Brabus 1300 R: Diabol so srdcom rebela a dušou džentlmena

Utorok, 14 november 2023

Brabus a KTM uviedli tento rok v spolupráci unikátny motocykel označený ako Brabus 1300 R. Vo svojom jadre je definovaný charakteristickým štýlom superšportov BRABUS. V prípade novinky BRABUSu a KTM ide o mimoriadne jedinečný stroj a športový charakter motocykla.

1-Brabus-1300-R
BRABUS 1300 R prvej mimoriadnej edície jedinečného motocykla luxusnej a športovej mobility

Uvedenie novinky na dvoch kolesách je výsledkom spolupráce medzi popredným európskym výrobcom motocyklov KTM a svetovo uznávanou nemeckou značkou luxusnej mobility BRABUS.

Nemecký tuningový úpravca vložil do špičkového jednostopového a jednosedadlového modelu najkvalitnejšie materiály a povrchovú úpravu, kým rakúsky motocyklový špecialista skúsenosti a výrobnú a dizajnovú precíznosť.

To bol prvý vstup značky luxusnej mobility do sveta exkluzívnych moderných motocyklov. Táto limitovaná špeciálna edícia nadväzuje na exkluzívny BRABUS 1300 R, nazvime ho základný, ktorý bol uvedený na trh v roku 2022.

O rok neskôr prišlo to najlepšie z oboch značiek s úplne jedinečnou vlastnou identitou – BRABUS 1300 R prvej mimoriadnej edície obmedzenej na 77 kusov. Postavený je na základoch KTM 1290 Super Duke R EVO

BRABUS 1300 R prvej edície bol predovšetkým pre tých, ktorí si potrpia na precízne detaily a na ručnú výroby. Nový BRABUS tak ponúkol nezameniteľný dizajn Black and Bold, neutíchajúci výkon a nezameniteľnú exkluzivitu. Predal sa za dve minúty.

Prvú edíciu motocykla Brabus 1300 R rakúskeho výrobcu motocyklov a nemeckého dizajnového úpravcu chváli tiež vysoký 180 koňový výkon pri 9500 otáčkach dvojvalcového V-motora so zdvihovým objemom 1301 cm³ a krútiacim momentom 140 Nm pri 8000 otáčkach. Maximálna rýchlosť sa udáva 270 km/h a z nuly na 100 km/h zvládne za 3,2 skundy. Vyrábal sa v dvoch farebných vyhotoveniach.

Potom prišla druhá edícia s podobných priebehom: BRABUS 1300 R s označením Edition 23. Ponúkala sa v počte 290 motocyklov v dvoch farebných vyhotoveniach po 145 kusov. Dostupné boli na vybraných trhoch.

BRABUS 1300 R má bohatú výbavu elektronických systémov. Vodičovi ponúka päť jazdných režimov, vrátane okruhového Track, semiaktívne odpruženie so šiestimi prednastavenými režimami tlmenia – Comfort, Street, Sport, Track a Advanced. Má aj režim Auto, ktorý sa automaticky prispôsobuje vozovke a jazdným podmienkam. Nechýba ani obojsmerné rýchloradenie.

Edícia s číslom tri je tiež postavená na základoch KTM 1290 Super Duke R EVO a ponúkla do predaja len 50 motocyklov, 25 v čiernej farbe Onyx Black a bielej Diamont White.

Tretia edícia dostala označenie BRABUS 1300 R Masterpiece Edition, a bola poslednou edíciou jedinečných nekapotovaných motocyklov, ktoré predstavujú to najlepšie z oboch značiek vo svojom agresívne elegantnom vzhľade, funkčnosti a sile.

1-Brabus-1300-R 2-Brabus-1300-R 3-Brabus-1300-R 4-Brabus-1300-R 5-Brabus-1300-R
Autor: J. Goldberger
Foto: BRABUS
Pridať komentár
Bleskovky
bmw-group
BMW Group, nemecký výrobca prémiových vozidiel, chce pokračovať v raste svojej produkcie i v tomto fiškálnom roku. Motivuje ho k tomu úspešný rok 2023, v ktorom jeho prémiový segment dodal na trh historicky najviac vozidiel a zaznamenal najvyššie predaje. Modelmi, ktoré majú produkciu bavorského producenta najviac potiahnuť na požadovanú úroveň, majú byť aj v roku 2024 čisto elektrické vozidlá a modely z vyššieho prémiového segmentu, vrátane modelov BMW radu 7, BMW X7 a luxusné Rolls-Royce s čisto elektrickým pohonom Rolls-Royce Spectre. V oboch týchto segmentoch verí skupina BMW vo výrazný dvojciferný rast. Očakáva sa, že prispejú k tomu aj modely BMW radu 5, BMW i5, ale aj elektrické kombi Touring i5.
matador
V prieskume spotrebiteľskej dôvery Slováci po ôsmy raz volili značky, ktorým dôverujú najviac. Zúčastnila sa ho reprezentatívna vzorka dvetisíc respondentov. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú najsilnejšími na slovenskom trhu. V kategórii výrobcov pneumatík získal ocenenie Najdôveryhodnejšia značka roku 2023 tradičný výrobca pneumatík Matador, ktorý je súčasťou koncernu Continental. Matador tak potvrdil povesť spoľahlivosti a kvality za rozumnú cenu. Značka s viac ako 115 rokmi skúseností je najdôveryhodnejšia pre 20,6 % respondentov. Na druhom mieste sa umiestnila značka Continental. Roman Moško, komunikačný manažér Continental Barum: "Sme hrdí, že značka Matador je medzi slovenskými vodičmi vnímaná ako symbol dôvery a kvality. Má dlhoročnú tradíciu, široké portfólio a spoľahlivú kvalitu.”Matador Hectorra 5
lexus-lbx-venezia
Lexus sa už po siedmy raz vracia ako oficiálne vozidlo medzinárodného filmového festivalu v Benátkach a potvrdzuje, že je patrí k svetu svetovej kinematografie. Nový kompaktný crossover LBX bude súčasťou flotily elektrifikovaných vozidiel Lexus pre luxusnú prepravu VIP účastníkov festivalu. Medzi hercami, ktorí sa objavia na červenom koberci, budú okrem iných Zendaya (Spider Man: Bez domova), Mike Faist (West Side Story), Josh O’Connor (Koruna) či Caroline Murino (Casino Royale). V poradí 80. ročník festivalu sa bude konať na benátskom Lide od 30. augusta do 9. septembra.