Dacia Sandero a Sandero Stepway miera do predaja

Nedeľa, 24 január 2021

Značka Dacia prichádza na slovenský trh s treťou generáciou modelov Sandero a Sandero Stepway. Predstavili sa v závere minulého roka, oba modely výhradne s benzínovými trojvalcovými motormi, ale aj s verziou na LPG. Sandero i verzia Stepway patria v Európe k najpredávanejším pre súkromnú klientelu.

1-Dacia-Sandero-Stepway

To, že Dacia vsádza pre modely Sandero na benzínové motory, bolo zrejmé už dávnejšie. Uvedenie do predaja teraz potvrdilo, že automobilka pri tejto novej generácii litrových trojvalcov uprednostňuje atmosférický plnenie .

V základe má Sandero motor označený 1,0 SCe 65, čo vyjadruje výkon 49 kW, resp. 65 koní a spája ho s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Výkonnejším je preplňovaný 1,0 SCe 90 s výkonom 67 kW, po starom 90 koní. Tento motor sa dodáva so šesťstupňovou manuálnou, alebo bezstupňovou CVT prevodovkou.

Dacia už dávno nie je tou značkou, ktorá ponúka autá vyskladaných z lacnejších materiálov, teda lacné autá pre chudobnejších.

Súčasné modely sú moderné automobily vyrábané pod krídlami francúzskeho Ranaultu, ktoré ľahko idú na odbyt aj vo vyspelých západných krajinách.

Dacia ponúka dnes modely stavané v modernom duchu a predávané za najlepšie ceny. Takými sú aj Sandero a verzia Stepway, ktoré sa zameriavajú na naozajstné potreby zákazníkov.

Dacia Sandero sa predáva za cenu od 8900 eur, a z neho odvodená verzia Stepway, ktorú výrobca pomenováva ako crossover a ktorá môže zísť z asfaltu aj poľné či iné cesty, má cenu od 11 350 eur.

Autor: J. Goldberger
Foto: Dacia
Pridať komentár
Bleskovky
homola
Víkend seriálu TCR na Nürburgringu sa vinou extrémnej hustej hmly, dažďa a nízkych teplôt nevydaril. Piatok počas voľných tréningov bolo ešte pekné počasie, ale v sobotu od rána až do 17tej hodine sa všetky aktivity na okruhu postupne rušili a nekonala sa ani kvalifikácia a neodjazdili sa ani prvé sobotňajšie preteky. Ak by sa boli odjazdili, Homola by podľa piatkových tréningových výsledkov štartoval do druhých nedeľňajších pretekov z nádejného druhého miesta. Prvé a jediné preteky sa tak konali až v nedeľu. Náš jazdec štartoval z deviatej pozície na štarte. Pred nájazdom do štvrtej zákruty sa dostal do neprehľadnej situácie, došlo ku kontaktu s iným vozidlom a vážnemu poškodeniu jeho auta a z pretekov odstúpil. Z deviatich pretekov seriálu videl Homola cieľovú pásku len štyrikrát. V septembri sa jazdia predposledné preteky seriálu na talianskej Monze, kde Homola minulý rok vyhral. Hádam mu to tam vyjde!
aaa-auto
Predajcovia jazdených vozidiel sieti spoločnosti Aures – AAA Auto, Mototechna a Auto Diskont, ponúkajú rozsiahlejšie zľavy na automobily zo svojej ponuky. Letné zľavy sa týkajú takmer polovice ponúkaných vozidiel a dosahujú celkový objem šesťstotisíc eur. Zľavy sú reakciou na rast cien a na stagnáciu predaja v poslednom období. Snahou je podporiť trend spomaľovania rastu cien jazdených áut, preto pripravili väčšiu zľavovú akciu. Z celkovej ponuky 3500 vozidiel zlacnilo 1500 áut.
Bulik-Aragon
Piate preteky motocyklových majstrovstiev Španielska ESBK sa konali na okruhu Motorland v Aragónsku a zúčastnil sa ich aj 15-ročný slovenský jazdec Michal Búlik. Jazdil v triede Stock 600 v českom tíme New2 Project. V kvalifikácii si v početnom pretekárskom poli počínal veľmi dobre a obsadil pekné 14. miesto. V prvých pretekoch prešiel cieľom na celkovom jedenástom mieste a vo svojej triede Stock bol štvrtý. V druhých pretekoch došlo v piatej zákrute ku kolízii a pádu niekoľkých jazdcov pred ním, vyhnúť sa im už nedokázal, skončil v hromadnom páde a preteky nedokončil.