BMW M3 Touring aj ako Safety Car v premiére v Goodwoode

Utorok, 05 júl 2022

Na Festivale rýchlosti v britskom Goodwoode predstavil nemecký prémiový výrobca BMW vo svetovej premiére historicky prvý model BMW M3 Touring. Bolo to súčasťou osláv 50. výročia vzniku športovo zameranej divízie BMW M.

1-bmw-m3-touring
BMW M3 Touring MotoGP Safety Car je poctou 50 rokom BMW M a desaťročiam partnerstva s MotoGP. Má špeciálne lakovanie 50 Years of BMW M Livery.

Na tohtoročnom podujatí Goodwood Festival of Speed zamerala divízia BMW M GmbH svoje aktivity na oslavy svojich 50. narodenín. Predstavila tu množstvo svojich modelov z minulosti, súčasnosti i budúcnosti. Zároveň tu mal svetovú premiéru aj model BMW M3 Touring MotoGP Safety Car, čo je bezpečnostné vozidlo od BMW M pre motocyklové preteky majstrovstiev sveta MotoGP.

Návštevníci festivalu videli zblízka medzi prvými na svete najnovšie oficiálne bezpečnostné vozidlo Official Car pre MotoGP od BMW M pre preteky triedy MotoGP.

Mníchovská automobilka BMW poskytuje bezpečnostné vozidlá Safety Car pre seriál MotoGP už od roku 1999. Model s plným označením BMW M3 Touring MotoGP Safety Car sa v ostrom nasadení predstaví po prvý raz na okruhu Silverstone vo Veľkej Británii začiatkom augusta tohto roku.

Najnovšie bezpečnostné vozidlo pre MotoGP vychádza z historicky prvého vozidla BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive a v Goodwoode sa v Goodwoode predstavilo vo svetovej premiére.

V Goodwoode predstavilo BMW spolu s bezpečnostným vozidlom pre preteky MotoGP (BMW M3 Touring MotoGP™ Safety Car) aj historicky prvú verziu kombi BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive. Obe vozidlá, sériové aj safety car, sa potom predstavili aj na Goodwood Festival of Speed a následne sa počas všetkých festivalových dní zúčastnili aj prestížnych pretekov do vrchu.

Vzhľad nového modelu BMW M3 Touring MotoGP™ Safety Car je poctou 50 rokom BMW M a desaťročiam partnerstva s MotoGP™. Bezpečnostné vozidlo má špeciálne lakovanie 50 Years of BMW M Livery a sú na ňom vymenované všetky vozidlá pôsobiace v MotoGP od roku 1999 až po súčasnosť.

Vozidlo BMW M3 Touring MotoGP Safety Car dostalo celý rad doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts, ktoré dotvorili jeho vzhľad na pretekárskej dráhe. Ďalšie úpravy bezpečnostných vozidiel pre MotoGP zahŕňajú pretekárske sedadlá Recaro, 4-bodové bezpečnostné pásy, bezpečnostný priečny nosník, svetelnú rampu na streche, predné majáky, núdzové odpájanie batérie a systém odsávania paliva.

Franciscus van Meel, generálny riaditeľ divízie BMW M: "Svetová premiéra nového modelu BMW M3 Touring predstavuje ďalší vrchol v jubilejnom roku výročia vzniku divízie M, pretože prvý raz v našej 50-ročnej histórii sme predstavili vozidlo BMW M3 v kombi verzii Touring. Prírastok nového vysokovýkonného automobilu do našej flotily bezpečnostných vozidiel MotoGP predstavuje pre nás jasný ďalší krok."

1-bmw-m3-touring 2-bmw-m3-touring 3-bmw-m3-touring
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.