalcovým atmosférickým motorom s výkonom 51 kW, čo je 70 konských síl, a troj- alebo päťmiestnou karosériou, na mini s pomerne priestranným a veľmi hodnotným interiérom, pomerne slušným kufrom a nenáročnosťou na množstvo palivo prichádza v limitovanej top verzii JBL Edition.

Mestskú Toyotu Aygo na ulici ťažko prehliadnete. Jej štýl, inšpirovaný japonskými manga a anime, navyše zvýrazňuje dvojfarebná karoséria a LED svetlá. V novej top verzii JBL Edition dostala grafitovo-oranžovú podobu. Zvukový systém JBL, ktorým je vybavená, mení toto autíčko na koncertnú sálu na kolesách.

JBL Edition odlíšime od iných verzií Toyoty Aygo veľmi ľahko – spojenie sivého laku Electro Grey s oranžovou strechou aj spätnými zrkadlami doteraz v ponuke tohto auta plného fantázie nebolo. Efekt umocňujú 15-palcové čierne hliníkové disky. Oranžové akcenty oživujú interiér.

Aygo v tejto verzii vyzerá originálne, ale jeho najväčšou prednosťou je audio systém, vyvinutý spoločnosťou JBL v spolupráci s Toyotou. Šesťkanálový zosilňovač s výkonom 600 W vytvára poslucháčovi atmosféru klubu alebo koncertnej sály.

Sada reproduktorov pozostáva z dvoch 25-milimetrových výškových tweetrov, umiestnených na hornej časti palubnej dosky, dvoch 150 mm širokopásmových reproduktorov v spodnej časti predných dverí a 160 mm subwoofera v kufri.

Systém využíva technológiu GreenEdge, ktorá o polovicu znižuje spotrebu energie pri zachovaní silného a plného zvuku. Vďaka integrácii multimediálneho systému auta so smartfónom cez Apple CarPlay alebo Android Auto je možné využívať vlastné aplikácie a hudobné knižnice.

1-Toyota-Aygo 2-Toyota-Aygo 3-Toyota-Aygo
(red-gold)
Foto: Toyota
Pridať komentár
Bleskovky
Šikyňa
Ďalší diel seriálu majstrovstiev sveta v motokrose sa po troch predchádzajúcich pretekoch v talianskej Mantove konal počas posledného víkendu na úplne novej trati v Španielsku. Slovenský jazdec Richard Šikyňa obsadil v prvej jazde výborné dvanáste miesto a získal deväť bodov. V druhej jazde mal na náročnej pieskovej trať v Lommely, ktorá je považovaná za jednu z najťažších motokrosových tratí na starom kontinente, pád a preteky nedokončil. So 67 bodmi je v priebežnom poradí seriálu na 24. mieste. Richard Šikyňa: "V prvej jazde som polovicu pretekov jazdil na 9. mieste, ale postupne som sa prepadol na dvanáste a mal som dobrý pocit z jazdy aj výsledku. V druhej jazde som mal horší štart, ale postupne som sa prebojoval na 14. miesto. Pár kôl pred koncom som však mal pomerne ťažký pád a preteky som nedokončil. Zlomené nemám nič, tak snáď budem do najbližších pretekov už najbližší víkend v poriadku."
Sikyna
Posledné podujatie série troch pretekov majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove dopadlo pre slovenského reprezentanta Richarda Šikyňu lepšie ako tie predchádzajúce. V meranom tréningu zajazdil 18. najrýchlejší čas a v popoludňajších pretekoch si potom vyjazdil 6 bodov do hodnotenia svetového šampionátu, keď v dvoch po sebe idúcich pretekoch bodoval na 17. a 19. mieste. Vynieslo mu to celkové 21. miesto a v priebežnom hodnotení seriálu je so ziskom 58 bobov na 26. pozícii.
Šikyňa-Mantova2
Druhé podujatie z trojice pretekov seriálu majstrovstiev sveta v motokrose v talianskej Mantove v stredu tento týždeň nevyšlo slovenskému jazdcovi Richardovi Šikyňovi (MX Slovakia/JD Gunnex KTM RT). Kvalifikácia sa pre slovenského reprezentanta nevyvíjala dobre, keď po problémoch s oboma motocyklami sa Šikyňovi nepodarilo zajazdiť ani jedno plnohodnotné rýchle kolo a tak nemohol nastúpiť do prvej jazdy. V druhej jazde po kontakte s iným jazdcom preteky začínal z konca štartového poľa a do cieľa prišiel na 26. mieste. V priebežnom hodnotení mu pred najbližšími nedeľnými pretekmi patrí 24. miesto.