BMW R 18 v exkluzívnych úpravách

Pondelok, 25 apríl 2022

BMW Motorrad predstavil v polovici januára tohto roku na výstave Verona Motor Bike Expo exkluzívne zákazkové motocykle vo verziách R 18 M a R 18 Aurora postavené na báze ikonického BMW R 18.

1-bmw-r18-aurora
Pre verziu BMW R 18 Aurora boli inšpiráciou cruisery zo 70-tych rokov

Exkluzívne motocykle vyvinuli dvaja slávni talianski úpravcovia s podporou motocyklovej divízie BMW Motorrad Italia a talianskej dílerskej siete. Výstava vo Verone bola ideálnym miestom na predstavenie exkluzívnych motocyklov BMW R 18 M a BMW R 18 Aurora postavených na báze ikonického BMW R 18.

Vystavovaný exemplár R 18 M je projekt, ktorý navrhol taliansky časopis Low Ride a vytvorila ho spoločnosť American Dreams. Druhý model R 18 Aurora je dielom spoločnosti Garage 221, ktorú oslovil BMW Motorrad Roma.

V označení modelu BMW R 18 M písmeno M znamená, že okrem športových verzií dvojstopových produktov BMW sa dnes toto označovanie používa aj vo svete jednej stopy.

Zdrojom inšpirácie pre projekt BMW R 18 M bola myšlienka dať cestnému jednostopovému krížniku BMW uhladenejší a športovejší vzhľad a nezabudnúť na retro línie pôvodného modelu BMW R 18. M v označení motocykla znamená v tomto prípade Motorsport.

BMW R 18 M vyniká stabilitou jazdy, má dlhý rázvor a vysoký výkon veľkého motora typu boxer s objemom 1800 cm3. Vďaka týmto danostiam má motocykel bleskové štarty a zaslúži si ako športový tak aj retro vzhľad. Výsledkom je vzrušujúci a výkonný cruiser bez toho, aby sa narušila podstata originálu BMW R 18.

Sen spoločnosti Garage 221 vytvoriť zákazkový motocykel na báze BMW R 18 sa splnil pretvorením originálu na BMW R 18 Aurora. Línie nového krížnika ciest si vyžadovali nové prvky vyššieho ducha zo segmentu Heritage, od línie nádrže, blatníkov tesne obopínajúcich kolesá a veľkej kapotáže až po charakteristické tvary boxeru.

Tvorca modelu BMW R 18 Aurora, spoločnosť Garage 221, použil prvky a diely pochádzajúce z iných modelov BMW. Sedadlo je z modelu BMW R 1200 C z roku 2005, vzpery pre kapotáž je z držiakov smeroviek z modelu BMW R 100 z roku 1982 a časť zadného rámu z modelu K 75 z roku 1991. Aj pre farbu kapotáže použili kód farby modelu RT 100 z roku 1983.

Pri pretváraní originálu BMW R 18 na verziu Aurora boli inšpiráciou cruisery zo 70-tych rokov, a to pre ich pôsobivú estetickú vyváženosť.

1-bmw-r18-aurora 2-bmw-r18-m 3-bmw-r18-m
Autor: J. Goldberger
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
Bulik-Jerez
V posledný víkend sa v španielskom Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik začal svoju druhú sezónu v triede Superstock 600 a obsadil 13. a 15.miesto. Po pretekoch takto ohodnotil svoje preteky: "Príliš mi to nešlo. Motocykel bol pripravený na sto percent, ale ja som zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi na rýchlosti nepridalo. Motocykle novej triedy NG (New Generation) sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať sa dopredu rýchlejšie. Musím zapracovať na úvode jazdy a pridať viac agresivity na štarte. Druhé podujatie bude 22.-24. apríla vo Valencii, kde si musím dokázať, že do ESBK patrím.
klaus-zellner
Novým predsedom predstavenstva spoločnosti Škoda Auto bude od 1. júla 2022 Klaus Zellmer, ktorý v súčasnosti ako člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedá za oblasť predaja, marketingu a popredajných služieb. Doterajší predseda predstavenstva Škoda Auto Thomas Schäfer od 1. júlu 2022 prevezme funkciu predsedu predstavenstva značky Volkswagen, zároveň sa stane členom koncernového predstavenstva a bude riadiť skupinu objemových značiek.
stellantis1
Novinkami inovatívnych technológií nového Peugeota 308 sú doplnky vyrobené technológiou 3D tlače z úplne nového polyméru. Z neho je nový rad príslušenstva, ako sú držiak na slnečné okuliare, držiak na nápoje alebo na telefón. Nové príslušenstvo je výsledkom spoločnej práce tímov pre dizajn, produkt a výskum automobilky a spoločností HP Inc., Mäder a Erpro. Cieľom spolupráce je ponúkať inovatívne produkty, ktoré sú príjemné nielen na dotyk, ale sú aj ľahké, pevné a jednoducho využiteľné, a zlepšujú pohodu v interiéri už oceňovaného Peugeot i-Cockpitu.