Výstava Motocykel a Boat Show je tu opäť

Nedeľa, 05 marec 2023

Fandíte motocyklom a neviete sa dočkať začiatku novej sezóny pre stroje jednej stopy? Vydržte pár dní a môžete si oči vyočiť na nespočetnom množstve najrôznejších značiek, veľkostí a modelov určenia – od mopedov, skútrov, "naháčov", motokrosových či enduro modelov, alebo športových a cestných pretekárskych strojov.

1-motosalon
Plagát ako najväčší pútač a propagátor, že výstava motocyklov a vodných strojov je tu znovu

Všetko pod jednou strechou v bratislavskej Inchebe na výstave Motocykel a Boat show. Jediná veľká a pravidelná výstava motocyklov na Slovensku, pevne zakotvená na petržalskom pravom brehu Dunaja v areáli Incheba, je opäť tu. Návštevníkom z radov motocyklových nadšencov otvorí svoje brány už o štyri dni, vo štvrtok 9.marca.

Prehliadka svetových značiek

Motocyklovými fanúšikmi obľúbená výstava Motocykel a Boat Show sa po prestávke spôsobenej pandémiou koronavírusu konala znovu v marci minulého roku. Vyhladovaní vyznávači dvoch kolies si to pred rokom poriadne užili, keď si prehliadku technicky najvyspelejších svetových značiek, ale aj tých menších a kreatívnych, pozrelo počas štyroch dní rovných 26 573 návštevníkov.

2-Harley-Davidson-Street
Harley Davidson, exkluzívny model Street Glide Special Anniversary i limitovanej 1600 kusovej série amerického výrobcu

Čo ešte na výstave Motosalón a Boat show uvidíme? Predovšetkým široké zastúpenie najznámejších motocyklových značiek s množstvo výstavných premiér, najnovších noviniek, a ako avizuje organizátor výstavy, k tomu aj niekoľko exkluzívnych kúskov, ktoré na cestách pre ich vysokú cenu takmer nevidieť.

Motorky, lode, člny i vodné skútre

Situácia okolo výstavníctva sa už vlani rozjasnila a na pravom brehu Dunaja znovu na štyri dni zaparkujú dvojkolesoví krásavci, a samozrejme, aj ich náprotivok – člny, lode, jachty, vodné skútre a príslušenstvo k nim.

Bratislavská Incheba sa od 9. do 12. marca znovu stane cieľovou destináciou pre všetkých fanúšikov motoriek a životného štýlu s nimi spojeného. Výstava Motocykel a Boat show sa tak po nezavinenej prestávke svojím rozsahom a ponukou vracia do čias spred pandémie a znovu sa v priestoroch Incheby bude na čo pozerať.

3-hostesky-2019
Hostesky, neodmysliteľná súčasť motocyklovej výstavy

Prehliadka značiek

Ak načrieme do množstva prihlásených motocyklových značiek, potom nový ročník je skutočne lákavou ponukou a sľubuje skvelé zážitky, pretože z bezprostrednej blízkosti si návštevník bude môcť obzrieť modely svetových značiek ako Benelli, Bimota, BMW, Brixton, BroughSuperior, BRP, CAN AM, CF Moto, Ducati, Godet-Vincent,

Chýbať nebudú ani také značky ako Harley Davidson, Honda, Husquarna, JAWA, Keeway, KTM, Kuberg, Kymco, Lambretta, MotoMorini, MP Korado, Super Socco, Suzuki, SYM, Triumph, UM, Xmotos, Yamaha či Zontes. Mnohé z nich chystajú svoje premiéry a najnovšie novinky.

Novinky a výstavné premiéry

BMW predstaví štyri novinky, vrátane špeciálnej edície k 100. výročiu BMW Motorrad – model R NineT 100 Years. Podobne 120. výročie založenia oslavuje značka Harley Davidson. Prináša exkluzívny model limitovanej 1600 kusovej edície Street Glide Special Anniversary.

4-Brixton-Cromwell1200-green
Kto by nechcel mať vo svojej garáži krásavca na pohľadanie. Klasika, ktorá je dnes na cestách málokedy vítaná. V Inchebe však chýbať nebude.

Husquarna predstaví novinku – model 701 Enduro. Suzuki hneď tri, jednou z nich bude V-Strom 800 DE, model pre dobrodružstvo. Výstavnou premiérou bude Ducati Multistrada V4 Rally, model do mestskej džungle, ale aj na offroadové trasy.

V expozícii Moped-Slovakia sa predstaví napríklad model Brixton Cromwell 1200 - prvý veľkoobjemový dvojvalec v klasickom štýle s modernými prvkami. Honda ukáže okrem iného úplne nový CB750 Hornet. Slovenská premiéra čaká na moped MP Korado Supermaxi 50 EFI Euro 5, či kompletný rad motocyklov Jawa.

Noviniek a akcií na Motosalóne bude spústa, aj o nich si povieme nabudúce.

Stretneme sa vo výstavných halách bratislavskej Incheby od štvrtka 9. marca do nedele 12. marca.

(janGold)
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.