BMW M3 Touring aj ako Safety Car v premiére v Goodwoode

Utorok, 05 júl 2022

Na Festivale rýchlosti v britskom Goodwoode predstavil nemecký prémiový výrobca BMW vo svetovej premiére historicky prvý model BMW M3 Touring. Bolo to súčasťou osláv 50. výročia vzniku športovo zameranej divízie BMW M.

1-bmw-m3-touring
BMW M3 Touring MotoGP Safety Car je poctou 50 rokom BMW M a desaťročiam partnerstva s MotoGP. Má špeciálne lakovanie 50 Years of BMW M Livery.

Na tohtoročnom podujatí Goodwood Festival of Speed zamerala divízia BMW M GmbH svoje aktivity na oslavy svojich 50. narodenín. Predstavila tu množstvo svojich modelov z minulosti, súčasnosti i budúcnosti. Zároveň tu mal svetovú premiéru aj model BMW M3 Touring MotoGP Safety Car, čo je bezpečnostné vozidlo od BMW M pre motocyklové preteky majstrovstiev sveta MotoGP.

Návštevníci festivalu videli zblízka medzi prvými na svete najnovšie oficiálne bezpečnostné vozidlo Official Car pre MotoGP od BMW M pre preteky triedy MotoGP.

Mníchovská automobilka BMW poskytuje bezpečnostné vozidlá Safety Car pre seriál MotoGP už od roku 1999. Model s plným označením BMW M3 Touring MotoGP Safety Car sa v ostrom nasadení predstaví po prvý raz na okruhu Silverstone vo Veľkej Británii začiatkom augusta tohto roku.

Najnovšie bezpečnostné vozidlo pre MotoGP vychádza z historicky prvého vozidla BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive a v Goodwoode sa v Goodwoode predstavilo vo svetovej premiére.

V Goodwoode predstavilo BMW spolu s bezpečnostným vozidlom pre preteky MotoGP (BMW M3 Touring MotoGP™ Safety Car) aj historicky prvú verziu kombi BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive. Obe vozidlá, sériové aj safety car, sa potom predstavili aj na Goodwood Festival of Speed a následne sa počas všetkých festivalových dní zúčastnili aj prestížnych pretekov do vrchu.

Vzhľad nového modelu BMW M3 Touring MotoGP™ Safety Car je poctou 50 rokom BMW M a desaťročiam partnerstva s MotoGP™. Bezpečnostné vozidlo má špeciálne lakovanie 50 Years of BMW M Livery a sú na ňom vymenované všetky vozidlá pôsobiace v MotoGP od roku 1999 až po súčasnosť.

Vozidlo BMW M3 Touring MotoGP Safety Car dostalo celý rad doplnkov z ponuky BMW M Performance Parts, ktoré dotvorili jeho vzhľad na pretekárskej dráhe. Ďalšie úpravy bezpečnostných vozidiel pre MotoGP zahŕňajú pretekárske sedadlá Recaro, 4-bodové bezpečnostné pásy, bezpečnostný priečny nosník, svetelnú rampu na streche, predné majáky, núdzové odpájanie batérie a systém odsávania paliva.

Franciscus van Meel, generálny riaditeľ divízie BMW M: "Svetová premiéra nového modelu BMW M3 Touring predstavuje ďalší vrchol v jubilejnom roku výročia vzniku divízie M, pretože prvý raz v našej 50-ročnej histórii sme predstavili vozidlo BMW M3 v kombi verzii Touring. Prírastok nového vysokovýkonného automobilu do našej flotily bezpečnostných vozidiel MotoGP predstavuje pre nás jasný ďalší krok."

1-bmw-m3-touring 2-bmw-m3-touring 3-bmw-m3-touring
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.
skoda
Okrúhle výročia sú vždy vhodné na oslavu. Škoda na Slovensku je pripravená osláviť svoju tridsaťročnú prítomnosť na slovenskom trhu a pripravila si u vybraných predajcov po celom Slovensku deň otvorených dverí. Na návštevníkov čaká pestrý program, ako súťaže, testovacie jazdy na modeloch 30 edition, ale aj možnosť vyskúšať si elektrifikované modely najnovších generácií. Ďeň otvorených dverí sa uskutoční v sieti predajcov Škoda počas soboty 1. apríla 2023. Najväčším lákadlom pre návštevníkov okrem príjemného občerstvenia, programov pre celé rodiny a testovacích jázd bude súťaž o dovolenku s elektromobilom Enyaq iV.