Výstava Motocykel a Boat Show už od zajtra

Streda, 08 marec 2023

Ak fandíte motocyklom a čakáte na začiatok novej sezóny, tak jej predvojom je výstava motocyklov Motocykel a popritom aj výstava lodí a člnov Boat show. Už od zajtra, štvrtka 9. marca, v bratislavskej Inchebe.

1-hostesky
Súčasťou auto i moto salónov u nás i vo svete sú krásne hostesky. Chýbať nebudú ani na výstave Motosalón v bratislavskej Inchebe.

Priaznivci strojov jednej stopy sa každoročne tešia na marec, na výstavu Motocykel i Boat show. Čaká nich množstvo najrôznejších značiek od mopedov, skútrov, cestovných motoriek, motokrosových i enduro modelov a pretekárskych strojov, ale ja technika na vodu.

Prehliadka nespočetných značiek

Motocyklovými fanúšikmi obľúbená výstava Motocykel a Boat Show je teda opäť tu. Vyznávači dvoch kolies si opäť prídu na svoje. Prehliadka motocyklov najrôznejších značiek čaká na prvých návštevníkov.

Motorky, lode i člny

Po roku bude bratislavská Incheba opäť cieľovou destináciou pre fanúšikov motoriek a životného štýlu na vode. Výstava Motocykel a Boat show sa svojím rozsahom vracia do čias ako sme ju poznali pred pandémiou.

Množstvo značiek

Nový ročník sľubuje lákavú prehliadku špičkových motocyklových modelov, z bezprostrednej blízkosti si môžu prezerať i sadnúť na modely svetových značiek ako Benelli, Bimota, BMW, Brixton, BroughSuperior, BRP, CAN AM, CF Moto, Ducati a ďalšie.

V zozname značiek sú ďalej značky Harley Davidson, Honda, Husquarna, Jawa, Keeway, KTM, Kuberg, Kymco, Lambretta, MotoMorini, MP Korado, Super Socco, Suzuki, SYM, Triumph, UM, Xmotos, Yamaha či Zontes. Mnohé z nich chystajú premiéry a ukážu najnovšie novinky.

Novinky a výstavné premiéry

BMW predstaví štyri novinky, vrátane špeciálnej edície k 100. výročiu BMW Motorrad – model R NineT 100 Years. Tiež pripomenutie 120. výročie založenia značka Harley Davidson. Aj nový exkluzívny model limitovanej 1600 kusovej edície Street Glide Special Anniversary.

Husquarna predstaví novinku – model 701 Enduro 2023. Suzuki tri noviky, jednou z nich V-Strom 800 DE, model pre dobrodružstvo. Výstavnú premiéru si prejde Ducati Multistrada V4 Rally, model do mestskej džungle, ale aj na offroadové trasy.

V expozícii Moped Slovakia sa predstaví napríklad model Brixton Cromwell 1200 - prvý veľkoobjemový dvojvalec v klasickom štýle s modernými prvkami. Honda predstaví okrem iných modelov aj úplne nový CB750 Hornet. Slovenská premiéra čaká na moped MP Korado Supermaxi 50 EFI Euro 5, a predstaví sa aj kompletný rad motocyklov Jawa.

Exkluzívne, aj historické

Výstava v Inchebe prináša aj motorkárske čerešničky, dva modely legendárnej značky BroughSuperior - SS 100 Full Black a Lawrence. Taliansky cit pre umenie, ručnú remeselnú prácu a ultramoderné materiály, to je Bimota KB. Úchvatným kúskom je Godet Egli-Vincent 1330, na Slovensku po prvýkrát. Motorka má zaujímavú cenu - stotisíc eur.

Motorky na mieru

Prezentácia motoriek vyrobených na mieru bude na výstave aj vďaka sekcii Customs of Slovakia. V rámci nej uvidia návštevníci takmer 100-ročný nádherný kus motocyklovej histórie – model Gnome-Rhône z roku 1928.

Adrenalín i zábava

Kaskadérsku moto-show v podaní českého stuntridera Adama Peschla a jeho Special Brothers Teamu bude aj tento rok. Od piatka do nedele predvedie nádielku odvážnych kúskov. Akčné súťaže o ceny a unplugged koncert spríjemnia každý deň od štvrtka do nedele.

Výstava Motocykel 2023 a Boat show v bratislavskej Inchebe otvára svoje brány vo štvrtok 9. marca a potrvá do nedele 12. marca.

Autor: J. Goldberger
Foto: Incheba
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.