Cupra Formentor už na výrobnej linke

Streda, 30 september 2020

Značka Cupra prikladá novému modelu Formentor až tak veľký význam, že už slávnostné spustenie jeho výroby prenášala zo svojej centrály CUPRA Garage v areáli závodu Martorell do celého sveta virtuálne včera o 11:30 SEČ. Informácie z prvej ruky tak odzneli v priamom prenose od vrcholového manažmentu tejto mladej španielskej značky.

1-cupra-formentor

Cupra ako značka spoločnosti Seat začína teraz vyrábať svoj prvý model vyvinutý a navrhnutý výhradne pre túto mladú a športovo orientovanú značku. Cupra ako samostatná značka Seatu ponúkala doteraz autá na aktuálnom dizajne a báze modelov Seat, avšak so športovou výkonnosťou elektrifikovaných modelov Cupra. Od založenia nezávislej značky v roku 2018 predaj neustále rástol a v roku 2019 sa Cupra môže pochváliť číslom takmer 25 000 predaných áut, doteraz sa predalo 55 000.

V tomto roku sa začnú predávať modely Cupra Leon a Cupra Formentor a vedenie značky Cupra verí, že hlavne pričinením Formentora zdvojnásobí svoje predaje. Zodpovedá tomu aj fakt, že výrobu spúšťa vo veľkom štýle a výrobnú linku už tento týždeň bude opúšťať 160 áut denne, ale aj to, že automobily Cupra sa predávajú v sieti takmer 250 špecializovaných predajcov na celom svete.

Cupra nie je Seat, aj keď to môže navonok vyzerať, že Cupra je akoby podznačka Seatu. Seat však má inú klientelu ako Cupra, ktorá je orientovaná na mladšiu generáciu zákazníkov a má nalákať záujemcov orientovaných na štýlovejšie a športovo ladené automobily. A práve to by malo napomôcť značke Cupra v jej obchodnom úspechu.

Nová Cupra Formentor má ponúknuť zákazníkom až sedem motorov. Hneď prvým bude vrcholová verzia s preplňovaným benzínovým štvorvalcom 2,0 TSI s výkonom 228 kW, čo je úžasných 310 koní. Potom to od začiatku roku 2021 bude plu-in hybrid (1,4 TSI a elektromotor) so systémovým výkonom 180 kW/245k. Bude aj turbodiesel, chýbať však bude čistý elektromobil.

Začiatok predaja modelu Formentor sa očakáva v priebehu mesiaca október tohto roka.

Autor: J. Goldberger
Foto: Cupra
Pridať komentár
Bleskovky
VW-Slovakia
Volkswagen Slovakia avizuje v tejto náročnej koronavírusovej situácii sto voľných pracovných miest. Nových zamestnancov hľadá na montážne linky vozidiel pre svoj výrobný závod v Devínskej Novej Vsi. Dopyt po nových zamestnancoch súvisí s dynamickým vývojom výrobného plánu, ktorý je podmienený aktuálnym nárastom dopytu nových automobilov na svetových trhoch. Volkswagen Slovakia tak potvrdzuje pozíciu podniku ako stabilného a spoľahlivého zamestnávateľa, v ktorom vyše 40 % zamestnancov pracuje nepretržite viac ako 10 rokov. V horizonte najbližších rokov očakáva podnik v súvislosti s príchodom nových generácií modelov Volkswagen Passat a Škoda Superb vytvorenie ďalších približne dvetisíc nových pracovných miest.
1-Eli-Tomac
Pneumatiky Dunlop Geomax MX53 pre motokros dostali ocenenie Výrobok roka 2020. Po rozsiahlom testovaní je to výraz uznania za ich úžitkové vlastností a dlhú životnosť. Testy organizoval špecializovaný Cross Magazin. Ocenenie sa motokrosovým pneumatikám dostalo za vlastnosti na stredne tvrdom až tvrdom teréne a za životnosť, ktorú preukázali v testoch. Dunlop Geomax MX53 nielen že predstavujú pokrok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Geomax MX52, ale sú kompromis medzi úžitkovými vlastnosťami a dlhou životnosťou. Pneumatikám Dunlop Geomax dôverujú poprední motocykloví výrobcovia, ktorí ich používajú na prvotnú výbavu svojich motocyklov, ale aj víťazní jazdci a tímy z majstrovstiev sveta v motokrose MXGP a Monster Energy Supercross.
Enyaq-iV
V rozvoji eMobility urobila česká automobilka Škoda na Slovensku ďalší krok, keď po predstavení svojich plug-in hybridných modelov Superb iV, Octavia iV a plne elektrických modelov Citigo iV a Enyaq iV dáva do predaja aj domáce nabíjacie stanice, tzv. wallboxy. Sú dostupné v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h a možno ich kúpiť v sieti autorizovaných predajcov značky Škoda. Súčasne automobilka pripravuje riešenie nazvané MyŠkoda Powerpass, vďaka ktorému bude možné nabíjať elektromobil kdekoľvek v Európe s čipovou kartou. Na Slovensku bude dostupná po príchode modelu Enyaq iV. Automobilka vybuduje tiež vlastné nabíjacie stanice v sieti autorizovaných predajcov a chce dať druhý život použitým batériám z elektromobilov.