Dacia sa prekonáva, znovu navýšila svoj predaj

Nedeľa, 06 február 2022

Autá značky Dacia sú nespochybniteľne už dlho považované za tigra trhu v Európe, ale dobre sa predávajú aj vo svete. Veď napríklad len v roku 2021 sa napriek pandemickej kríze a nedostatku elektronických komponentov predalo spolu 537 095 dacií rôznych modelov, čo je o 3 % viac ako rok predtým.

dacia-duster
Dacia Duster, najpredávanejšie SUV vo svojom segmente v Európe

Rumunská značka zvýšila otáčky a na európskom trhu osobných áut predaných fyzickým osobám navýšila svoj predaj o rekordných 6,2 %. To značku vynieslo po prvýkrát na európsky stupeň víťazov v predaji jednotlivcom.

Tento výsledok dosiahla značka vďaka novým generáciám modelov Sandero, ktorých sa predalo viac ako 226 tisíc, a novému Dusteru, ktorý svojim podielom predaných áut viac ako 186 tisíc výdatne prispeli k úspechu značky.

Z uvedeného vidieť, že Dacia Sandero ostáva najpredávanejším modelom súkromnej klientele v Európe, a to každoročne od roku 2017. Duster je najpredávanejším SUV v tomto segmente v Európe od roku 2018.

Úspešne si vedie aj elektrický model Dacia Spring. Predáva sa len od jari minulého roku a odvtedy sa predalo 27 876 vozidiel. Objednávky po 9 mesiacoch od uvedenia do predaja sú na úrovni viac ako 46 000 kusov.

O obľúbenosti značky Dacia svedčí aj miera rastu a vernosti zákazníkov, ktorá bola aj v roku 2021 naďalej veľmi vysoká. Mala by naďalej stúpať aj v tomto roku vďaka rozšíreniu produktovej ponuky, hlavne uvedením nového rodinného až sedemmiestneho modelu Jogger už v tomto štvrťroku.

(janGold)
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.