BMW potvrdzuje, ostré M5 Touring bude

Utorok, 27 jún 2023

Po nedávno predstavenej novej generácii BMW radu 5 príde aj ostré M5 v podobe tradičného sedanu, ale aj praktickejšie M5 kombi označené ako Touring. Oficiálne to potvrdila automobilka BMW.

bmw-m5-touring
Pod plachtou je ukryté BMW M5 Touring, takto skrýva svoj chrakter vysokovýkonného automobilu

Siedma generácia BMW M5 Sedan už podstupuje svoj testovací program, takže divízia BMW M pokračuje aj v roku 2024 vo svojej produktovej ofenzíve a potvrdzuje rozšírenie svojho modelového radu o vysoko výkonnú verziu Touring.

Oba prototypy sú starostlivo maskované, a zakrývajú tak svoj charakter vysoko výkonných áut. Budúca generácia modelu BMW M5 vstúpila do praktickej fázy procesu sériového vývoja a nový vysokovýkonný sedan dokončuje testovacie jazdy, vrátane na pretekárskych okruhoch po celom svete.

Testovanie variantu kombi sa ešte len očakáva, najprv v mestskej premávke v okolí Mníchova, centrále BMW M. Zlaďovanie systémov pohonu a podvozku nového M5 sedan a Touring bude okrem iného aj na Nürburgringu, na Severnej slučke zvanej Nordschleife. Tu chce automobilka zaistiť rovnováhu medzi športovými výkonmi na pretekárskej dráhe, pri komfortnom každodennom jazdení a pri jazdách na dlhé vzdialenosti.

Budúci model BMW M5 Sedan i verzia Touring dostanú aj úplne novo vyvinutý čiastočne elektrifikovaný pohon. Jeho výkonnostné vlastnosti plne zodpovedajú označeniu M. K tomu sa pridáva prepracovaná technológia podvozku s inovatívnymi systémami, ktoré uľahčujú dynamiku jazdy a agilitu.

Pripravované BMW M5 Touring príde v roku 2024.

Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.
mini-cooper-s-countryman
Britský výrobca automobilov prichádza v edícii Uncharted so zaujímavou ponukou, modelom Mini Cooper S Countryman ALL 4. V exkluzívnom laku ponúka edičný Countryman so štvorvalcovým motorom s výkonom 131 kW/178k a technológiou s dvojitým preplňovaním. Výsledkom je zaručená športová zábava a možnosti všestranného využitia. Model s pohonom všetkých kolies je zábavou na asfaltovej ceste i v teréne, a svojou trakciou dokáže presvedčiť aj na piesku. Mini Countryman v edícii Uncharted je vďaka silnému motoru a pohonu všetkých kolies doma tak na asfaltových cestách, ako aj v teréne.
merc-S63-E
Nový Mercedes-AMG S 63 E Performance, špičkový model zo segmentu luxusných sedanov, si odteraz môže zákazník objednať u predajcov značky Mercedes-Benz na celom Slovensku. Objednať sa dá aj editovaná verzia AMG S 63 E Performance Edition 1 ako exkluzívny model. Výkonný hybrid využíva technológie formuly 1. Nový mercedes spája najlepší výkon vo svojej triede s výnimočným komfortným zážitkom a takmer bezhlučným jazdením na elektrický pohon. Model E Performance kombinuje 4,0-litrový motor AMG V8 biturbo s hybridným hnacím ústrojenstvom špecifickým pre AMG a novou konštrukčnou úrovňou vysokovýkonného akumulátora AMG (HPB). Čisto elektrický dojazd sa tým zvyšuje na 33 km. Cena najvýkonnejšieho modelu S v histórii začína na čiastke 223 554 eur.