Cupra Formentor VZ5 BAT: Pre emocionálnejší zážitok

Pondelok, 04 september 2023

Novú limitovanú verziu modelu Cupru Formentor VZ5 s päťvalcom 2,5 TSI s výkonom 390 koní dodá španielsky výrobca 500 zákazníkom, ktorí mali to šťastie a stihli si exkluzívny model včas objednať. Verzia nesie označenie Formentor VZ5 BAT, má mimoriadne komfortné vybavenie a v budúcnosti by mohla byť aj zaujímavým zberateľským kúskom.

1-cupra-formentor-vz5-bat
Cupra Formentor VZ5 BAT - výkon 390 koní a krútiaci moment 480 Nm

Španielsky výrobca modelu Cupra Formentor VZ5 o novej verzii píše, že limitovaná edícia BAT pozdvihuje emócie na novú vyššiu úroveň. Formentor VZ5 sa aj v tomto vydaní predstavuje automobilovým nadšencom spaľovacím ikonickým päťvalcom 2,5 TSI s výkonom 287 kW/390 k. Vo verzii Formentor VZ5 BAT však poskytuje ešte emocionálnejší zážitok z jazdy.

Už predchádzajúca základná verzia modelu Cupra Formentor VZ5 bola limitovaná počtom 7000 kusov. Aby model Formentor VZ5 ešte viac zatraktívnil, pridal nové úpravy a spestril a zatraktívnil výbavu 500 kusovej limitovanej edície verzie BAT novými prvkami, luxusnými materiálmi a špeciálnym farebným vybavením.

Sven Schuwirth, COO značky Cupra takto hodnotí nový variant športovo ladeného modelu: "Cupra Formentor VZ5 BAT limited edition je mimoriadny automobil s výnimočnou výkonnosťou. Jeho dizajn je expresívny a provokačný, predstavuje ďalšiu evolúciu línie modelov našej značky so spaľovacím motorom."

Dodal ešte, že Formentor VZ5 BAT je "automobil, ktorý búra zaužívané predstavy svojim vzhľadom akcentovaným čiernou farbou. Jeho vonkajšie doplnky umocňujú jeho energickú športovú estetiku, pričom interiér s tmavými akcentmi prispieva k ešte emocionálnejšiemu zážitku z jazdy".

Cupra Formentor VZ5 BAT má dizajn karosérie doplnený čiernymi prvkami. Tiahnu sa od lesklých čiernych líšt strešného nosiča, prednej masky vrátane rámu, obkladov lemov blatníkov a prahov karosérie cez 20-palcové disky z ľahkej zliatiny až po karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku s čiernou keramickou povrchovou úpravou.

Čierne prvky dominujú aj športovému charakteru interiéru. Zaujmú od prvého nazretia do kabíny, podobne ako škrupinové športové sedadlá. Rovnako tak aj detaily z čierneho chrómu okolo mriežok ventilácie a stredovej konzoly, ktoré zvýrazňujú osobnosť výnimočného automobilu.

Formentor VZ5 BAT už samotným výkonom motora láka automobilových nadšencov – turbodúchadlom prepĺňaný radový päťvalcový motor s objemom 2,5 litra má výkon 287 kW/390k a krútiaci moment 480 Nm. Ten sa na všetky štyri kolesá prenáša cez 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG. Úžasné je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,2 sekundy i maximálna rýchlosť elektronicky obmedzená na 250 km/h.

Novinka Cupra Formentor VZ5 BAT je limitovaná počtom 500 kusov a predstavuje doteraz najexkluzívnejšiu verziu radu Formentor.

1-cupra-formentor-vz5-bat 2-cupra-formentor-vz5-bat
Autor: J. Goldberger
Foto: CUPRA
Pridať komentár
Bleskovky
aaa-auto
V týchto dňoch si spoločnosť AAA Auto pripomína dvadsať rokov na trhu jazdených áut na Slovensku. Jej sieť predajných centier, v ktorých ponúka jazdené automobily slovenským motoristom, tvoria Mototechna, Mototechna Drive, Driverama a Auto Diskon a patria do skupiny Aures Holding. Za dobu svojej existencie na slovenskom trhu sa v jej sieti predalo autá viac ako 300 tisíc zákazníkom, a rovnaký počet vozidiel sa aj vykúpilo. V súčasnosti má sieť Aures Holding na Slovensku dvanásť pobočiek AAA Auto. V rámci celej skupiny Aures pôsobí na viac než šesťdesiatich miestach v piatich krajinách Európy a v ponuke má až 15 000 áut. Počas svojej dvadsaťročnej histórie už skupina na výkupe a predaji obslúžila spolu viac ako 3,1 milióna zákazníkov.
vw-id3
Podľa zahraničných médií sa nemecký koncern Volkswagen chystá vyrábať elektrické modely, ktoré by svojou nízkou cenou mohli v Európe pre európskych zákazníkov konkurovať čínskym modelom, alebo aj modelom ako Dacia Spring. Nové cenovo prístupnejšie elektromobily by sa na trh mohli dostať v roku 2027. Volkswagen na túto cestu nastupuje sám, bez kooperácie s inou automobilkou, aj keď pôvodne ako o partnerovi uvažoval, že by ním mohol byť francúzsky Renault. Už základný model uvažovaného elektromobilu od Volkswagenu bude obsahovať štandardy používaných technológií, kvalitu a dizajn, ktoré nemecký výrobca aplikuje na svojich modeloch.
bmw-i5-touring-flash kopie
Šiesty ročník ankety Elektromobil roka 2024 o najlepšie elektrické a plug-in hybridné automobily na slovenskom trhu za rok 2024 pozná svojich víťazov. Automobily BMW získali tri pódiové umiestnenia: BMW i7 M70 prvé miesto v kategórii luxusný elektromobil, BMW XM v kategórii plug-in hybrid, a BMW radu 5 Touring druhé miesto v kategórii rodinných elektromobilov. Ankety sa zúčastnilo 8656 hlasujúcich, ktorí svojimi hlasmi na internetovom portáli mojelektromobil.sk vybrali tie najlepšie automobily na slovenskom trhu v troch kategóriách. O priazeň slovenskej verejnosti sa uchádzalo spolu 123 nominovaných vozidiel.BMW i5 Touring