Výstava Motocykel a Boat Show už od zajtra

Streda, 08 marec 2023

Ak fandíte motocyklom a čakáte na začiatok novej sezóny, tak jej predvojom je výstava motocyklov Motocykel a popritom aj výstava lodí a člnov Boat show. Už od zajtra, štvrtka 9. marca, v bratislavskej Inchebe.

1-hostesky
Súčasťou auto i moto salónov u nás i vo svete sú krásne hostesky. Chýbať nebudú ani na výstave Motosalón v bratislavskej Inchebe.

Priaznivci strojov jednej stopy sa každoročne tešia na marec, na výstavu Motocykel i Boat show. Čaká nich množstvo najrôznejších značiek od mopedov, skútrov, cestovných motoriek, motokrosových i enduro modelov a pretekárskych strojov, ale ja technika na vodu.

Prehliadka nespočetných značiek

Motocyklovými fanúšikmi obľúbená výstava Motocykel a Boat Show je teda opäť tu. Vyznávači dvoch kolies si opäť prídu na svoje. Prehliadka motocyklov najrôznejších značiek čaká na prvých návštevníkov.

Motorky, lode i člny

Po roku bude bratislavská Incheba opäť cieľovou destináciou pre fanúšikov motoriek a životného štýlu na vode. Výstava Motocykel a Boat show sa svojím rozsahom vracia do čias ako sme ju poznali pred pandémiou.

Množstvo značiek

Nový ročník sľubuje lákavú prehliadku špičkových motocyklových modelov, z bezprostrednej blízkosti si môžu prezerať i sadnúť na modely svetových značiek ako Benelli, Bimota, BMW, Brixton, BroughSuperior, BRP, CAN AM, CF Moto, Ducati a ďalšie.

V zozname značiek sú ďalej značky Harley Davidson, Honda, Husquarna, Jawa, Keeway, KTM, Kuberg, Kymco, Lambretta, MotoMorini, MP Korado, Super Socco, Suzuki, SYM, Triumph, UM, Xmotos, Yamaha či Zontes. Mnohé z nich chystajú premiéry a ukážu najnovšie novinky.

Novinky a výstavné premiéry

BMW predstaví štyri novinky, vrátane špeciálnej edície k 100. výročiu BMW Motorrad – model R NineT 100 Years. Tiež pripomenutie 120. výročie založenia značka Harley Davidson. Aj nový exkluzívny model limitovanej 1600 kusovej edície Street Glide Special Anniversary.

Husquarna predstaví novinku – model 701 Enduro 2023. Suzuki tri noviky, jednou z nich V-Strom 800 DE, model pre dobrodružstvo. Výstavnú premiéru si prejde Ducati Multistrada V4 Rally, model do mestskej džungle, ale aj na offroadové trasy.

V expozícii Moped Slovakia sa predstaví napríklad model Brixton Cromwell 1200 - prvý veľkoobjemový dvojvalec v klasickom štýle s modernými prvkami. Honda predstaví okrem iných modelov aj úplne nový CB750 Hornet. Slovenská premiéra čaká na moped MP Korado Supermaxi 50 EFI Euro 5, a predstaví sa aj kompletný rad motocyklov Jawa.

Exkluzívne, aj historické

Výstava v Inchebe prináša aj motorkárske čerešničky, dva modely legendárnej značky BroughSuperior - SS 100 Full Black a Lawrence. Taliansky cit pre umenie, ručnú remeselnú prácu a ultramoderné materiály, to je Bimota KB. Úchvatným kúskom je Godet Egli-Vincent 1330, na Slovensku po prvýkrát. Motorka má zaujímavú cenu - stotisíc eur.

Motorky na mieru

Prezentácia motoriek vyrobených na mieru bude na výstave aj vďaka sekcii Customs of Slovakia. V rámci nej uvidia návštevníci takmer 100-ročný nádherný kus motocyklovej histórie – model Gnome-Rhône z roku 1928.

Adrenalín i zábava

Kaskadérsku moto-show v podaní českého stuntridera Adama Peschla a jeho Special Brothers Teamu bude aj tento rok. Od piatka do nedele predvedie nádielku odvážnych kúskov. Akčné súťaže o ceny a unplugged koncert spríjemnia každý deň od štvrtka do nedele.

Výstava Motocykel 2023 a Boat show v bratislavskej Inchebe otvára svoje brány vo štvrtok 9. marca a potrvá do nedele 12. marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.
1-goodyear-urbanmax
Goodyear uviedol na trh nové pneumatiky pre verejnú osobnú dopravu. Pneumatiky Urbanmax Commuter preklenujú medzeru medzi pneumatikami na diaľkové a mestské použitie. Vyvinuli ich špeciálne pre vozidlá prevádzkované na medzimestských a prímestských spojoch. Pneumatiky Urbanmax Commuter sú pripravené na elektrický pohon, na vozidlá s elektrickým, hybridným aj bežným dieselovým pohonom. To znižuje požiadavky na skladové zásoby prevádzkovateľa, pretože dopravcovia môžu používať rovnaké pneumatiky na všetkých vozidlách bez ohľadu na ich pohon. Pneumatiky spĺňajú najdôležitejšie požiadavky elektrických vozidiel, takže pre dopravcov predstavujú dobré riešenie pri prechode z konvenčného na elektrický pohon.
Martin-Lauer
Na čele marketingového a komunikačného oddelenia českého, slovenského a maďarského zastúpenia výrobcu nákladných vozidiel Scania stojí od januára tohto roku Martin Lauer. Má bohaté skúsenosti z vedúcich pozícií na oddeleniach komunikácie a marketingu. Pracoval okrem iného v spoločnostiach Mercedes-Benz Czech Republic, Škoda Auto, Ogilvy One alebo v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Na pozícii strieda Ondřeja Koubka. Martin Lauer je absolventom pražskej VŠ ekonomickej. Do spoločnosti Scania sa vracia po viac než desiatich rokoch do automotive. V osobe Martina Lauera získala Scania človeka s bohatými skúsenosťami v oblasti marketingu a komunikácie.