Volkswagen Slovakia top platiteľom daní

Nedeľa, 10 november 2019

Spoločnosť Volkswagen Slovakia je tretí rok po sebe najväčším platiteľom daní a odvodov na Slovensku. Do štátnej kasy odviedla spoločnosť približne 305 miliónov eur, čo oproti posledným trom rokom predstavuje 40-percentný nárast.

VW-BA

Ocenenie spoločnosti VW Slovakia udelili počas galavečera Trend Top 2019. Volkswagen Slovakia je najväčšou firmou a jedným z najväčších zamestnávateľov na Slovensku. Rebríček najväčších platiteľov daní zostavil týždenník Trend v spolupráci s poradenskou spoločnosťou BMB Leitner.

Z približne 305 miliónov eur, ktoré VW Slovakia odviedol spolu so zamestnancami za rok 2018 na priamych daniach a odvodoch, tvorila zaplatená daň z príjmu právnických osôb 72 miliónov eur.

Výsledky spoločnosti Volkswagen Bratislava zohľadňujú daň z príjmu právnických osôb, daň z príjmov zo závislej činnosti a odvody zamestnancov a zamestnávateľa.

Karen Kutzner, členka predstavenstva Volkswagen Slovakia: "Volkswagen Slovakia sa už takmer tri desaťročia významne podieľa na napredovaní slovenskej ekonomiky a obrovskými investíciami a daňami prispievame k rozvoju Slovenska."

Potom ešte dodala: "Volkswagen Slovakia považuje za mimoriadne dôležité prispievať do verejných rozpočtov. Pomohlo by nám však zlepšenie podnikateľského prostredia na Slovensku. Privítali by sme zníženie predovšetkým odvodového zaťaženia na strane zamestnávateľa, ako aj zamestnancov, čo by prispelo aj k zvýšeniu ich čistých príjmov."

Autor: J. Goldberger
Pridať komentár
Bleskovky
Suzuki-Vitara
Japonská automobilka Suzuki vyrobila za uplynulý fiškálny rok 2019 (apríl 2019 až marec 2020) vo svojich výrobných závodoch na celom svete 2,97 (2 966 399) milióna automobilov. Napriek prerušeniu výroby pre pandémiu koronavírusu dokázala automobilka vyprodukovať 87,4 percent objemu predvlaňajšieho rekordného roku, v ktorom značka vyprodukovala 3,39 milióna (3 393 976) vozidiel, čo je najviac vo svojej storočnej histórii. V závodoch Suzuki ďalej pokračoval trend prehlbovania prevahy produkcie závodov mimo Japonska. V zahraničných závodoch počas vlaňajšieho fiškálneho roku vyrobila automobilka 2,02 milióna (2 022 227) vozidiel, kým automobilky v Japonsku len vyše 944 tisíc vozidiel.
Volvo-heng-du
Výrobný závod spoločnosti Volvo Cars v čínskom meste Čcheng-tu, jej najväčší v Číne, získava 100 percent svojej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov. Celkový obnoviteľný energetický mix v celosvetovej výrobnej sieti spoločnosti tak dosiahol 80 percent. Stopercentný energetický mix z obnoviteľných zdrojov v čínskom závode Čcheng-tu je výsledkom čerstvo podpísanej zmluvy o dodávke elektrickej energie a prispeje k zníženiu emisií CO2 v závode o viac ako 11-tisíc ton ročne. Približne 65 percent vyrobenej elektriny pochádza z vodnej energie, zvyšná časť zo slnečnej a veternej energie a iných obnoviteľných zdrojov.
BMW5-digital-world-premie
Priaznivci a fanúšikovia bavorskej značky BMW sú v očakávaní premiéry modelov radu 5 Sedan a praktickejšieho kombi Touring. Avšak vzhľadom na stále platné cestovné obmedzenia na celom svete sa prezentácia nového BMW radu 5 Sedan, nového BMW radu 5 Touring a nového BMW radu 6 Gran Turismo uskutoční v digitálnej forme. Stane sa tak v stredu 27. mája a záujemcovia o internetovú premiéru týchto troch modelov ju môžu sledovať na internete o 08:00 hod. na www.live.bmwgroup.com/en a http://www.live.bmwgroup.com/en>.