Zraz kačíc klubu Citroen 2CV

Štvrtok, 22 september 2022

Tradičný zraz Citroën 2CV klubu Slovakia sa koná každoročne v prvý septembrový víkend. Inak tomu nebolo ani tento rok. Išlo v poradí o 23. ročník a aj tento raz sa tešil veľkej pozornosti.

1-Citroen-2CV

Miestom stretnutia majiteľov a priaznivcov pestrofarebných vozidiel Citroën 2CV, zvaných aj ako kačica, boli Košice, okolie východoslovenskej metropoly a autokamping v Barci.

Na zraz malých ikonických citroënov prišlo 25 vozidiel Citroën 2CV, medzi ktorými boli aj zahraničné posádky z Maďarska, Poľska a Česka.

Svojich mladších súrodencov prišiel podporiť aj model Citroën Traction Avant.

Súčasťou expozície Citroën v centre Košíc boli aj dva automobily Citroën C5 X, najnovšie modely značky, ktoré boli k dispozícii na prvé zoznámenie pre všetkých záujemcov a návštevníkov centra Košíc.

Citroën 2CV je výrazný model. Nielen vďaka svojej jednoduchej koncepcii a pokrokovým technickým riešeniam, ale aj vďaka hravosti a radosti, ktorú šíri všade tam, kde sa objaví.

Pri manifestačnej jazde po slovenských cestách sa za pestrofarebnou kolónou "kačíc" otáčali hlavne rodiny s deťmi. Autá sa totiž pri jazde zábavne nakláňali a sem-tam melodicky zatrúbia.

Trúbením pozdravili hlavne deti a ich rodičov, ale aj ostatných, ktorí poznajú tieto autá z francúzskych komédií a tešia sa zo stretnutia s nimi.

Pre rodičov a starých rodičov to bola príležitosť zaspomínať si na autá svojho detstva, hoci sa s nimi zoznamovali niekedy len prostredníctvom žandárskych komédií a filmov s Fantomasom.

1-Citroen-2CV 2-citroen-2CV 3-Citroen-2CV
(jGold)
Foto: Citroën
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.