Trojdverové MINI s visačkou milión

Sobota, 22 apríl 2023

Trojdverový model Mini britskej automobilky aj po rokoch od zrodu modelu súčasnej generácie v roku 2013, vždy znovu a znovu nadchýna svojich fanúšikov pocitom pripomínajúcim jazdu na motokáre a nezameniteľnou siluetou.

mini-one-millionth

V týchto dňoch vzišiel z výrobnej linky britskej automobilky miliónty exemplár aktuálnej generácie modelu Mini, plne elektrický Mini Cooper SE, ktorý je ako kópia kompaktného 3-dverového modelu z roku 2013, kedy automobilka uviedla súčasný variant tohto kompaktného modelu.

Aj miliónty kus aktuálnej generácie Mini, ktorý zišiel z výrobnej linky ako plne elektrický Cooper SE, je ako verná kópia kompaktného 3-dverového modelu z roku 2013, kedy britská automobilka uviedla súčasnú verziu tohto kompaktného modelu.

Otcom konceptu ako maximalizovať vnútorný priestor na minimálnej ploche je Sir Alec Issigonis a ním sa zapísal v roku 1959 do automobilovej histórie. Týmto jednoduchým, no dômyselným konceptom vozidla. Vďaka tomu moderná verzia modelu trojdverového Mini láme konvencie rovnakým spôsobom, znovu a znovu sa objavuje a vyčnieva z davu svojim jedinečným dizajnom.

Automobilka predstavila súčasnú verziu kompaktného 3-dverového modelu v roku 2013. Do celého sveta sa model rozletel o rok neskôr a odvtedy až dodnes zostal verný svojej identite.

V roku 2023 schádza z výrobnej linky závodu Mini v Oxforde miliónte vozidlo ikonického modelu. Práve v ideálny čas, pretože britský závod s bohatou tradíciou oslavuje tento rok 110. výročie svojho vzniku.

Typický vzhľad modelu 3-dverového Mini sa vyznačuje dynamickými líniami, jasnými tvarmi a krátkymi prevismi, vďaka čomu predstavuje agilný štvormiestny automobil ideálny do hustej mestskej premávky.

Pri uvedení tohto modelu na trh v roku 2014 sa úplne prepracovaná generácia tohto 3-dverového modelu prezentovala významným pokrokom v oblasti technológie, nízkou spotrebou a nárastom výkonu.

Trojdverové Mini zostáva roky nemennou ikonou. Jeho typická tvár s charakteristickými prednými svetlami dominuje puristickej prednej časti a spolu so združenými zadnými svetlami s grafikou britskej vlajky, pruhmi na kapote a štýlovými bočnými lištami predstavuje symbol nezameniteľného dizajnu.

Obľúbenosť modelu Mini nabitého zábavou z jazdy, najvyššou kvalitou a možnosťami prispôsobenia neustále rastie, k čomu prispieva aj história plná pretekárskych úspechov vrátane víťazstva na Rallye Monte Carlo.

Ďalšia generácia rodiny Mini sa bude tiež začínať s trojdverovým modelom. Jeho nová edícia sa zameria na zábavu z elektrickej jazdy. Má ideálne predpoklady pre inšpiratívnu ovládateľnosť a kreatívne využitie priestoru, ale aj na minimalizáciu ekologickej stopy.

Autor: J. Goldberger
Foto: MINI
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.