Blíži sa premiéra vlajkových lodí BMW 7 a BMW i7

Streda, 13 apríl 2022

Mníchovská automobilka BMW predstaví už o týždeň nové BMW radu 7 vrátane nového plne elektrického BMW i7. Svetová digitálna premiéra bude naživo dostupná prakticky na celom svete.

bmw-i7
Plne elektrické BMW i7 v podobe ako sa predstaví vo svetovej premiére

Nemecký výrobca prémiových automobilov BMW predstaví úplne nové BMW radu 7 a plne elektrickú verziu BMW i7 v stredu budúci týždeň. Dôraz pri ich vývoji sa kládol najmä na technologické novinky, na novú prednú časť vychádzajúcu z tradičných dizajnových prvkov značky BMW a na výnimočný zážitok z interiéru.

S novým elektrickým modelom BMW i7 rozšíri bavorský výrobca prémiových automobilov svoju ponuku lokálne bezemisne jazdiacich vozidiel aj do exkluzívneho segmentu svojich špičkových automobilov.

Frank Weber, člen predstavenstva spoločnosti BMW: "Nové BMW radu 7 je v mnohých ohľadoch úplne prelomové a naplno demonštruje inovatívnu silu značky BMW. Plne elektrické BMW i7 je najvýkonnejším modelom z rodiny BMW radu 7. Spája najlepší zážitok z jazdy s výnimočným digitálnym zážitkom."

Nové BMW i7 bude mať na výber charakteristické ticho, alebo zvuky BMW Iconic Sounds Electric, na ktorého vývoji pracoval Hans Zimmer.

Charakteristické dizajnové prvky modelu BMW, ako dvojité okrúhle hlavné svetlomety a mriežka chladiča BMW, dostali úplne nový tvar a dosiahli tak moderný a výrazný vzhľad. Medzi špeciálne dizajnové elementy patria veľmi ľahké časti vytvorené z exkluzívneho krištáľového skla či osvetlené kontúry obličiek mriežky chladiča.

V interiéri sa kládol dôraz na inovatívny užívateľský zážitok, ktorý vytvárajú nové režimy My Modes a najmodernejšia verzia operačného systému iDrive. Režimy My Modes umožňujú vodičovi, aby si dôkladne upravil jazdné vlastnosti vozidla a atmosféru v interiéri presne podľa svojich preferencií.

Novo vyvinutá presklená panoramatická strecha pridáva intenzívny pocit priestoru, modernosti a pohodlia. V interiéri nového BMW radu 7 sa to prejavuje aj individuálne nastaviteľným LED osvetlením.

Zadná časť interiéru nového BMW 7 ponúka jedinečný komfort cestovania napríklad v podobe výnimočného kino zážitku. Obrazovka BMW Theatre Screen, ktorá sa spustí zo stropu, poskytuje mimoriadne širokouhlú zobrazovaciu plochu s uhlopriečkou až 31 palcov a panoramatický formát rozlíšenie až 8K.

Zadné sedadlá sa vďaka tomu premenia na exkluzívny súkromný kino priestor, v ktorom si cestujúci môžu vybrať svoj vlastný zábavný program spomedzi rozsiahlej ponuky streamovacích služieb a užiť si sledovanie počas jazdy.

Sledovať svetovú premiéru dvoch vlajkových lodí nemeckého prémiového automobilového výrobcu bude v stredu 20. apríla dostupné na bmwgroup.com, ale aj na https://www.live.bmwgroup.com/de/live-streaming/.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.