BMW potvrdzuje, ostré M5 Touring bude

Utorok, 27 jún 2023

Po nedávno predstavenej novej generácii BMW radu 5 príde aj ostré M5 v podobe tradičného sedanu, ale aj praktickejšie M5 kombi označené ako Touring. Oficiálne to potvrdila automobilka BMW.

bmw-m5-touring
Pod plachtou je ukryté BMW M5 Touring, takto skrýva svoj chrakter vysokovýkonného automobilu

Siedma generácia BMW M5 Sedan už podstupuje svoj testovací program, takže divízia BMW M pokračuje aj v roku 2024 vo svojej produktovej ofenzíve a potvrdzuje rozšírenie svojho modelového radu o vysoko výkonnú verziu Touring.

Oba prototypy sú starostlivo maskované, a zakrývajú tak svoj charakter vysoko výkonných áut. Budúca generácia modelu BMW M5 vstúpila do praktickej fázy procesu sériového vývoja a nový vysokovýkonný sedan dokončuje testovacie jazdy, vrátane na pretekárskych okruhoch po celom svete.

Testovanie variantu kombi sa ešte len očakáva, najprv v mestskej premávke v okolí Mníchova, centrále BMW M. Zlaďovanie systémov pohonu a podvozku nového M5 sedan a Touring bude okrem iného aj na Nürburgringu, na Severnej slučke zvanej Nordschleife. Tu chce automobilka zaistiť rovnováhu medzi športovými výkonmi na pretekárskej dráhe, pri komfortnom každodennom jazdení a pri jazdách na dlhé vzdialenosti.

Budúci model BMW M5 Sedan i verzia Touring dostanú aj úplne novo vyvinutý čiastočne elektrifikovaný pohon. Jeho výkonnostné vlastnosti plne zodpovedajú označeniu M. K tomu sa pridáva prepracovaná technológia podvozku s inovatívnymi systémami, ktoré uľahčujú dynamiku jazdy a agilitu.

Pripravované BMW M5 Touring príde v roku 2024.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring