BMW začína v Mníchove s výrobou ikonického M3

Utorok, 17 november 2020

Pred pár dňami sa rozbehla sériová výroba nového modelu BMW M3 v materskom závode v Mníchove.

1-bmw-m3-coupe

V septembri tohto roku predstavila spoločnosť BMW M najnovšiu generáciu vysoko výkonných automobilov prémiového segmentu strednej triedy, modely BMW M3 a BMW M4. Prichádzajú 35 rokov po debute úplne prvého BMW M3.

Pri tejto príležitosti riaditeľ mníchovského závodu BMW M Robert Engelhorn povedal, že "sme veľmi radi, že budeme v materskom závode vyrábať nové BMW M3. Je to model, ktorý má v našom závode veľa fanúšikov, vrátane mňa." Týmito slovami komentoval šéf BMW M spustenie výroby v Mníchove.

Príchod nového BMW M3 završuje ponuku modelov BMW radu 3 v mníchovskom závode. Od sedanu a touringu až po model M3, vrátane všetkých plug-in hybridných, benzínových a naftových motorov. Všetky modely a varianty pohonu sa vyrábajú na rovnakej linke.

"Integrácia modelu M3 prebehla hladko. Využili sme obrovské skúsenosti s predchádzajúcimi generáciami vozidiel BMW M," vysvetlil Robert Engelhorn. BMW M4 sa vyrábalo v Mníchove až do jari. Teraz našlo svoj nový domov v závode Dingolfing. To znamená, že pre nové M3 by mohol prijať napríklad aj samostatný proces montáže CFRP strechy modelu M4 Coupe.

Na druhej strane sa v rámci vlastnej výroby sedadiel v mníchovskom závode, kde sa vyrábajú novo vyvinuté karbónové sedadlá, zavádzajú úplne nové manuálne pracovné postupy. Kapota a bočné panely modelu M3 sa tiež vyrábajú a montujú ručne.

Uvedenie nových modelov BMW M3 a BMW M4 Coupe na trh bude v marci 2021. Prvýkrát v histórii modelov BMW M3 a BMW M4 bude k dispozícii systém pohonu všetkých kolies, a to od leta 2021.

1-bmw-m3-coupe 2-bmw-m3 3-bmw-m3
(janGold)
Foto: BMW
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.